dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 46
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał BeiS Zobacz post
    Już się pogubiłem z tym prądem. U mnie na działce w lini ogrodzenia jest skrzynka, taka wysoka na około 1m Ona już była jak kupiłem działkę. Sąsiad jak zakładał u siebie prąd to brał odemnie zgoda czy może skorzystać z tej skrzynki co jest u mnie, no i teraz on ma swoją. Moje pytanie, co ja teraz powinienem zrobić aby mieć prąd w blaszaku? Czy mu występować o warunki przylacza? Czy biorę elektryka z uprawnieniami i wpina się w tą skrzynkę w Lini ogrodzenia?
    Jak masz skrzynkę to masz prąd tylko teraz pytanie czy to ZK czy ZKP.
    Płacisz rachunku za prąd z tej działki?
    Jeżeli masz ZK wtedy wystarczy tylko podpisać umowę z ZE aby wstawili licznik i będziesz mógł korzystać z dobrodziejstw prądu
    Jaką masz skrzynkę i moc przyłączeniowa dowiesz się dzwoniąc na infolinie do ZE.

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał BeiS Zobacz post
    Już się pogubiłem z tym prądem. U mnie na działce w lini ogrodzenia jest skrzynka, taka wysoka na około 1m Ona już była jak kupiłem działkę. Sąsiad jak zakładał u siebie prąd to brał odemnie zgoda czy może skorzystać z tej skrzynki co jest u mnie, no i teraz on ma swoją. Moje pytanie, co ja teraz powinienem zrobić aby mieć prąd w blaszaku? Czy mu występować o warunki przylacza? Czy biorę elektryka z uprawnieniami i wpina się w tą skrzynkę w Lini ogrodzenia?
    To że masz skrzynkę w linii ogrodzenia nie znaczy że masz przyłącze. Możliwe że nie ma w ogóle skrzynki licznikowej. Przeczytaj co na tej skrzynce pisze powinny być jakieś oznaczenia.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał BeiS Zobacz post
    Z racji tego że start budowy mi się opóźni to chciałbym uzbroić się w prąd przed rozpoczęciem budowy bo na działce spędzamy dużo czasu. Czyli rozumiem żeby złożyć wniosek na prąd docelowy czyli jakieś 15-17kW i 3 fazy, a później przenieść rozdzielnice do budynku?Czy złożyć wniosek na mniejszą moc a później jak będzie budynek to zwiększyć? Blaszak po skończonej budowie będzie demontowany.
    Nie dostaniesz prądu "docelowego" czyli w taryfie G tylko w C, ale tego musisz się dowiedzieć w ZE bo nie wszystkie ZE są tak hojne aby fundować na działce budowlanej od razu taryfę G z prostego powodu, chodzi o kasę bo opląty stale w taryfie C są bardzo duże w porównaniu z taryfą G, czyli można to kolokwialnie podsumować że ZE ma kasę za friko.
    Jeżeli już ogarniesz co tam masz na działce to od skrzynki wystarczy jak podepniesz tzw erbetkę i umieścisz ją w garażu. Oczywiście nie sam tylko elektryk z uprawnieniami musi to zrobić.
    Po zakończonej budowie erbetke spokojnie będziesz mógł odsprzedać o ile nie będzie Ci potrzebna.

  4. #24

    Domyślnie

    PGE napisało mi że jest taka możliwość żeby mieć taryfę G11 bez budynku mieszkalnego. Dlatego pytam jak mam to rozwiązać. Chcę mieć w blaszaku światło i gniazdo żeby ładować baterie czy zagotować wody, takie podstawy. Docelowo w domu chce mieć 3 fazy i moc 15-17kW. Czy jest sens ciągnąć do blaszaka np 5kW na jednej fazie(bo raczej więcej nie będzie potrzebne) czy od razu tak jakbym do budynku ciągnął? Czy później nie będzie problemu żeby zrobić 3 fazy i zwiększyć moc przyłączeniowa?

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Nie dostaniesz prądu "docelowego" czyli w taryfie G tylko w C, ale tego musisz się dowiedzieć w ZE bo nie wszystkie ZE są tak hojne aby fundować na działce budowlanej od razu taryfę G
    Nie słyszałem, żeby komuś wnioskującego o przyłącze docelowe i taryfę G odmówili na piśmie nawet do pustej działki.
    Znasz taką odmowę? Co napisali jako uzasadnienie?

    Tak mówią na gębę i ludzie wnioskują o C - więc nie ma się co dziwić, że C dostają.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    To że suma wszystkich odbiorników energii w gospodarstwie domowym wg obliczeń wynosi np 20 kW nie oznacza że trzeba mieć moc przyłączeniowa 20 kW.
    Gdzie Ty żyjesz? U mnie suma Pi to wynosi ok. 40-50 kW, a te 18 kW to Ps wg obliczeń proporcjonalności wykorzystania.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Jeżeli jest tak jak piszesz a dziwne rzeczy piszesz to tylko się cieszyć.
    Nie płaciłeś zapewne za wykonanie przyłącza bo jak piszesz już je miałeś, ale to że ZE nie wiedział jaka jest moc przyłączeniowa to już bajki. Wystarczy aby choćby inkasent sprawdził jakie jest zabezpieczenie przedlicznikowe aby wiedzieć jaka jest moc przyłączeniowa, po drugie to ciekawe jak płacił rachunki poprzedni właściciel, płacił tyle ile chciał?? Masz naprawdę bogobojny ZE że nie dba o swoje interesy.
    Jak nie jest tajemnicą to jaki ZE jest u Ciebie?
    Przyłącze z lat 80-tych. To co dziś jest nie do pomyślenia, kiedyś było normą. Gdzieś jest nawet protokół tego. Wyglądało to dosyć ciekawie. Na ścianie zewn. pod schodami istniejącego wtedy budynku letniskowego była zaplombowana skrzynka z zabezpieczeniami przedlicznikowymi. Potem cholera wie którędy szedł przewód do licznika wewnątrz budynku kilka metrów dalej. Technikowi nie chciało się tego rozplombowywać, plombować i protokołować ponownie.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie słyszałem, żeby komuś wnioskującego o przyłącze docelowe i taryfę G odmówili na piśmie nawet do pustej działki.
    Znasz taką odmowę? Co napisali jako uzasadnienie?

    Tak mówią na gębę i ludzie wnioskują o C - więc nie ma się co dziwić, że C dostają.
    Każdy ZE rządzi się swoimi prawami to fakt które raczej nie zaprzeczysz.
    Nie będę się rozpisywał na temat taryfy C na okres budowy ale spróbuj w ZE Enea uzyskać taryfę G przed odbiorem domu, życzę powodzenia. Jak widzę to już PGE czy TAURON jest bardziej życzliwy dla ludzi i mniej zachłanny na kasę.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Gdzie Ty żyjesz? U mnie suma Pi to wynosi ok. 40-50 kW, a te 18 kW to Ps wg obliczeń proporcjonalności wykorzystania.
    A Ty umiesz czytać ze zrozumieniem???!!!! To przeczytaj raz jeszcze ten post na którego odpowiadałeś.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Każdy ZE rządzi się swoimi prawami to fakt które raczej nie zaprzeczysz.
    Znasz przypadek odmowy przyłącza docelowego z taryfą G do szczerego pola dla osoby zaspokajającej swoje potrzeby bytowe na tej działce (np. ładowanie komórki jak przyjedzie poopalać się na trawce)? Dotąd nie znalazłem w necie informacji o takiej odmowie w necie, za to od każdego operatora takie ustne informacje dostają.

  11. #31

    Domyślnie

    Znam i to nawet kilku, sam jestem jednym z nich.
    Jak nie znalazłeś to źle szukałeś, ale jak zwykle człowiek wszystkiego może nie wiedzieć i w tamtym roku Enea zmieniła swoją politykę. Poszperaj u użytkowników Enei, czy na działkę budowlana otrzymali taryfę G.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Znam i to nawet kilku, sam jestem jednym z nich.
    Jak nie znalazłeś to źle szukałeś, ale jak zwykle człowiek wszystkiego może nie wiedzieć i w tamtym roku Enea zmieniła swoją politykę. Poszperaj u użytkowników Enei, czy na działkę budowlana otrzymali taryfę G.
    Wrzuć wniosek (na pewno o przyłącze docelowe?) i uzasadnienie odmowy.

    Ja mam warunki przyłącza na G na działkę leśną i taką też dostałem na działkę rolną (zabudowaną została po ukończeniu budowy za sprawą inwentaryzacji powykonawczej i wniosku geodety upoważnionego przeze mnie - wcześniej była rolna)

  13. #33

    Domyślnie

    I to załatwiłeś w Enei?

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    I to załatwiłeś w Enei?
    Wrzucisz?

    Naprawdę bardzo mnie ciekawi uzasadnienie.

    Trzy lata temu pisałem, że chętnie bym je poznał:

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A jak się nie zgodzą, to dostaniesz uzasadnienie na piśmie. Ciekawi mnie, jak by to mogli uzasadnić, bo wszystkim zgodnie na gębę mówią, że się nie da. Ale jak już ktoś złożył na piśmie wniosek, to jeszcz nikt się nie pochwalił odmową.
    Jak dotąd jesteś pierwszym, co twierdzi, że dostał odmowę na piśmie. Co w niej było napisane?

    Bo, moim zdaniem, operator nie ma prawa odmówić G jak wnioskujesz o przyłącze docelowe:

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7997988
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 08-01-2021 o 20:26

  15. #35

    Domyślnie

    Chętnie bym Ci udowodnił że jest tak jak pisze ale po pierwsze nie wiem nawet czy mam jeszcze te papierki, po drugie nie mam czasu szukać.
    Mam znajomego który w tamtym roku zakończył budowę ale nie ma zrobionego odbioru i jeszcze gdy widzieliśmy się jesienią to z ciekawości zapytałem czy ma zmieniona taryfę na G, powiedział mi że Enea wymaga do zmiany taryfy odbioru domu.
    Sądzisz ze ja czy znajomy nie drążyliśmy tematu aby nie płacić frycowego
    Pytałem czy masz Enee, wiec nie pisz o wszystkich ZE że działają tak samo.

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Chętnie bym Ci udowodnił że jest tak jak pisze ale po pierwsze nie wiem nawet czy mam jeszcze te papierki, po drugie nie mam czasu szukać.
    Bzdury wypisujesz i tyle. I już to czujesz, bo się rakiem wycofujesz chcąc zachować twarz.
    Albo wnioskowałeś o przyłącze tymczasowe (wtedy jak w linku) albo o taryfę C.
    A jak ktoś wnioskuje o prąd tymczasowy, to potem musi przedstawiać pomiary obiektu docelowego. Jak ktoś sam sobie robi krzywdę, to niech nie zwala tego na ZE.

    Do czasu wrzucenia uzasadnienia i wniosku (że na przyłącze docelowe) nie wierzę w Twoje słowa i EOsT z mojej strony.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Nie będę się rozpisywał na temat taryfy C na okres budowy ale spróbuj w ZE Enea uzyskać taryfę G przed odbiorem domu, życzę powodzenia.
    Bzdury wypisujesz zresztą nie pierwszy już raz.
    Ja przeszedłem na taryfę G11 w środku budowy (w ENEI) W trakcie wykonywania ocieplenia budynku. Wystarczy złożyć na eBOK pismo w którym zaznaczysz punkt:
    "w związku z zakończeniem budowy budynku mieszkalnego i poinformowaniem właściwego organu administracji o zakończeniu budowy budynku mieszkalnego oraz zamiarze jego użytkowania"

    NIKT tego nie sprawdzi bo i nie ma jak.

    moderowano
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 10-01-2021 o 09:25 Powód: Brak związku z tematem.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Bzdury wypisujesz zresztą nie pierwszy już raz.
    Ja przeszedłem na taryfę G11 w środku budowy (w ENEI) W trakcie wykonywania ocieplenia budynku. Wystarczy złożyć na eBOK pismo w którym zaznaczysz punkt:
    "w związku z zakończeniem budowy budynku mieszkalnego i poinformowaniem właściwego organu administracji o zakończeniu budowy budynku mieszkalnego oraz zamiarze jego użytkowania"

    NIKT tego nie sprawdzi bo i nie ma jak.

    PS. Taki gieroj byłeś w temacie odbioru budynku przez PINB. Wymądrzałeś się co trzeba a co nie itp A nie potrafiłeś sobie załatwić tak prostej rzeczy jak przejście na taryfę G w trakcie budowy budynku haha Życie szybko weryfikuje takich bohaterów jak Ty
    Jak to mawiają " kozak w necie... "
    Jak taki jesteś cwaniak i gieroj to wklej potwierdzenie że zmieniłeś w trakcie budowy taryfę z C na G a nie cwaniakujesz i pyskujesz. W taki sposób jak ty tu ja nie prowadzę rozmowy, ale jak sobie tak życzysz to masz, poznasz cwaniaka po tym jak głośno gęba krzyczy.

    Piszesz takie bzdury że mi się nawet czytać nie chce, a gdzie potwierdzenie odbioru domu? Tak napisałeś sobie i Enea uwierzyła , inkasent który spisuje licznik jest pracownikiem ZE i on informuje co i jak na polecenie ZE, więc nie chrzań bzdur że nikt tego nie sprawdzi bo nie ma jak.

    Jak dotąd to piszesz na przekór aby zrobić mi na złość, jest słowo przeciw słowu z tym że ja jestem pewien na 200% a kto chce może wieżyc a kto nie nie pociesza się tak jak ty i wierzy takim wichrzycielom.
    Ostatnio edytowane przez henrykow ; 09-01-2021 o 09:28

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Bzdury wypisujesz i tyle. I już to czujesz, bo się rakiem wycofujesz chcąc zachować twarz.
    Albo wnioskowałeś o przyłącze tymczasowe (wtedy jak w linku) albo o taryfę C.
    A jak ktoś wnioskuje o prąd tymczasowy, to potem musi przedstawiać pomiary obiektu docelowego. Jak ktoś sam sobie robi krzywdę, to niech nie zwala tego na ZE.

    Do czasu wrzucenia uzasadnienia i wniosku (że na przyłącze docelowe) nie wierzę w Twoje słowa i EOsT z mojej strony.
    No tak, Ty wiesz lepiej o co wnioskowałem i co mam, super
    Żeby nie było że kłamię to mam zabezpieczenie 25A, wiem bo sprawdziłem.
    Masz jakieś doświadczenia z ZE Enea? Pytam po raz już chyba trzeci i jak dotąd nie raczysz odpowiedzieć, więc kto tu rakiem się wycofuje??
    Wnioskowałem o przyłącze na działkę budowlaną z rozpoczęta budową, po wykonaniu projektu ZE zleciła podwykonawcy jego wykonanie, po jego wykonaniu przyłącza wraz z ZKP dostałem umowę do podpisania.
    I nie musisz mi wierzyć, mi to czy wierzysz czy nie do szczęścia nie jest potrzebne

  20. #40

    Domyślnie

    Co mają wasze zwady do tematu?
    Ja polecam trzy fazy ale z zastanowieniem się nad taryfą i dostepną mocą.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony