dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Prośba o identyfikację zaprawy

    Witam Serdecznie

    Mam trochę nietypowe pytanie, ale zapewne ktoś będzie wiedział o co mi chodzi.

    Historia w dwóch słowach. Parę miesięcy temu usuwali mi piecyk na CW, przyszedł gość, wykuł wszystko i zaklajstrował dziury taką zaprawą, o której identyfikację tutaj proszę.
    Nie był to żaden gips budowlany czy inne ustrojstwo. Po wyschnięciu miało beżowy lub jasno rudy kolor. Pod palcem była wyczuwalna struktura z dużą ilością jakby piasku, po przejechaniu palcem sypało się z tego mocno.
    Dlaczego szukam tej zaprawy? Otóż, miała ona jeden bardzo duży plus, po wyschnięciu można było ją łatwo obrabiać szpachelką, wyrównać itd. Nie była związana na tzw. kamień, przy pracach tj jak np. osadzanie jakichś elementów, można nawet przy za dużej ilości, z łatwością zeskrobać i wyrównać.
    Proszę o sugestie.

  2. #2

    Domyślnie

    Goldband

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Uparty

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Tynk gipsowy - w sumie to większości marek się tak zachowuje.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki Andrzej, jutro jadę kupić worek, sprawdzę czy to to i dam znać. Ale po kolorze wszystko się zgadza
    @Uparty: wiesz, może tak, jednak chciałem zidentyfikować ten materiał, bo byłem bardzo zadowolony jak się go łatwo równało, chłonął grunt jak szalony, przegładziłem gipsem szpachlowym i wygląda super. Jak coś jest sprawdzone, to nie ma co kombinować

    Dziękuje za sugestie.
    Pozdrawiam.

  5. #5

    Domyślnie

    Kupiłem goldanda, tak to było to, dziękuę bardzo!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony