dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 46 z 46
  1. #41

    Domyślnie

    Witajcie.
    Zainteresowałem się pompą ciepła do mojego szeregu 140m2, pytam dewelopera o moc przyłącza elektrycznego, a on mi odpisuje że 7kW. Wydaje mi się, że to strasznie mało, że chyba w mieszkaniach jest 5kW. Czy taka moc pociągnie pracę PC, dużej lodówki, kuchenki indukcyjnej, innych urządzeń elektrycznych? Czy nie lepiej mieć 3 fazy?
    Doradźcie proszę, co dalej. Czy potrzebuję więcej i jak to uzyskać.
    Ostatnio edytowane przez ThaTec ; 21-01-2021 o 12:55

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ThaTec Zobacz post
    Witajcie.
    Zainteresowałem się pompą ciepła do mojego szeregu 140m2, pytam dewelopera o moc przyłącza elektrycznego, a on mi odpisuje że 7kW.
    Tyle, to potrafi pociągnąć płyta indukcyjna. Ale to jest uśredniane na 15 minut, więc w praktyce ważniejsze, jakie jest zabezpieczenie.
    Obyś miał przyłącze trzyfazowe i możliwość zwiększenia mocy, bo żeby z tym żyć, to nie możesz mieć ogrzewania ani płyty na prąd.

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał ThaTec Zobacz post
    Witajcie.
    Zainteresowałem się pompą ciepła do mojego szeregu 140m2, pytam dewelopera o moc przyłącza elektrycznego, a on mi odpisuje że 7kW. Wydaje mi się, że to strasznie mało, że chyba w mieszkaniach jest 5kW. Czy taka moc pociągnie pracę PC, dużej lodówki, kuchenki indukcyjnej, innych urządzeń elektrycznych? Czy nie lepiej mieć 3 fazy?
    Doradźcie proszę, co dalej. Czy potrzebuję więcej i jak to uzyskać.
    Tylko 3 fazy, to większe możliwości i elastyczność. Nie wspominając, że zwykła płyta indykcyjna wymaga 2 faz.

    Co do tych 7kW to faktycznie dość mało. Upewnij się czy ta wartość to moc przyłączeniowa czy umowna. Pewnie umowna i będzie można to wnioskiem zmienić, ale sprawdź.
    Ja w małym mieszkaniu miałem 12,5 kW mocy umownej (nie wnioskowałem tak już było od dewelopera).
    Który to zakład energetyczny? Może zweryfikuj te wartości.

    Tak jak pisał Kaizen sprawdź jeszcze jakie masz zabezpieczenie przedlicznikowe.

    Stawiam, ze jesteś w lepszej sytuacji niż się to jawi i deweloper coś pomieszał informując cie
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  4. #44

    Domyślnie

    Deweloper zrobił tak żeby było tanio. Gorzej jak kierował się tą samą myślą robiąc WLZ.

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AnonimowyAlkoholik

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-747
    Posty
    136

    Domyślnie

    Po co Deweloper ma płacić za np. 14 kW, jak może zaoszczędzić i zapłacić za 7kW. A Później "szczęśliwy" właściciel sam sobie prostuje sprawę z zakładem energetycznym, oczywiście odpłatnie. Pół biedy jak WLZ ma odpowiedni przekrój, bo jak nie... Tanio nie będzie

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    @ThaTec, i ile tego przyłącza w końcu masz?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony