dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 7
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 124
  1. #101
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Bufory są dobre do podłogówek, a ja nie mam.
    To przy grzejnikach zwłaszcza (ale nie tylko) przy grzaniu prądem bufor jest potrzebny. Przy podłogówce to wylewka robi za bufor.

    Łączenie pelletu z gazem jest drogie (koszt przyłącza) i jak już będziesz miał gaz, to bez sensu pellet. Najtaniej, jak chcesz pellet, to do niego bufor z grzałką i G12as (i jak policzysz, to pewnie sporadycznie będziesz odpalał pellet).

  2. #102
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    To tym bardziej gratuluję że nie musisz płacić za dystrybucję skoro podajesz takie stawki.
    Nie, że nie muszę (ja czy kto inny) tylko to są stawki za samą energię. Trzeba do nich jeszcze doliczyć koszt dystrybucji i wtedy już tak tanio nie jest.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  3. #103
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Dzięki serdeczne za wklejone opłaty za energię elektryczną, teraz każdy sam może miarkować bez konieczności opierania się na takich bzdetach :
    U mnie nowy cennik G12W
    dzienna 0,3475
    nocna 0,1680
    opłata handlowa 14,23
    Zobaczymy jak przyjdzie nowy rachunek.
    Dziś podałem odczyt.
    Wychodzi mi (w moim pliku), że az tak dużo nie podrożało
    Ze wszystkimi składowymi:
    było 24gr / 66gr
    jest 27gr / 72gr
    A gdzie Ty tu widzisz bzdety ?

  4. #104

  5. #105
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Acha, chodzi o to, że @Alessandro podał niższe, niepełne ceny (bez opłat za dystrybucję).
    Nie wiem, za co tu dziękować...

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Acha, chodzi o to, że @Alessandro podał niższe, niepełne ceny (bez opłat za dystrybucję).
    10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie - przy takim ociepleniu i tak tanim prądzie :
    dzienna 0,3475
    nocna 0,1680
    opłata handlowa 14,23
    Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge – takie nakłady – ciekawe.

  7. #107
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Skaczesz z tematu na temat i co rusz podajesz nieprawidłowe, niepełne ceny energii.
    kWh w taniej taryfie nie kosztuje 16gr, tylko w moim regionie 27-30gr
    Ta z gazu 21gr.

    Teraz w gaz bym nie szedł tylko w jakąś tanią PC, ewentualnie dołożyłbym po 5cm izolacji i w czysty prąd + klima żeby spełnić warunek EP
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Skaczesz z tematu na temat i co rusz podajesz nieprawidłowe, niepełne ceny energii.
    kWh w taniej taryfie nie kosztuje 16gr, tylko w moim regionie 27-30gr Ta z gazu 21gr.
    Sorki – przeca polegam na Twoim.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Teraz w gaz bym nie szedł tylko w jakąś tanią PC, ewentualnie dołożyłbym po 5cm izolacji i w czysty prąd + klima żeby spełnić warunek EP
    To widziałeś : BUFOR czyli moja TANIA "POMPA CIEPŁA" https://www.youtube.com/watch?v=v96qdJcDreY

  9. #109
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Sorki – przeca polegam na Twoim.
    Ja pisałem gdzieś o 16gr za kWh energii elektrycznej ?

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ja pisałem gdzieś o 16gr za kWh energii elektrycznej ?
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Idziesz na stronę swojego dostawcy energii ---> sprawdzasz cennik.
    Przecież to się różni w zależności od regionu zamieszkania.
    Dla przykładu Mysłowice:
    U mnie nowy cennik G12W
    dzienna 0,3475
    nocna 0,1680
    opłata handlowa 14,23
    Zobaczymy jak przyjdzie nowy rachunek.
    Dziś podałem odczyt.
    Wychodzi mi (w moim pliku), że az tak dużo nie podrożało
    Ze wszystkimi składowymi:
    było 24gr / 66gr
    jest 27gr / 72gr
    A to skąd przecie !!!
    Nie ode mnie to a tylko od Ciebie.

  11. #111
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    A to skąd przecie !!!
    Nie ode mnie to a tylko od Ciebie.
    Widzę, źe muszę krótsze posty pisać, bo nie potrafisz do końca dotrzeć:
    Ze wszystkimi składowymi:
    było 24gr / 66gr
    jest 27gr / 72gr
    Czy jeszcze coś Tobie wyjaśnić ?

  12. #112

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Czy jeszcze coś Tobie wyjaśnić ?
    Dzięki serdeczne – bedzie tego a gdy byś miał jakieś wątpliwości co do tego – polecam czytanie wpisów w tym temacie od tyłu.
    Sorki – ale tak jeszcze na marginesie – no przecie prąd u ciebie nie kosztował tyle jak plany budowlane snułeś czy jak komin zacząłeś budować i kotłownię oraz jak kocioł gazowy kupowałeś – bufory to żadna mecyja czy nowość jakaś – bufory od dawna wszem i wobec są znane. Pozdro.

  13. #113
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Komin wybudowałem tylko dla kominka (którego drugi raz bym nie robił)
    Gazu też bym już nie zakładał, już tym pisałem .
    Drobny błąd.
    Byłby znacznie większy, gdybym pellaciaka kupił.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #114

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Teraz w gaz bym nie szedł tylko w jakąś tanią PC, ewentualnie dołożyłbym po 5cm izolacji i w czysty prąd + klima żeby spełnić warunek EP
    Obacz – może zda Ci się to do czego.
    Czy pompa ciepła da radę przy minus 15? https://www.youtube.com/watch?v=_2eWOXVp63k
    W uzupełnieniu powyższego – to też jest ciekawe :
    Pompa ciepła czy może tani bufor z grzałkami? https://www.youtube.com/watch?v=Oh75q8WZoRY
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 16-01-2021 o 20:34 Powód: Uzupełnienie.

  15. #115
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Oczywiście, że da, dlaczego miałaby nie dać ?
    Jak mały , dobrze ocieplony dom, to można grzać COP1 ale jak ktoś pożałował na ocieplenie, a metrów ma sporo, to już nie bardzo...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #116
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Obacz – może zda Ci się to do czego.
    Czy pompa ciepła da radę przy minus 15? https://www.youtube.com/watch?v=_2eWOXVp63k
    W uzupełnieniu powyższego – to też jest ciekawe :
    Pompa ciepła czy może tani bufor z grzałkami? https://www.youtube.com/watch?v=Oh75q8WZoRY
    Masakra
    Przez ostatnie 8 lat niejednokrotnie było i pon. -25st C i nic nie wybuchło a było ciepło w domu
    Polecam, żeby się nie powtarzać
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8014533

  17. #117

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Masakra
    Się pogubiłeś w tym co jest wyże czy może nie czytałeś i nie patrzyłeś do tego.
    Co masz do bufora z grzałkami elektrycznymi ?

    Fajne przykłady przytaczasz tylko nie wiem dla czego nie baczysz na to, iż już mamy 2021 r. - i co – wszystko tylko drożeje, więc o co faktycznie chodzi w tym programie „czyste powietrze”.

    Tak na bank - co byś polecał – PC w drogim G11 czy bufor w tanim G12.

  18. #118
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Się pogubiłeś w tym co jest wyże czy może nie czytałeś i nie patrzyłeś do tego.
    Co masz do bufora z grzałkami elektrycznymi ?

    Fajne przykłady przytaczasz tylko nie wiem dla czego nie baczysz na to, iż już mamy 2021 r. - i co – wszystko tylko drożeje, więc o co faktycznie chodzi w tym programie „czyste powietrze”.

    Tak na bank - co byś polecał – PC w drogim G11 czy bufor w tanim G12.
    Bufor z grzałkami fajne rozwiązanie, jeszcze lepsze,bo tańsze to kociołek elektryczny i sam nad takim się zastanawiałem przed pompą
    A co polecam ? Pompę ciepła w taryfie G12W,z własnego doświadczenia, tak jak pisałem, takowe rozwiązanie mam od X lat i rok grzania wody i ogrzewania kosztuje mnie, w zależnościami od zimy od 1000-1200zl
    Oczywiście jest to rozwiązanie dla tych, którzy budują z głową i mają gdzie ta tańsza energię przechować na później

  19. #119

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Bufor z grzałkami fajne rozwiązanie, jeszcze lepsze,bo tańsze to kociołek elektryczny...
    A co polecam ? Pompę ciepła w taryfie G12W,z własnego doświadczenia, tak jak pisałem, takowe rozwiązanie mam od X lat i rok grzania wody i ogrzewania kosztuje mnie, w zależnościami od zimy od 1000-1200zl
    Echch – no dla czego nie popatrzysz na to co już wyżej jest. O jakim kotle elektrycznym pisz i PC przy G12 – no przecież ogrzewanie w tym układzie przez całą dobę ma działać a nie tylko w taryfie nocnej.
    By nie było, że do PC jestem uprzedzony – obacz : Pompa ciepła przy minus 25..Jest moc. https://www.youtube.com/watch?v=PyU7xtZmjcM&t=464s i zwróć tu uwagę na to ile to prądu żre i ile pożreć może.
    Skoro już tak bogate doświadczenia z PC masz, to napisz coś o tym, że np. po za kosztem zakupu i instalacji oraz opłatami za zużytą energię elektryczną nic więcej nie płacisz, że przez ten czas eksploatacji grosz nie wydałeś na naprawy, przeglądy i konserwację, że z tym podobnie jest jak z buforem w którym np. grzałka się przepalić może i trzeba ją wymienić na nową ale tak, to nic do póki nie zgnije i lać się z tego nie zacznie.

  20. #120
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Echch – no dla czego nie popatrzysz na to co już wyżej jest. O jakim kotle elektrycznym pisz i PC przy G12 – no przecież ogrzewanie w tym układzie przez całą dobę ma działać a nie tylko w taryfie nocnej.
    By nie było, że do PC jestem uprzedzony – obacz : Pompa ciepła przy minus 25..Jest moc. https://www.youtube.com/watch?v=PyU7xtZmjcM&t=464s i zwróć tu uwagę na to ile to prądu żre i ile pożreć może.
    Skoro już tak bogate doświadczenia z PC masz, to napisz coś o tym, że np. po za kosztem zakupu i instalacji oraz opłatami za zużytą energię elektryczną nic więcej nie płacisz, że przez ten czas eksploatacji grosz nie wydałeś na naprawy, przeglądy i konserwację, że z tym podobnie jest jak z buforem w którym np. grzałka się przepalić może i trzeba ją wymienić na nową ale tak, to nic do póki nie zgnije i lać się z tego nie zacznie.
    Pompę ciepła p-w posiadam od marca 2013r,pierwszy płatny przegląd zrobiłem jej po 5 latach czyli w 2018r,tak dla własnej ciekawości jedynie, koszt jego to 200zl.
    Od marca 2013r do nadal bezawaryjnie . Koszt zakupu(2012r) i instalacji(2013r)
    21tys.zl

    A dlaczego kociołek elektryczny czy pompa ciepła nie może "grzać" tylko w taniej taryfie ?
    Mam taryfę G12W i pompa grzeje tylko w widełkach taniej taryfy(13-15,22-6),podobnie byłoby gdybym grzał kociołkiem elektryczmym.
    Zeby uprzedzić pytania, temp.podlogi, niezależnie czy w okresie grzania czy pauzy od grzania ma 23-25st.C,zależnie od tego czy panele czy kafle.
    Daje to stałą temperaturę w domu na poziomie 22-23st.C
    Grzeje T-CAP 9kW(9kW do -20st C) a dom posiada obciążenie cieplne 3,5kW przy -20st.C
    No żre prądu, od 8 lat, rocznie średnio 3000-3200kWh za c.o i cwu Prądem byłoby to razy 3
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 21-01-2021 o 16:56

Strona 6 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony