dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Krzyyychuuu

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-299
    Posty
    15

    Domyślnie Wysokie ogrodzenie

    Witam. Jestem pszczelarzem i w związku z tym muszę ogrodzić swoją pasiekę wysokim ogrodzeniem.
    Ogrodzenie musi mieć minimum 3 m wysokości i takie planuję, musi być zawieszona na niej siatka taka aby pszczoła uznała ją za przeszkodę i przeleciała nad nią. Tutaj zastosuję taką jak wiesza się na rusztowaniach bo jest dość mocna.
    Problem mam bardziej ze słupkami.
    Chcę je zabetonować na głębokość do 1 m w otworze zrobionym przez świder lub wykopanym.
    Sprawdzałem po złomiarzach i nigdzie nie mają długości profili i rur jakie chcę mieć a w lokalnej hurtowni również brak. A transport z dalszego miasta elementów 4 metrowych to koszt 1000 zł gdzie materiał kosztowałby z 600.

    Dlatego zastanawiam się nad taką abym kupił krótsze i połączył ze sobą, i chciałbym zaznac opinii użytkowników na ten temat:
    Każdy z posadowionych już słupków fi 42 mm składałby się z dwóch krótszych połączonych ze sobą, np:
    Pierwszy dwumetrowy zabetonować w ziemi, w drugim słupku który będzie łączony z pierwszym - do środka wlać zaprawy betonowej lub np jakiś CX, włożyć do środka słupka pręt rzebrowany fi 12 mm na głębokość 50 cm i aby drugie 50 cm wystawało ze słupka, po związaniu betonu w słupku z prętem zabetonować słupek, który jest już wbudowany w ziemi i tym, który już został przygotowany z prętem/kotwą nasadzić na niego prętem do środka doczołowo i skręcić jakąś obejmą.
    Rozstaw słupków takiego ogrodzenia to byłby z 3,5 m.
    Jak myślicie, będzie to w całości stabilne przy mocniejszym powiewie wiatru?
    Domyślam się , że puste rury fi 42 na taką wysokość 3,0 m to by się powyginały przy wietrze, natomiast zabetonowane i zazbrojone?

    Kolejna opcja to jako słupy ogrodzenia zastosować kantowki, pytanie jaki wymiar? Ja myślałem o 100 x 70 mm. Długość 4 m i również w betonowanie w ziemię. Na styku z powierzchnią zaizolować abizolem.
    Może jakiś inny wymiar?
    A może inny sposób?

    Słupów betonowych w swojej okolicy również nie widziałem na taką długość.

    Tak więc w skrócie : wysokość ogrodzenia to 3 m i na niej siatka typowa na rusztowania

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    To się nie utrzyma na dłużej.

    Rurki stalowe /za krótkie/ pospawaj

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Krzyyychuuu

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-299
    Posty
    15

    Domyślnie

    A zamiast słupka stalowego - np Krawędziak impregnowany 50 x 100 x 3000 mm + do tego kotwa stalowa ocynkowana zabetonowana w fundamencie głębokim na 80 - 100 cm byłoby stabilne?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony