dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.681

    Domyślnie Bocianki 2024 - zaczynasz budowę w tym roku? Czekaliśmy na Ciebie, by pomóc

    Zamierzasz budować się w tym roku? Planujesz budowę? Serdecznie witamy na Forum i zapraszamy do dzielenia się swoimi doświadczeniami i dylematami przed budową. Z Forum Muratora na pewno Wam się uda wbić pierwszą łopatę. Forum pomoże. Zawsze znajdziesz tu radę i odpowiedź na swoje dylematy i pytania.
    Powodzenia! Trzymamy kciuki!


    Redakcja
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  2. #2

    Domyślnie

    budowa w 2021 jak w latach komunizmu, niczego nie ma, inflacja szaleje, a wszyscy wokół budują

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał key1 Zobacz post
    budowa w 2021 jak w latach komunizmu, niczego nie ma, inflacja szaleje, a wszyscy wokół budują

    Hehe, my też budujemy i faktycznie jest cyrk, stolarka okienna z OKNOPLAST obu stronny antracyt i hst 4m 38,500 pln z montażem ...

    Dachówki na dzień dzisiejszy brak, a za chwile będzie mi potrzebna...

  4. #4

    Domyślnie

    Cześć, dopiero zaczynam się rozglądać, ale już widzę, że łatwo ni będzie Wybrałem sobie projekt parterówki, tyle że nie chcę blachy na dachu, tylko ceramikę. I mam taki dylemat - może ktoś coś doradzi... Kolega też miał budować, ale coś mu się posypało i ma do odsprzedania dachówkę , chce oddać po kosztach, tylko że ja nie wiem nawet ile mi tego trzeba ani jak to sprawdzić. Jestem na etapie wybierania projektu - czy przy kupowaniu zaznaczyć, że chcę inny materiał? I kto mi to zamieni? Z góry dzięki za rozsądne podpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 15-06-2022 o 18:32

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek Kraska Zobacz post
    Jestem na etapie wybierania projektu - czy przy kupowaniu zaznaczyć, że chcę inny materiał? I kto mi to zamieni? .
    Zanim kupisz projekt gotowy znajdź projektanta, który go zaadaptuje. I jego pytaj o zdanie, czy coś trzeba zmieniać i ile za to weźmie. Nie sądzę, żeby zmiana na dachówkę nawet blachy była problemem bo gros obciążenia to wiatr i śnieg, więc zmiana wagi krycia niewiele zmienia.

    A co do dachówki - sprawdź ilość, cenę* i czy nie stracisz gwarancji. Jak będziesz musiał dokupić - może różnić się odcieniem. Jak Ci zostanie - może wyjść drożej. Sprawdź też koszty transportu razem z załadunkiem i rozładunkiem.

    *cenę uwzględniając, że jak kupisz razem z montażem, to masz 8% VAT, a jak bez montażu to 23%.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Zanim kupisz projekt gotowy znajdź projektanta, który go zaadaptuje. I jego pytaj o zdanie, czy coś trzeba zmieniać i ile za to weźmie. Nie sądzę, żeby zmiana na dachówkę nawet blachy była problemem bo gros obciążenia to wiatr i śnieg, więc zmiana wagi krycia niewiele zmienia.

    A co do dachówki - sprawdź ilość, cenę* i czy nie stracisz gwarancji. Jak będziesz musiał dokupić - może różnić się odcieniem. Jak Ci zostanie - może wyjść drożej. Sprawdź też koszty transportu razem z załadunkiem i rozładunkiem.

    *cenę uwzględniając, że jak kupisz razem z montażem, to masz 8% VAT, a jak bez montażu to 23%.
    Dzięki. Nie sądziłem, że gwarancja zależy od danej partii zamówienia. Wydawało mi się, że to kwestia producenta po prostu. Muszę to sprawdzić, dzięki że zwróciłeś na to uwagę.

  7. #7
    Banned
    Bartek_Krz

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    Wrociszów Dolny
    Kod pocztowy
    72-344
    Posty
    14

    Domyślnie

    Możecie mnie oświecić jak to jest z wpisanymi do projektu materiałami? Jak jest wpisany Braas to nie mogę zrobić ? I kto mi to powinien przeliczyć - architekt od adaptacji czy to już na budowie się robi?
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 15-06-2022 o 17:43

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartek_Krz Zobacz post
    Możecie mnie oświecić jak to jest z wpisanymi do projektu materiałami? Jak jest wpisany Braas to nie mogę zrobić ? I kto mi to powinien przeliczyć - architekt od adaptacji czy to już na budowie się robi?

    Rób z czego ci pasuje, może być lokowanie produktu
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 15-06-2022 o 17:43

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Drodzy forumowicze przypominamy, że Murator również oferuje usługę doradztwa finansowego. Mamy dostęp do ofert obowiązujących na rynku hipotecznym.
    Nie pobieramy opłat od klientów, zgodnie z ustawą o kredytach hipotecznych - taka usługa nie generuje kosztów dla klienta.
    Zachęcamy do kontaktu z nami. Jesteśmy w całej Polsce. Ponadto zaglądajcie na nasz Facebook.
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Dla zainteresowanych!!!!
    - Nie wszyscy wiedzą , że można refinansować swój kredyt hipoteczny , a co za tym idzie zmienić warunki cenowe istniejącego kredytu lub nawet dobrać kredytu jeśli wiemy że kwota bieżąca nie starczy na dokończenie budowy.
    Zachęcam do kontaktu - przedstawię możliwości na rynku .
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  11. #11
    Banned
    Bartek_Krz

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    Wrociszów Dolny
    Kod pocztowy
    72-344
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaLigawa Zobacz post
    Rób z czego ci pasuje, może być Roben
    Dzięki

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Nastał trudny czas dla budujących - ceny szybują - jednak kredyt hipoteczny zostaje na poziomie na jakim został przyznany. Często klienci mnie pytają co w takiej sytuacji jak kredytu nie starszy na zrealizowanie prac budowlanych? Drodzy budujący - zawsze można złożyć wniosek o zwiększenie kwoty kredytu w swoim banku lub dobrać drugi kredyt , a kolejnym rozwiązaniem jest przeniesienie kredytu i jednoczesne podwyższenie kredytu. Trudno powiedzieć jakie rozwiązanie jest najlepsze wszystko zależy od sytuacji w jakiej jesteśmy. Jeśli ktoś ma ochotę zachęcam do kontaktu - zawsze możemy poszukać najlepszego rozwiązania,
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    ❗❗������ Dlaczego warto zbadać zdolność kredytową zanim zaczniemy budowę a nawet wybierzemy projekt? Do czego jest nam to potrzebne?? Ciekawi? Poczytajcie niżej ❗❗
    Uwaga!!! Możesz skorzystać z DARMOWEJ konsultacji lub napisać do nas https://cutt.ly/Kontakt_z_Ekspertem

    Zaciągnięcie zobowiązania w postaci kredytu gotówkowego lub kredytu hipotecznego to bardzo poważna decyzja. Przed jej podjęciem warto się mocno zastanowić i rozważyć różne scenariusze.
    Eksperci Muratora Finanse wykonują symulacje dla klientów bez żadnych dodatkowych opłat i niezobowiązująco. Symulacja to prognoza warunków cenowych kredytu, wysokości rat , odsetek i innych kosztów. Jednakże trzeba pamiętać że udzielenie kredytu zależy od wielu parametrów, tj: wysokość dochodów netto, ilość osób na utrzymaniu, innych zobowiązań finansowych.

    Symulację warto wykonać przed rozpoczęciem poszukiwania nieruchomości lub zaplanowaniem budowy, by wiedzieć w jakiej wysokości możemy zaciągnąć kredytu.
    Samo zrobienie symulacji zajmuje chwilę i jest całkowicie bezpłatne.
    Po więcej informacji zachęcam do kontaktu:
    Małgorzata Gronowska Krawczyk - Ekspert Hipoteczny - Murator Finanse: [email protected]
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  14. #14

    Domyślnie

    Drodzy forumowicze proszę o udostępnianie, znajomi kupili dom od dewelopera i maja problemy z wadami ukrytymi http://pomagam.pl/walczymyodom

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Redakcja Zobacz post
    Zamierzasz budować się w tym roku? Planujesz budowę? Serdecznie witamy na Forum i zapraszamy do dzielenia się swoimi doświadczeniami i dylematami przed budową. Z Forum Muratora na pewno Wam się uda wbić pierwszą łopatę. Forum pomoże. Zawsze znajdziesz tu radę i odpowiedź na swoje dylematy i pytania.
    Powodzenia! Trzymamy kciuki!


    Redakcja
    Naprawdę nikt nie planuje budowy w 2022??

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dom przy Przyjemnej Zobacz post
    Naprawdę nikt nie planuje budowy w 2022??
    Dziwi cię to? Czy udajesz

  17. #17

    Domyślnie

    Zartujesz chyba.
    Koszty w 2021 byly takie same ( inflacja i podwyzki nie pojawily sie miesiac temu) a jakos chetnych nie brakowalo. Czy moze wokol ciebie od wybuchu pandemi zycie zamarlo i nikt sie nie buduje?

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    Nie, w 2021 kostzy NIE BYŁY TAKIE SAME - wiem, bo sam budowałem ( jeszcze buduje).
    W 2022 na starcie mamy styr o prawie 100% droższe, beton droższy, drewno z 800-900 na 1350-1400 m3 drozsze - wiec szalunki, krokwie, a nawet meble czy podlogi beda drozsze.
    Okna aluminiowe o 40% droższe. Ekipa budujaca mowila ze za taki sam dom ( a mowili to we wrzesniu), gdybym dogadywal sie z nimi teraz to wzielibyok 15% wiecej.
    Koszty kabli wieksze. Ziemia tez droższa.
    Można tak wymieniac i wymieniać - i nie jest to drożej "tylko 10%".
    Z sytuacji gdzie ludzie rzucili się na budowę domów, bo mieszkania miały abstrakcyjną cenę za metr mamy sytuację, że mało kogo stać, by kupować mieszkanie z abstrakcyjna cena za metr czy budować dom, gdzie serio trzeba być obecnie milionerem, aby myślec o zakupie działki, wybudowaniu domku ( np. 100m2), wykonczeniu go jakkolwiek, zrobieniu ogrodzenia, podjazdu, tarasu, posianiu trawy ( nie mowiac juz o czyms bardziej ambitnym w ogrodzie).

  19. #19

    Domyślnie

    + spadek zdolności kredytowej, znajomi rozpoczęli budowę fundamenty za swoje i stop bo zdolność kredytowa nie pozwoli im skonczyc domu. Ale przychodzi później taki użytkownik i mówi że jest tak samo. Człowieku żyjesz w bańce?

  20. #20

    Domyślnie

    to co sie dzieje, sprawia, że boję się czy kiedykolwiek będę mieć własny dom (((

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony