dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 124
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    Poddasze jest dobrze ocieplone. Robotę robią okna wraz z ciepłą wodą w podłodze Na mocne wahania temp nie pomoże żaden sterownik do podłogówki, nie mówiąc o prostym. Opcja to robić ciemnice roletami zewnętrznymi.

    Okres przejściowy trwa u nas dosyć długo. Wolę kręcić zaworami.
    https://www.meteoblue.com/pl/pogoda/...r=2020&month=9

    Niespecjalnie dużo jest dni o których piszesz. A Twój znajomy musi mieć jednak coś nie tak z automatyką. Wystarczy od 2-3 w nocy nie grzać, temperatura podłogi do godziny 10 spada do 23C, a taka podłoga grzeje pomieszczenie o temp 23C dokładnie tak, jak Twój zakręcony grzejnik.

    Ale podsumowując - jest na tym Forum wątek "Czego w następnym domu nie zrobiłbyś ponownie", czytam go odkąd jestem na forum i nie było tam osoby, która chciałaby na poddaszu zamienić podłogówkę na grzejniki.
    Takich, które zrobiłyby odwrotnie jest całkiem sporo.
    I to chyba wystarcza za cały komentarz
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 08-01-2021 o 13:25

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał leesid Zobacz post
    Co masz na myśli „bufor,grzałka „ znaczy na prąd grzać??myślałem żeby dać 20cm styropianu zamiast 15.
    Robisz wszędzie podłogówkę.
    Grzejesz w taryfie G12w prądem podłogówkę w godzinach nocnych, oraz 13-15.
    Akumulacja domu i wylewki zapewnia ci stabilną temperaturę wnętrz.
    Bufor (opcjonalny) jest po to, by wieczorem pchnąć w podłogę jeszcze trochę energii.
    Nie płacisz za kotłownię (czy to na gazie, czy pellecie 20tys, tylko 3-10tys w zależności od tego, czy będzie bufor).
    Róźnicę wkładasz w ocieplenie, ewentualnie w PV

    Kocioł, pompa, cokolwiek nie wybierzesz prędzej, czy pòźniej dokona żywota, a ocieplenie jest tym, co się nie zepsuje, czego nie trzeba serwisować, co zawsze będzie spełniało swoją funkcję
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 08-01-2021 o 13:26

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    https://www.meteoblue.com/pl/pogoda/...r=2020&month=9

    Niespecjalnie dużo jest dni o których piszesz. A Twój znajomy musi mieć jednak coś nie tak z automatyką. Wystarczy od 2-3 w nocy nie grzać, temperatura podłogi do godziny 10 spada do 23C, a taka podłoga grzeje pomieszczenie o temp 23C dokładnie tak, jak Twój zakręcony grzejnik.

    Ale podsumowując - jest na tym Forum wątek "Czego w następnym domu nie zrobiłbyś ponownie", czytam go odkąd jestem na forum i nie było tam osoby, która chciałaby na poddaszu zamienić podłogówkę na grzejniki.
    Takich, które zrobiłyby odwrotnie jest całkiem sporo.
    I to chyba wystarcza za cały komentarz
    Może masz racje. Pomieszkam trochę i zobaczymy. Może dołączę do osób, o których piszesz. Czas pokaże.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Robisz wszędzie podłogówkę.
    Grzejesz w taryfie G12w prądem podłogówkę w godzinach nocnych, oraz 13-15.
    Akumulacja domu i wylewki zapewnia ci stabilną temperaturę wnętrz.
    Bufor (opcjonalny) jest po to, by wieczorem pchnąć w podłogę jeszcze trochę energii.
    Nie płacisz za kotłownię (czy to na gazie, czy pellecie 20tys, tylko 3-10tys w zależności od tego, czy będzie bufor).
    Róźnicę wkładasz w ocieplenie, ewentualnie w PV

    Kocioł, pompa, cokolwiek nie wybierzesz prędzej, czy pòźniej dokona żywota, a ocieplenie jest tym, co się nie zepsuje, czego nie trzeba serwisować, co zawsze będzie spełniało swoją funkcję
    Nie będą rachunki za prąd kosmiczne mimo taryfy G12??

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał leesid Zobacz post
    Nie będą rachunki za prąd kosmiczne mimo taryfy G12??
    Gazem do powinieneś ogrzać za około 1000-1200zł.
    Prądem 1500-1800 w zależności od stopnia wykorzystania taniej taryfy.

    Do tego oczywiście CWU
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.268

    Domyślnie

    Gazem do powinieneś ogrzać za około 1000-1200zł.
    Prądem 1500-1800 w zależności od stopnia wykorzystania taniej taryfy.
    Na logikę, gdyby to była prawda wszyscy by tak ogrzewali.
    Prądem w taryfie to możesz sobie włączyć zmywarkę lub pralkę w klasie z 3 +++.

    PS.
    Idą ciężkie czasy dla ludzi wygodnych i bogatych - prąd idzie w górę o ponad 20%.

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Na logikę, gdyby to była prawda wszyscy by tak ogrzewali.
    Prądem w taryfie to możesz sobie włączyć zmywarkę lub pralkę w klasie z 3 +++.

    PS.
    Idą ciężkie czasy dla ludzi wygodnych i bogatych - prąd idzie w górę o ponad 20%.
    Idą czasy dla ludzi mądrych i oszczędnych którzy nie są zadęci na nadmierną konsumpcję ponad wszystko, ceniących ekologie i minimalizm. I bardzo dobrze.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Na logikę...
    Twoje wypowiedzi przeczą logice. Grzeję swoje 123 m2 i CWU dla trzech osób prądem w taniej taryfie za średnio 1200 zł rocznie. Koszt systemu grzewczego to bojler CWU, grzałka CWU, kocioł elektryczny. Pieniądze zaoszczędzone na najdroższym systemie grzewczym (paliwo stałe - komin, obróbki dodatkowe brudne pomieszczenie, kocioł) władowałem w izolację. W tej chwili temperatura w domu 22,5 stopnia, żeby nie było głupich komentarzy o kurtkach. Podwyżka 20% to w sumie nadal roczny koszt ogrzewania CO i CWU niższy niż 1500 zł, ale w sumie nieważne, bo gmina mi kupiła PV (po mojej stronie tylko VAT 8%) i w tej chwili grzeję za 0 PLN. miłego szuflowania
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał leesid Zobacz post
    Nie będą rachunki za prąd kosmiczne mimo taryfy G12??
    Jakie masz doświadczenia w stosowaniu taryf g12 w porównaniu do innych? Czy to pytanie to zamierzona prowokacja czy brak wiedzy?

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.268

    Domyślnie

    Twoje wypowiedzi przeczą logice.
    Zobacz co ludzie do mnie piszą i jakie mają dylematy:
    Czytałem Pana posty na jednym z wątków. Buduję właśnie domek 70m2. Z jednej strony kocioł zasypowy odrzuciłem i jestem prawie zdecydowany na inne ogrzewanie ale jednak ten temat czasem wraca. Byłoby łatwiej gdybym miał większą kotłownie czy tez pomieszczenie gospodarcze. Mam dostęp do dość taniego drewna (ze względu na okolice). Kotłownia ma nie całe 4m2. Mały kociołek 10kw by wszedł ale już napewno bez bufora. Jak to wygląda prawnie? Czy brak bufora równa się z brakiem gwarancji na kocioł? Jak z odbiorem?
    miłego szuflowania
    Może się uśmiechniesz ale powiem Ci że nieraz łapię drzemkę w kotłowni słuchając pracy palnika. Dodam tylko że mam porównanie gdyż w drugim domu od ponad 11 lat pracuje pompa ciepła. Nudy jak cholera a wkoło kupę drewna które w dobrym kotle również można spalić ekonomicznie i ekologicznie.

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Zobacz co ludzie do mnie piszą i jakie mają dylematy:



    Może się uśmiechniesz ale powiem Ci że nieraz łapię drzemkę w kotłowni słuchając pracy palnika. Dodam tylko że mam porównanie gdyż w drugim domu od ponad 11 lat pracuje pompa ciepła. Nudy jak cholera a wkoło kupę drewna które w dobrym kotle również można spalić ekonomicznie i ekologicznie.
    Ilość miejsc z zakazem palenia kopciuchami i kominkami się powiększa w Polsce dość szybko np Kraków całkowity zakaz w woj mazowieckim jest też ograniczenie w używaniu nawet kominków. W starym domu jak ktoś ma kopciucha to trudno musi doczekać aż się rozleci i zastąpić go czymś normalnym do ogrzewania ale planowanie kotła do nowego domu to kompletna głupota i wyrzucenie pieniędzy w błoto.

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Na logikę, gdyby to była prawda wszyscy by tak ogrzewali.
    Prądem w taryfie to możesz sobie włączyć zmywarkę lub pralkę w klasie z 3 +++.

    PS.
    Idą ciężkie czasy dla ludzi wygodnych i bogatych - prąd idzie w górę o ponad 20%.
    "WSZYSCY" nie mieszkają w nowych domach
    "WSZYSCY" nie bywają na forach budowlanych, lecz często padają ofiarami instalatorów z poprzedniej epoki wciskających im kotły na paliwo stałe, bo "ogień w domu musi być".
    Ja ogrzewam dom gazem za 800zł/rok.
    Prądem to byłoby 1100zł

    PS - możesz podać źródło informacji o 20%podwyżce prądu?

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Jakie masz doświadczenia w stosowaniu taryf g12 w porównaniu do innych? Czy to pytanie to zamierzona prowokacja czy brak wiedzy?
    Człowieku, @leesid dopiero buduje swój dom, zaczyna pisać na Forum, ma święte prawo być zielony w tych tematach, zadaje pytanie i.... trafia na buraka.
    Jesteś z siebie dumny ?

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Człowieku, @leesid dopiero buduje swój dom, zaczyna pisać na Forum, ma święte prawo być zielony w tych tematach, zadaje pytanie i.... trafia na buraka.
    Jesteś z siebie dumny ?
    He he he dzięki „fotohobby” tak właśnie jest jestem zielony bo mieszkałem całe życie w bloku,co nie znaczy ze nie mogę mieszkać w domu i chcę liznąć temat,dlatego się zarejestrowałem na tym forum.

  15. #55
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    jakie masz doświadczenia w stosowaniu taryf g12 w porównaniu do innych? Czy to pytanie to zamierzona prowokacja czy brak wiedzy?
    Ostrzegamy, takie mentorskie wpisy nie mają racji bytu na forum. Tu każdy ma prawo zadać pytanie.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 08-01-2021 o 20:51
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Redakcja Zobacz post
    Ostrzegamy, takie mentorskie wpisy nie mają racji bytu na forum. Tu każdy ma prawo zadać pytanie.
    To ja się pytam – ile kosztuje 1 kW/h gdy licznik jest jednotaryfowy a ile kosztuje 1 kW/h w I-szej i II-giej taryfie G12.

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Idziesz na stronę swojego dostawcy energii ---> sprawdzasz cennik.
    Przecież to się różni w zależności od regionu zamieszkania.

    Dla przykładu Mysłowice:
    U mnie nowy cennik G12W
    dzienna 0,3475
    nocna 0,1680
    opłata handlowa 14,23

    Zobaczymy jak przyjdzie nowy rachunek.
    Dziś podałem odczyt.

    Wychodzi mi (w moim pliku), że az tak dużo nie podrożało
    Ze wszystkimi składowymi:
    było 24gr / 66gr
    jest 27gr / 72gr
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 09-01-2021 o 08:53
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    To ja się pytam – ile kosztuje 1 kW/h gdy licznik jest jednotaryfowy a ile kosztuje 1 kW/h w I-szej i II-giej taryfie G12.
    Na to pytanie nie dostaniesz jednoznacznej odpowiedzi.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    To ja się pytam – ile kosztuje 1 kW/h gdy licznik jest jednotaryfowy a ile kosztuje 1 kW/h w I-szej i II-giej taryfie G12.
    dobre

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Człowieku, @leesid dopiero buduje swój dom, zaczyna pisać na Forum, ma święte prawo być zielony w tych tematach, zadaje pytanie i.... trafia na buraka.
    Jesteś z siebie dumny ?
    Ja rozumiem jednak skorzystanie ze strony informacyjnej OSD i sprawdzenie aktualne ceny prądu nie wymaga szczególnej wiedzy i umiejętności stąd moje zdziwienie.

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony