dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 124
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    @leesid - przybliżony koszt ogrzewania Twojego mieszkania.
    Załącznik 451777
    Ha, ha - to ja za ogrzewanie gazem płacę 800zł, a @leesid miałby zapłacić 4x tyle ?
    Skąd ty wykopałeś to zestawienie ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.266

    Domyślnie

    Ha, ha - to ja za ogrzewanie gazem płacę 800zł, a @leesid miałby zapłacić 4x tyle ?
    Ta, wszyscy tak piszą co siedzą w kurtkach w domu. Co ty porównujesz, jeden pokoik do takiej chałupy.
    Skąd ty wykopałeś to zestawienie ?
    Rekordzista Forum i nie wie.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No faktycznie 106m2 to pokoik, a 120m2 to już chalupa już nawet nie chcę pisać o kubaturze, bo pewnie przez skosy porównywalna.
    W domu mam 21,8C - tyle w temacie "kurtek"

    Jeśli dajesz wiarę starym zestawieniom, wg których koszt ogrzania współcześnie budowanego domu 120m2 to 2500 zł, to najwyraźniej przespałeś kilka ostatnich lat.
    To są artefakty minionej epoki, podobnie, jak dobór kotła 1kW - 10m2
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #24
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Jak ten.handlarz mpmu poleca 20kw do nowo wybudowanych domów 100m2 to co się dziwisz?

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał leesid Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź,mówisz pompa ciepła tylko to koszty są duże na wstępie a nie ukrywam ze nie chciałem na początek tyle kasy ładować, i druga sprawa mam mała działkę na pompę ciepła.A dlaczego nie ma sensu z butli gazu jeżeli nie ma podłączenia do sieci ??
    Autor ma racje. Liczyłem koszty tych rewelacyjnych pomp ciepła. Instalacja to ok 35-45 tys. Peleciaka złożyłem za niecałe 20 tys. Za pozostałą kwotę będzie pelletu na 10 lat grzania.
    Dodatkowe w ciągu tych 10 lat to te pompy zdążą się zepsuć ze 3 razy, przynajmniej tak wynika z tego co ludzie piszą na forum. Serwis też nie należy do najtańszych.

    Butli na podwórku nawet nie brałem pod uwagę.

    Kolejna sprawa, której już nie da się czytać. ''Dlaczego dół podłogówka a góra grzejniki ??!!!@!''
    Otóż dlatego że:
    - nie każdy ulega bieżącej modzie,
    - ma to sens ekonomiczny,
    - komfort to rzecz względna,
    - osobiście cenię sobie większy wpływ na szybką zmianę temperatury w pokoju, szczególnie w okresach przejściowych,

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    Autor ma racje. Liczyłem koszty tych rewelacyjnych pomp ciepła. Instalacja to ok 35-45 tys. Peleciaka złożyłem za niecałe 20 tys. Za pozostałą kwotę będzie pelletu na 10 lat grzania.

    Możesz przedstawić wycenę na którąś z pomp ciepła ?

    Dodatkowe w ciągu tych 10 lat to te pompy zdążą się zepsuć ze 3 razy, przynajmniej tak wynika z tego co ludzie piszą na forum
    Chyba czytamy inne forum.
    Pakowanie kotła na paliwo stałe do domu 120m2 to jakieś nieporozumienie.
    Tak p prawdzie, to będąc dziś na miejscu autora wątku dołożyłbym min 5cm izolacji, zrobiłbym wszędzie podłogòwkę, bufor, grzałkę i spokojnie obleciał większość kWh w taniej taryfie.
    Czysto i bezobsługowo

    Co do grzejników - to nie kwestia "mody", że w tym sezonie one nie są modne, a w kolejnym już tak.
    To naturalna ewolucja systemów grzewczych.
    Nie znam NIKOGO, z posiadaczy podłogówki, którym "znudziła" się ona i zapragnęliby założyć grzejniki.
    Natomiast zmam paru, którzy chętnie ściągnęliby je ze ściany, zastępując je OP...
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 08-01-2021 o 10:28
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    Autor ma racje. Liczyłem koszty tych rewelacyjnych pomp ciepła. Instalacja to ok 35-45 tys. Peleciaka złożyłem za niecałe 20 tys. Za pozostałą kwotę będzie pelletu na 10 lat grzania.
    znam już kilka osób, które budowały w tym okresie co ja i też takie bzdury wygadywały i popełniły. teraz połowa z nich już ma pompy ciepła, gaz albo czeka na przyłącze gazu. reszta też powoli dojrzewa do takiej decyzji. do domu 100-150 m2 paliwo stałe to naprawdę jakaś fanaberia i masochizm za grube pieniądze.

    z podłogówką mam podobne spostrzeżenia jak fotohobby. ci co mają grzejniki na piętrze zwykle tego żałują. to zwykle oznacza wysoki koszt instalacji i pogorszenie warunków pracy wielu źródeł ciepła.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  8. #28

    Domyślnie

    Temat pomp jest trochę poruszony w tym krótkim wątku https://forum.muratordom.pl/showthre...25#post7935525. Może i są tanie pompy, ale czy inwestowanie w nie to dobry pomysł ? Przyznam że nie wiem, ale wychodzę z założenia że rzeczy najtańsze raczej nie idą w parze z jakością. Zazwyczaj szukam coś wypośrodkowanego.

    Co do tych nieszczęsnych grzejników. To odniosłeś się jedynie do pierwszego myślnika, a do argumentów jako takich już nie.
    Znajomy ma podłogówkę w całym domu. Sterownik w każdym pokoju za pierdyliard monet, a sytuacja w okresach przejściowych wygląda powiedziałbym średnio. Przypuśćmy; wczesna jesień temp 16 st dzień na słońcu dochodzi do 20 st w nocy spada do 5 st. Weźmy pokój na poddaszu z oknem połaciowym od południa i ze zwykłym oknem od zachodu. Przegrzanie gwarantowane. Temperatura zmienia się za gwałtownie a podłogówka sobie grzeje wylewkę kilka godzin, zanim w ogóle zaczai co się dzieje, a jak już się wychłodzi to się okazuję że już jest noc i trzeba czym prędzej grzać bo trochę zimno się robi w pokoju.
    Grzejnik rano zakręcam a wieczorem odkręcam i po problemie.

    Nie powiem że nie lubię ciepła podłogowego. Do salonu, kuchni i łazienek jak najbardziej.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    znam już kilka osób, które budowały w tym okresie co ja i też takie bzdury wygadywały i popełniły. teraz połowa z nich już ma pompy ciepła, gaz albo czeka na przyłącze gazu. reszta też powoli dojrzewa do takiej decyzji. do domu 100-150 m2 paliwo stałe to naprawdę jakaś fanaberia i masochizm za grube pieniądze.

    z podłogówką mam podobne spostrzeżenia jak fotohobby. ci co mają grzejniki na piętrze zwykle tego żałują. to zwykle oznacza wysoki koszt instalacji i pogorszenie warunków pracy wielu źródeł ciepła.
    Jakbym miał przyłącze gazu, to też bym się nie pchał w pelleciaka. Pompa ciepła mnie nie przekonuje i to jest moje zdanie. Nie znoszę narzucania danego rozwiązania jako jedynie słusznego.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.266

    Domyślnie

    Jeśli dajesz wiarę starym zestawieniom, wg których koszt ogrzania współcześnie budowanego domu 120m2 to 2500 zł, to najwyraźniej przespałeś kilka ostatnich lat.
    Przy tych waszych nowościach są pełne fora ludzi którzy nie mogą uzyskać temp. 50'C na piecu przy aktualnych temp.
    Jak ten.handlarz mpmu poleca 20kw do nowo wybudowanych domów 100m2 to co się dziwisz?
    Nie przypominam sobie takiego faktu. Z drugiej strony moc nowych kotłów jest modulowana i dostosowująca się do aktualnego zapotrzebowania. Można to porównać do samochodu który ma moc 200 KM których wykorzystuje niewielką część. Ale świadomość posiadania większej mocy jest.

    PS.
    @deusz jak zwykle naćpany oparami z opon.

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    .

    Co do tych nieszczęsnych grzejników. To odniosłeś się jedynie do pierwszego myślnika, a do argumentów jako takich już nie.
    Znajomy ma podłogówkę w całym domu. Sterownik w każdym pokoju za pierdyliard monet, a sytuacja w okresach przejściowych wygląda powiedziałbym średnio. Przypuśćmy; wczesna jesień temp 16 st dzień na słońcu dochodzi do 20 st w nocy spada do 5 st.
    Nie mam takich problemów, widocznie kiepsko ma te poddasze zaizolowane.
    A podłogówka grzeje tym słabiej im cieplej robi się w pomieszczeniu, więc nie demonizowałbym.
    Wszystko da się ogarnąć prostym sterownikiem z oknami grzewczymi .
    Prostsze, niż pamiętanie o kręceniu zaworami 2x dziennie
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 08-01-2021 o 11:41
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Przy tych waszych nowościach są pełne fora ludzi którzy nie mogą uzyskać temp. 50'C na piecu przy aktualnych temp.

    Przy obecnych temp to do ogrzewania nowego domu wystarcza woda o temp 32C, puszczona w obieg grzewczy 4-6 godzin na dobę.
    Osoby o których piszesz powinny podziękować tym, którzy je wmanewrowali w kotły na paliwo staĺe.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    . Nie znoszę narzucania danego rozwiązania jako jedynie słusznego.
    Tak bardzo nie znosisz, że piszesz, że zepsują się 3x w ciągu 10lat ?
    Wygląda mi to na coś osobistego
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie mam takich problemów, widocznie kiepsko ma te poddasze zaizolowane.
    A podłogówka grzeje tym słabiej im cieplej robi się w pomieszczeniu, więc nie demonizowałbym.
    Wszystko da się ogarnąć prostym sterownikiem z oknami grzewczymi .
    Prostsze, niż pamiętanie o kręceniu zaworami 2x dziennie
    Poddasze jest dobrze ocieplone. Robotę robią okna wraz z ciepłą wodą w podłodze Na mocne wahania temp nie pomoże żaden sterownik do podłogówki, nie mówiąc o prostym. Opcja to robić ciemnice roletami zewnętrznymi.

    Okres przejściowy trwa u nas dosyć długo. Wolę kręcić zaworami.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    Poddasze jest dobrze ocieplone. Robotę robią okna wraz z ciepłą wodą w podłodze Na mocne wahania temp nie pomoże żaden sterownik do podłogówki, nie mówiąc o prostym. Opcja to robić ciemnice roletami zewnętrznymi.

    Okres przejściowy trwa u nas dosyć długo. Wolę kręcić zaworami.
    Nie rozumiem. U mnie jak tylko słońce świeci to podłogówka przestaje oddawać ciepło, bo bez słońca jest tylko o dziesiąte części stopnia cieplejsza niż powietrze. jeśli na tym poddaszu podłoga ciągle dokłada swoje pomimo wzrostu temperatury powietrza, to znaczy że trzeba ją mocno rozgrzewać, co z kolei znaczy że faktycznie jest coś nie tak z izolacją (niekoniecznie z grubością, ale jakością prac). No i generalnie nie czuję, żeby podłoga grzała przy takiej zimie jak obecnie (chyba że w łazience).
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.266

    Domyślnie

    Osoby o których piszesz powinny podziękować tym, którzy je wmanewrowali w kotły na paliwo staĺe.
    Nie wszystkich stać na najnowsze rozwiązania które nigdy się nie zwrócą za ich życia. Jedynie czego mogą dożyć to awarii po gwarancji i kopniaka w dupę od serwisu.
    Dochodzi jeszcze aspekt dostępności paliwa i kosztów użytkowania.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    Nie rozumiem. U mnie jak tylko słońce świeci to podłogówka przestaje oddawać ciepło, bo bez słońca jest tylko o dziesiąte części stopnia cieplejsza niż powietrze. jeśli na tym poddaszu podłoga ciągle dokłada swoje pomimo wzrostu temperatury powietrza, to znaczy że trzeba ją mocno rozgrzewać, co z kolei znaczy że faktycznie jest coś nie tak z izolacją (niekoniecznie z grubością, ale jakością prac). No i generalnie nie czuję, żeby podłoga grzała przy takiej zimie jak obecnie (chyba że w łazience).
    Nie mówię o uczuciu ciepłej podłogi, tylko o ogólnym cieple z podłogówki. Nawet jak sterownik wyłączy ogrzewanie podłogowe to i tak przez kilka godzin oddaje ono ciepło. A w połączeniu z gwałtownym wzrostem temp i mocnym słońcem w okna południowe robi się sauna.

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Nie wszystkich stać na najnowsze rozwiązania które nigdy się nie zwrócą za ich życia. Jedynie czego mogą dożyć to awarii po gwarancji i kopniaka w dupę od serwisu.
    Dochodzi jeszcze aspekt dostępności paliwa i kosztów użytkowania.
    Nie wszystko ma się "zwracać".
    Ojciec nie po to ocieplał chałupę i wywalał dolniaka, żeby mu się "zwròciło".

    Dziś żałuje tylko, ze tak późno.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Możesz przedstawić wycenę na którąś z pomp ciepła ?


    Chyba czytamy inne forum.
    Pakowanie kotła na paliwo stałe do domu 120m2 to jakieś nieporozumienie.
    Tak p prawdzie, to będąc dziś na miejscu autora wątku dołożyłbym min 5cm izolacji, zrobiłbym wszędzie podłogòwkę, bufor, grzałkę i spokojnie obleciał większość kWh w taniej taryfie.
    Czysto i bezobsługowo

    Co do grzejników - to nie kwestia "mody", że w tym sezonie one nie są modne, a w kolejnym już tak.
    To naturalna ewolucja systemów grzewczych.
    Nie znam NIKOGO, z posiadaczy podłogówki, którym "znudziła" się ona i zapragnęliby założyć grzejniki.
    Natomiast zmam paru, którzy chętnie ściągnęliby je ze ściany, zastępując je OP...
    Co masz na myśli „bufor,grzałka „ znaczy na prąd grzać??myślałem żeby dać 20cm styropianu zamiast 15.

  20. #40

    Domyślnie

    Nie ukrywam ze też szukam w miarę prostych rozwiązań, dlatego pomyślałem o piecu na pellet,i tak czytam ze na taka mała chatę to słabe rozwiązanie.

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony