dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mustang011

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    2

    Domyślnie Wymiana sterownika FOSTER - kocioł CO z podajnikiem na ekogroszek

    Witam, mam piec z podajnikiem na ekogroszek i chciałbym wymienić w nim sterownik na nowszy model, który łatwiej poprawnie wyregulować spalanie ekogroszku.
    Obecnie mam najzwyklejszy kocioł Bansiak 15kw 4 klasy na ekogroszej z podajnikiem ślimakowym. Tutaj link -> https://kotlopol.pl/kociol-z-podajni...ocy-15-kw.html
    Mam osobny obieg z pompą do podgrzewania ciepłej wody z bojlerem. Mam czujnik temperatury na dworze, który reguluje zawór 4 droźny z zasilaniem grzejników w domu.

    Z obecnym sterownikiem FOSTER mam ten problem, że aby poprawnie wyregulować spalanie ekogroszku potrzeba podawać dużo parametrów. Ani ja, ani moi rodzice (emeryci) nie są wstanie poprawnie nastawić piec. Pomyślałem, że są na rynku są nowsze/droższe sterowniki pieca CO z podajnikiem na ekogroszek, które są łatwiejsze w obsłudze (mają np. algorytm PID i trzeba wystukiwać mniej parametrów). Maksymalnie na nowy sterownik mogę przeznaczyć 1200 zł.
    Proszę o pomoc w wyborze nowego sterownika.
    Pozdrawiam
    Łukasz

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.263

    Domyślnie

    chciałbym wymienić w nim sterownik na nowszy model
    łatwiej poprawnie wyregulować spalanie ekogroszku.
    Zainwestuj w dobre jakości Polski węgiel.
    PS.
    Bezsensownie jest wyrzucać tyle pieniędzy skoro i tak musisz niedługo wymienić kocioł.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mustang011

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    2

    Domyślnie

    Poprosiłbym jednak o lepszy sterownik. Obecnie jest u mnie na dworze -12 stopni, a czujka temperatury na piecu przekłamuje o 7*C i pokazuje dużo większą temperaturę. Temperatury na piecu pokazuje dobre, ale ten czujnik na dworze bardzo mocno oszukuje.
    Na jakość węgla nie mam wpływu. Tata jest właścicielem pieca i nie podejmuje właściwych decyzji odnośnie zakupu opału, regulacji kotła itd. Jest mi zimno w domu...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony