dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Nieustawny salon z aneksem (duże okna) + sypialnia

    Cześć wszystkim
    Jestem tutaj nowa i potrzebuję pomocy bo nie wiem już jak ustawić meble w salonie, a zbliża się termin poprawek do zgłoszenia dla dewelopera.

    Salon z aneksem nie jest zbyt duży (4 x 5,91m), a chciałabym żeby pojawił się tam: stół (z funkcją rozkładania), kanapa oraz wyspa (z racji tego, że jest bardzo mało blatu roboczego potrzebujemy więcej miejsca).
    Odnośnie sypialni powiększyłam ją o wnękę na szafę bo inaczej nigdzie nie mieściło mi się biurko o wymiarach: 150x60 cm. Zostawiłam łóżko tam gdzie proponuje deweloper (łóżko: 210x190 cm - jest to nasz mebel dlatego nie chcemy kupować nowego).

    Zupełnie nie mam pojęcia jak ustawić wszystko, żeby było funkcjonalne i mądrze przemyślane. Zrobiłam projekt i co chwilę przesuwam meble lecz ciągle się boję, że chce wcisnąć za dużo rzeczy w jedno pomieszczenie.
    PS. Wszystkie okna są długie, do samej ziemi.

    Czy ktoś mógłby spojrzeć na moje propozycję salonu oraz sypialni i dać wskazówkę czy jest fajnie ? a może całkowicie ktoś ma lepszy pomysł

    Z góry dziękuję za pomoc!

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obraz_2021-01-07_095623.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	13,3 KB
ID:	451752 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2021-01-07_10h07_44.jpg
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	13,7 KB
ID:	451756

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2021-01-07_10h07_59.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	16,8 KB
ID:	451757

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon1.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	19,5 KB
ID:	451758 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon2.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	19,4 KB
ID:	451759

  2. #2

    Domyślnie

    Witam, ustawienia, ktore pokazalas, wydaja mi sie sensowne, mam tylko jedno spostrzezenie. Nic nie piszesz, dla kogo to mieszkanie - dla jednej osoby, czy dla rodziny, czy sa dzieci ? Bo jesli sa dzieci, to mysle, ze to nie pokoj dziecka powinien byc przy salonie, ale pokoj rodzicow. To oni chodza pozniej spac (w zasadzie ), przyjmuja gosci, ogladaja telewizje itd. Krotko mowiac, oni dluzej halasuja, i jesli chca wieczorem dzialac normalnie, to logicznie rzecz biorac, lepiej zamienic przeznaczenie pokojow. Zwlaszcza, ze telewizor bedzie na scianie wspolnej.
    Oczywiscie, te dywagacje sa nieaktualne, jesli pokoj przy salonie to gabinet lub goscinny.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ariater Zobacz post
    Witam, ustawienia, ktore pokazalas, wydaja mi sie sensowne, mam tylko jedno spostrzezenie. Nic nie piszesz, dla kogo to mieszkanie - dla jednej osoby, czy dla rodziny, czy sa dzieci ? Bo jesli sa dzieci, to mysle, ze to nie pokoj dziecka powinien byc przy salonie, ale pokoj rodzicow. To oni chodza pozniej spac (w zasadzie ), przyjmuja gosci, ogladaja telewizje itd. Krotko mowiac, oni dluzej halasuja, i jesli chca wieczorem dzialac normalnie, to logicznie rzecz biorac, lepiej zamienic przeznaczenie pokojow. Zwlaszcza, ze telewizor bedzie na scianie wspolnej.
    Oczywiscie, te dywagacje sa nieaktualne, jesli pokoj przy salonie to gabinet lub goscinny.
    To prawda. Na razie będziemy mieszkać w 2 (ja + partner ). A w przyszłości pewnie pojawi się dzieciątko.
    Ale to o czym piszesz z pokojami dobre spostrzeżenie, nie wzięłam tego pod uwagę.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obraz_2021-01-07_153832.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	11,8 KB
ID:	451771
    Ostatnio edytowane przez misia0022 ; 07-01-2021 o 15:38

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to nie lepiej to biurko, skoro i tak nie ma dziecka, ustawić w tym drugim pokoju?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    to nie lepiej to biurko, skoro i tak nie ma dziecka, ustawić w tym drugim pokoju?
    Teraz będzie wykorzystywany ten pokój jako gościnny oraz właśnie z biurkiem (jako biuro). Jednak oboje mamy lewe ręce do budowlanki więc chcemy aby fachowcy od razu zrobili ścianki itd. Aby później nie było od nowa wielkiego remontu.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Bardzo fajny pomysł. Jednak patrząc, że z salonu ucieka mi ok. 70cm i zostaje 3,30m to mniej mnie zadowala. W aktualnym mieszkaniu mam właśnie salon szerokości 3m i jest ciut za wąski. Dlatego tej ściany nie chciałabym ruszać.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    proszę nie zakładać kolejnych tematów o tym samym mieszkaniu.

  9. #9

    Domyślnie

    Twój ostatni projekt bardzo mi sie podoba

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony