dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie stropu nieużytkowego itp.

    Hej wszystkim

    Na dachu mam dachówkę betonową membranę bez deskowania, wiązary.
    Poniżej strop z desek, wełnę, folię i płyty GK.
    Dodam, że dach dwuspadowy, na czubku jest kilka odpowietrzników.

    1. Pytanie
    Mam podbitkę wentylowaną. Od strony strychu w rogach na łączeniu ściany z pokryciem dachowym styka się styropian z membraną i jest tam przerwa (jak się domyślam dla przewiewu) Czy można przykryć ten styropian wełną aby uszczelnić te połączenie i ewentualnie zostawić szparę na wlot powietrza czy lepiej tego tak nie robić?

    2. Pytanie
    Membrana jest kładziona jedna na drugą z małymi zakładkami. Czy mogę uszczelnić taśmą wszystkie łączenia? (Jeśli tak to może poleciecicie jakąś?

    3. Pytanie
    Na załączonych przez mnie zdjęciach widać mokrą membranę obok komina. Myślicie, że to problem z uszczelnieniem czy też jakaś para wodna wytwarzana przez różnice temperatur (komin użytkowy do pieca 55 stopni ekogroszek)

    Moje pytania są stąd, że podczas silnych wiatrów, słychać go przez wełnę w domu a na strychu wiatr hula. Mam nadzieję, że wytłumaczyłem to w miarę przejrzyście, jeśli nie to proszę mi wybaczyć bo nie mam doświadczenia z budowlance a obecny dom kupiłem.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201128_184611.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	451803
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201128_215840.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	451804   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201129_180009.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	451805   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	136681200_1055074108326918_6912958478815026228_n.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	451806   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	137073896_735682444018304_5857387629072592314_n.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	451807  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    ad. 1. Nie ma to żadnego znaczenia bo ta wełna nic nie uszczelnia no chyba, że jest szczelina pomiędzy styropianem a ścianą, na której został on zamontowany.
    ad. 2. Możesz. Każda taśma do napraw będzie dobra.
    ad. 3. Folia ewidentnie zaczęła przeciekać. Jak długo jest już na dachu? Czy nie uszkodziła się jakaś dachówka za kominem i nie nawiało dużo śniegu? Brak rynienki za kominem.
    Należałoby położyć jeszcze jedną warstwę wełny aby przekryć mostki na dolnym pasie wiązarów. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź.
    1. Obawiałem się tego, że wełna może tam zaszkodzić poprzez blokowanie wentylacji.

    2. Ok super!
    3. Ta membrana jest ponad rok. Był śnieg na dachu. W chwili obecnej się stopił i problem zniknął. Dachówka jest raczej ok z tego co próbowałem podejrzeć od środka. Co do rynienki to powinna się ona znajdować pod kominem tak?

    Co do welny na dolnych wiązarach to chodzi Ci o te dolne belki do których przybijamy deski? Hmm nie pomyślałem aby dawać tam wełnę.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Rynienka powinna być nad kominem. Kmin powinie być obrobiony tak jak okno połaciowe bo to taka sama dziura w dachu. Wełną należy nakryć dolne pasy wiązara. Podłoga powinna być uniesiona. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony