dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 7
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 124
  1. #81
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ale dlaczego JA mam szukać aktualnych taryfie na stronie Tauron, bo TY chcesz się dowiedzieć na ile różni się od TWOJEJ ceny w Innogy ?
    Mnie temat interesuje tyle co zeszłoroczny śnieg - mam G11, jakąś tam cenę na kWh, 100% pokrycia z PV

    Ale na zachętę masz:
    https://www.tauron.pl/dla-domu/prad/...przedawcy/g12w
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 12-01-2021 o 20:26
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #82
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kozlusan

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał leesid Zobacz post
    Nie ukrywam ze też szukam w miarę prostych rozwiązań, dlatego pomyślałem o piecu na pellet,i tak czytam ze na taka mała chatę to słabe rozwiązanie.
    Pompy ciepła zachwalają zazwyczaj ci z zasobnym portfelem którym się nie chce kompletnie nic robić lub nie mają po prostu na to czasu. Znam takich co narzekają na ogrzewanie kominkowe bo podobno się kurzy w domu. Masz mały dom czy duży nie ważne, każde ogrzewanie jest dobre, to kwesta portfela i mentalności. Nie przesadzajmy że palenie groszkiem to taka ciężka praca, przecież nie rozpalasz go 2 x dziennie. Ja palę pelletem, sąsiad ma PC i też jest dobrze. Ceny ogrzewania groszek / pellet / pompa ciepła są porównywalne gdybyśmy ogrzewali takie same domy. Więc niech nikt tu bzdur nie pisze że jak juz tą pompe zamontuje to grzeje za darmo bo zapłacił za nią wiele więcej jak ten co ma piec na groszek. Tu się tylko płaci za wygodę (pompa ciepła), na pewno nie za ekonomię.

  3. #83
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kozlusan Zobacz post
    Więc niech nikt tu bzdur nie pisze że jak juz tą pompe zamontuje to grzeje za darmo bo zapłacił za nią wiele więcej jak ten co ma piec na groszek. Tu się tylko płaci za wygodę (pompa ciepła), na pewno nie za ekonomię.
    O ekogroszku może nie piszmy, bo w wielu miejscach już się go nie zamontuje, zresztą węgiel do opalania 120m2 ??
    Absurd.
    Co do cen - czy kotły na pellet są jakoś wybitnie tańsze ?
    https://allegro.pl/oferta/pompa-ciep...8kw-9683324140
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ale na zachętę masz:
    TAURON
    Grupa taryfowa G12w
    Atrakcyjna dla osób korzystających z energii elektrycznej głównie w nocy i w weekendy.
    Szczegóły dla lokalizacji: Warszawa
    Przepraszamy!
    Ta oferta nie jest dostępna w Twoim regionie.

    Masz do tego jakąś tabele w której jest pokazane jak wzrasta pobór prądu urządzenia tego wraz ze spadkiem temperatury na zewnątrz – możesz podać jaka jest skuteczność tego np. przy -5*C i -10*C oraz -15*C – wiesz w jakiej temperaturze zewnętrznej to zamarza i przestaje działać – co wiesz na temat obrastania lodem układu tego.

  5. #85
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Lodem to ci....
    Mróz -15 w Polsce przy takich zimach

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    TAURON
    Grupa taryfowa G12w
    Atrakcyjna dla osób korzystających z energii elektrycznej głównie w nocy i w weekendy.
    Szczegóły dla lokalizacji: Warszawa
    Przepraszamy!
    Ta oferta nie jest dostępna w Twoim regionie.

    Masz do tego jakąś tabele w której jest pokazane jak wzrasta pobór prądu urządzenia tego wraz ze spadkiem temperatury na zewnątrz – możesz podać jaka jest skuteczność tego np. przy -5*C i -10*C oraz -15*C – wiesz w jakiej temperaturze zewnętrznej to zamarza i przestaje działać – co wiesz na temat obrastania lodem układu tego.
    Wodzu, wpisz lokalizację: Gliwice
    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 13-01-2021 o 07:35

  7. #87
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    TAURON
    Grupa taryfowa G12w
    Atrakcyjna dla osób korzystających z energii elektrycznej głównie w nocy i w weekendy.
    Szczegóły dla lokalizacji: Warszawa
    Przepraszamy!
    Ta oferta nie jest dostępna w Twoim regionie.

    .
    No jaki pech. Ale skazany na Innogy nie jesteś, są jeszcze inni sprzedawcy na Twoim terenie

  8. #88

    Domyślnie

    Cena energii:

    TAURON
    1 taryfowy G 11 - 0,3930 zł za 1 kWh brutto
    2 taryfowy G12w - dzienna: 0,4895 zł za 1 kWh brutto
    nocna: 0,2376 zł za 1 kWh brutto

    INNOGY
    1 taryfowy G 11 - 0,3930 zł za 1 kWh brutto
    2 taryfowy G12w - dzienna: 0,4311 zł za 1 kWh brutto
    nocna: 0,3765 zł za 1 kWh brutto

    ENERGA
    1 taryfowy G 11 - 0,3697 zł za 1 kWh brutto
    2 taryfowy G12w - dzienna: 0,4309 zł za 1 kWh brutto
    nocna: 0,2795 zł za 1 kWh brutto
    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 13-01-2021 o 00:17

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kozlusan Zobacz post
    Pompy ciepła zachwalają zazwyczaj ci z zasobnym portfelem którym się nie chce kompletnie nic robić lub nie mają po prostu na to czasu. Znam takich co narzekają na ogrzewanie kominkowe bo podobno się kurzy w domu. Masz mały dom czy duży nie ważne, każde ogrzewanie jest dobre, to kwesta portfela i mentalności. Nie przesadzajmy że palenie groszkiem to taka ciężka praca, przecież nie rozpalasz go 2 x dziennie. Ja palę pelletem, sąsiad ma PC i też jest dobrze. Ceny ogrzewania groszek / pellet / pompa ciepła są porównywalne gdybyśmy ogrzewali takie same domy. Więc niech nikt tu bzdur nie pisze że jak juz tą pompe zamontuje to grzeje za darmo bo zapłacił za nią wiele więcej jak ten co ma piec na groszek. Tu się tylko płaci za wygodę (pompa ciepła), na pewno nie za ekonomię.
    Boje się zaglądać na forum czy ktoś nie opier...lił mnie dzięki za neutralną odpowiedź przekalkuluję i pellet i PC.

  10. #90
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Cena energii:

    TAURON
    1 taryfowy G 11 - 0,3930 zł za 1 kWh brutto
    2 taryfowy G12w - dzienna: 0,4895 zł za 1 kWh brutto
    nocna: 0,2376 zł za 1 kWh brutto

    INNOGY
    1 taryfowy G 11 - 0,3930 zł za 1 kWh brutto
    2 taryfowy G12w - dzienna: 0,4311 zł za 1 kWh brutto
    nocna: 0,3765 zł za 1 kWh brutto

    ENERGA
    1 taryfowy G 11 - 0,3697 zł za 1 kWh brutto
    2 taryfowy G12w - dzienna: 0,4309 zł za 1 kWh brutto
    nocna: 0,2795 zł za 1 kWh brutto
    Bardzo tanio zazdroszczę u mnie PGE Warszawa teren w g12w I- 0,75 zł II 0,39 zł i to są ceny sprzed podwyżki od 1 stycznia br.

  11. #91
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Bardzo tanio zazdroszczę u mnie PGE Warszawa teren w g12w I- 0,75 zł II 0,39 zł i to są ceny sprzed podwyżki od 1 stycznia br.
    Tanio, bo to sam prąd, bez dystrybucji....
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  12. #92
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Tanio, bo to sam prąd, bez dystrybucji....
    To tym bardziej gratuluję że nie musisz płacić za dystrybucję skoro podajesz takie stawki.

  13. #93
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    To tym bardziej gratuluję że nie musisz płacić za dystrybucję skoro podajesz takie stawki.
    Nie zauważyłem, żeby @Nurek podawał jakieś stawki...

  14. #94
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie zauważyłem, żeby @Nurek podawał jakieś stawki...
    sorry masz rację to alesandro

  15. #95

    Domyślnie

    Wg cieplowlasciwie.pl, u mnie ogrzewanie gazem ziemnym opłacałby się... czy to możliwe? Kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny 12 kw - 4,5 tys. brutto

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Roczny koszt.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	54,5 KB
ID:	451951

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom jedn.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	451952

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PV.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	62,1 KB
ID:	451953

    Docieplenie poddasza i podłogi na stropie parteru, to są plany. Częściowo dociepliłem poddasze płytą PIR
    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 13-01-2021 o 13:18

  16. #96
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Ten kalkulator jest sponsorowany przez lobby węglowe, jakim cudem drewno w kopciuchu jest na 2 miejscu taniości ?
    Kocioł zgazowujacy to się jeszcze zgodzę bo one mają wysoką sprawność.

  17. #97

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Ten kalkulator jest sponsorowany przez lobby węglowe, jakim cudem drewno w kopciuchu jest na 2 miejscu taniości ?
    Kocioł zgazowujacy to się jeszcze zgodzę bo one mają wysoką sprawność.
    W kalkulacji podano cenę 176 zł /mp

  18. #98
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    IMO system grzewczy musi być tak zbudowany, żeby nie trzeba było konieczności przerzucania worków czy szuflowania, żeby nie skończyło się marznięciem, ktoś złamie rękę, złapie grypę czy covida.
    Sposobów jest wiele i przegadane wielokrotnie - prąd z COP=1, klimy, PC PW i gruntowe, gaz. Jest w czym wybierać i co ze sobą łączyć.

    CW drastycznie przekłamuje ilość kWh, więc opieranie na nim decyzji o wydaniu co najmniej kilkunastu tysięcy od razu i wielokrotnie więcej w cyklu życia domu to nie jest dobry pomysł.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 13-01-2021 o 15:32

  19. #99

    Domyślnie

    Kaizen, też tak myślałem, jak by co... nie można polegać na jednym źródle grzania.
    Nie wiem jak w innych sterownikach, w sterowniku firmy Plum jest taka opcja współpracy kotła peletowego z kotłem gazowym, tylko trzeba dokupić dodatkowo moduł-przekażnik, który w przypadku braku pelletu uruchamia automatycznie kocioł gazowy. Myślałem też, o buforach z grzałkami w II taryfie. Bufory są dobre do podłogówek, a ja nie mam. Najwyżej maty, czy kable grzejne w II taryfie w wylewce anhydrytowej na parterze.
    Wiem, że CW drastycznie przekłamuje ilość kWh.

    Schemat hydrauliczny z kotłem gazowym
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat hydr.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	62,7 KB
ID:	451963

    Można bez sprzęgła hydraulicznego w obiegu zamkniętym.
    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 13-01-2021 o 18:00

  20. #100

    Domyślnie

    [Alessandro]
    Dzięki serdeczne za wklejone opłaty za energię elektryczną, teraz każdy sam może miarkować bez konieczności opierania się na takich bzdetach :
    U mnie nowy cennik G12W
    dzienna 0,3475
    nocna 0,1680
    opłata handlowa 14,23
    Zobaczymy jak przyjdzie nowy rachunek.
    Dziś podałem odczyt.
    Wychodzi mi (w moim pliku), że az tak dużo nie podrożało
    Ze wszystkimi składowymi:
    było 24gr / 66gr
    jest 27gr / 72gr

Strona 5 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony