dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Wysokość zabudowy a piwnica

    Witam,

    Przepraszam jeśli to jest dość głupie pytanie, ale po rozmowie z kilkoma osobami nie za bardzo jestem pewny jak rozumieć dokładnie wysokość budynku. W gminie Liszki, pod Krakowem, gdzie chcę się wybudować, plan zagospodarowania terenu mówi:

    5. Ustala się zasady kształtowania zabudowy w terenach wymienionych w ust. 1 (z zastrzeżeniem ustaleń
    zawartych w § 9 oraz § 25):
    1) wysokość zabudowy:
    a) dla garaży – nie może przekraczać 7,0 m,
    b) dla pozostałych budynków – nie może przekraczać 9,0 m,
    c) dla innych obiektów budowlanych – nie określa się,

    Chciałbym wybodować dom piwnica, parter + piętro/poddasze użytkowe, i nie jestem pewny jak rozumieć wysokość budynku w tym przypadku. Czy liczone jest 9m od poziomu terenu, czy od poziomu najniższej kondygnacji, w tym piwnicy?

    Z góry dzięki za odpowiedzi!

  2. #2

    Domyślnie

    Na pewno tylko to co nad poziomem terenu, więc nie bój się, że nie wybudujesz z piwnicą.

  3. #3

    Domyślnie

    Super, dziekuje za info!

  4. #4

    Domyślnie

    Mialem ten sam problem. U mnie (pomorskie) liczylo sie od poziomu drzwi wejściowych do domu. Wiec piwnica odpadla.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał devil2b1 Zobacz post
    Mialem ten sam problem. U mnie (pomorskie) liczylo sie od poziomu drzwi wejściowych do domu. Wiec piwnica odpadla.

    Nie rozumiem, czemu piwnica miała odpaść? jeśli drzwi wejściowe są na poziomie 0, to w dół mogłeś zrobić 10m i nadal byś się zmieścił, prawda?

  6. #6

    Domyślnie

    Znalazłem jeszcze takie definicje:

    24) wysokości zabudowy:
    a) w odniesieniu do budynków – rozumie się przez to wysokość określoną wg przepisów odrębnych,
    b) w odniesieniu do pozostałych obiektów budowlanych – rozumie się przez to wysokość liczoną od
    poziomu terenu do najwyżej położonego elementu danego obiektu,

    Nie rozumiem co oznacza wg przepisów odrębnych...?

  7. #7

    Domyślnie

    Piwnica "odpadła", czyli nie była liczona do metrów.
    Tak to zrozumiałem.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    OK
    jest jedna prawidłowa definicja wysokości budynku ! wpisana w Warunki Techniczne : § 6

    " Wysokość budynku, służącą do przyporządkowania temu budynkowi odpowiednich wymagań rozporządzenia, mierzy się od poziomu terenu przy najniżej położonym wejściu do budynku lub jego części, znajdującym się na pierwszej kondygnacji nadziemnej budynku, do górnej powierzchni najwyżej położonego stropu, łącznie z grubością izolacji cieplnej i warstwy ją osłaniającej, bez uwzględniania wyniesionych ponad tę płaszczyznę maszynowni dźwigów i innych pomieszczeń technicznych, bądź do najwyżej położonego punktu stropodachu lub konstrukcji przekrycia budynku znajdującego się bezpośrednio nad pomieszczeniami przeznaczonymi na pobyt ludzi. "

    jeśli zapisy Planu Miejscowego lub Warunki Zabudowy mówią co innego, można odwołać się do definicji wysokości budynku jw
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony