dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Miror

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    49
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Wentylacja mechaniczna.

    Witam.
    Stanąłem przed problemem wyboru rekuperatora i proszę o podpowiedzi bo głowa mnie boli a dalej nie wybrałem.
    Ale od porządku, dom z poddaszem użytkowym 115 m2. Instalacja na kanałach peflex, skrzynki robione samodzielnie w pracy z blachy nierdzewnej. Wszystko zrobione samodzielnie wg. projektu firmy peflex, i własnego pomysłu. W sumie to sam wszystko obliczałem i planowałem ale wolałem wydać te 250 zł za projekt i mieć pewne, że wszystkie moje założenia się sprawdziły. I tak wg. projektu nawiew/wywiew 250m3, kubatura wentylowana 290 m3, wydajność centrali podana w projekcie 300m3. Instalacja na kanałach 75 mm, skrzynki rozdzielcze doprowadzone do nich kanały fi160mm. Lokalizacja centrali w kotłowni gazowej na parterze.
    Poszukuje centrali, która spełniała by parametry zawarte w projekcie, oraz najlepiej:
    -posiadała wymiennik przeciwprądowy najlepiej z odzyskiem wilgoci
    -posiadała automatyczny by pass
    -jej cena nie przekraczała budżetu 5000 zł
    Mam wytypowane kilka cental takich jak:
    -Vent-axia Kinetic B z kanałami fi 125
    -Alnor HRU-ERGO-250
    -Alnor hru-minist air-w-250
    -Tywent B3B EC-250 - 400 M3/H
    -Brookvent aircykle 1.2

    Teraz pytanie czy jeśli mam kanały pomiędzy skrzynkami rozdzielczymi oraz z wyrzutni i czerpni fi 160mm to będzie dobrze działała centrala z kanałami fi 125?
    Czy upierać się przy by passie automatycznym, który zwiększa cenę czy nie jest to aż taki plus, i wtedy ceny rekuperatorów zaczynają się już od 2500 zł?
    Który z wymienionych byście polecili a, który odrzucili? Proszę o podpowiedzi.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    kieruj się ceną filtrów (lub łatwością wykonania ich samodzielnie) oraz łatwością konserwacji (łatwy dostęp do filtrów i wentylatorów).

    Ja wybrałam bardzo dobrego ale niszowego polskiego producenta (Klimor) i potem miałam poważny problem z filtrami, bowiem były bardzo drogie (niewielka produkcja bo i rekuperatorów mało). Na szczęście konstrukcja prosta jak cep i można było samemu robić filtry.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony