dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mnowak02

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-777
    Posty
    104

    Domyślnie Wygrzewanie posadzki

    Witam,
    Jestem w trakcie wygrzewania posadzki anhydrytowej. SSZ, na zwen nie ma jeszcze ocieplenia/styropianu. anhydryt lany w pażdzierniku.
    Wygrzewanie wykonuje zgodnie z procedura producenta. Wszedzie ogrzewanie podłogowe.
    1) Przy zasilaniu wody kotłwm gazowym=50 stopni jaka szacunkowo +- powinna być temperatura posadzki?
    2) Ustawiając sobie np. w pomieszczeniu aby była temperatura powietrza 21st, jaką temperature powinna mieć posadzka?
    Wiem, że to będzie zależeć od grubości, rurek itp ale chodzi mi bardziej o poglądowe/przybliżone wartości.

  2. #2

    Domyślnie

    No to mnie oświeć : jaki producent pozwala wpuszczać 50* w podłogę ? Moim zdaniem robisz sobie krzywdę .

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał vadiol Zobacz post
    No to mnie oświeć : jaki producent pozwala wpuszczać 50* w podłogę ? Moim zdaniem robisz sobie krzywdę .
    Barlinek wymaga takiej temperatury w protokole wygrzewania

    Inne procedury wymagają puszczenia maksa, jaki pozwala wytworzyć system grzewczy.

    Co do meritum - trudno zgadywać nie znając strat budynku ani przepływów (nie wiadomo, jaka moc idzie w posadzkę). Generalnie spodziewałbym się zaskakująco niskiej w nieocieplonym, mam nadzieję na maksa wentylowanym/wietrzonym domu na początku i rosnącej wraz z czasem gdy warunki zewnętrzne będą stałe.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mnowak02

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-777
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał vadiol Zobacz post
    No to mnie oświeć : jaki producent pozwala wpuszczać 50* w podłogę ? Moim zdaniem robisz sobie krzywdę .
    W procedurze wygrzewania mam informacje, że temperature 50stopni utrzymujemy jeden dzień także wszystko zgodnie z wytycznymi producenta.
    Możecie podać jak to u Was wygląda z tymi temperaturami?
    A) czyli przy temp. pokojowej równej około 21st ile ma temp. posadzki?
    B) jaką temperaturę miała posadzka przy wygrzewaniu przy jakiej temperaturze zasilania?

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mnowak02

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-777
    Posty
    104

    Domyślnie

    Czesc
    Może ktos się podzielić opinią odnosnie stosowanych temperatur? wiem ze od roznyhc czynników to zależy ale chce miec poglad w jakim zakresie sa to temperatury. chodzi o podłogówke i ogrzewanie gazowe.
    A) czyli przy temp. pokojowej równej około 21st ile ma temp. posadzki?
    B) jaką temperaturę miała posadzka przy wygrzewaniu przy jakiej temperaturze zasilania?
    C) jaką max temp zasilania uzywacie i jaka temp. posadzki jest przy niej.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bcgarage
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Żagań
    Posty
    106

    Domyślnie

    A to przy wygrzewaniu posadzki bierze się pod uwagę temp w pomieszczeniu? Ja sądziłem że jak już się ją wygrzewa, to tak aby w podłogę szło tyle ile potrzeba, niech się układa tak jak potrzeba, niech popęka tam gdzie musi i już. Później jej stopniowe schładzanie wg zaleceń i dopiero po takim zabiegu użytkowanie i dostosowywanie temp podłogi do oczekiwanej temp w pomieszczeniu...
    Reklama na FM jest płatna.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mnowak02

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-777
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał bcgarage Zobacz post
    A to przy wygrzewaniu posadzki bierze się pod uwagę temp w pomieszczeniu? Ja sądziłem że jak już się ją wygrzewa, to tak aby w podłogę szło tyle ile potrzeba, niech się układa tak jak potrzeba, niech popęka tam gdzie musi i już. Później jej stopniowe schładzanie wg zaleceń i dopiero po takim zabiegu użytkowanie i dostosowywanie temp podłogi do oczekiwanej temp w pomieszczeniu...
    Masz racje, przy wygrzewaniu podaje sie wysoką temp. itd.
    Ale moje powyższe pytania A,B,C dotyczą przybliżonych temperatur a nie procedury wygrzewania.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony