dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie Budowa domów w technologii paneli SIP

    Postanowiłem założyć ten temat albowiem w wyszukiwarce nie znalazłem podobnego na tym forum.
    Nie wiem czy wątek zakładam we właściwym miejscu ale uznałem, że ta technologia nie należy do budynków drewnianych.

    W Europie coraz bardzie popularna staje się technologia paneli SIP, która na stary kontynent przywędrowała z USA.
    Nie będę opisywał szczegółowo na czym ona polega ponieważ znalazłem dobry artykuł na ten temat:
    https://www.extradom.pl/porady/artyk...y-z-paneli-sip

    Jest to o tyle fajna technologia, ponieważ jej zaletą jest prostota oraz szybkość budowania.
    Parametry są wysokie i stosuje się ją również przy budynkach pasywnych.

    Od jakiegoś czasu zacząłem interesować się tą technologią i dotarłem do kilku "producentów/dostawców".
    Postanowiłem podzielić się z Wami moimi wnioskami.

    W Polsce na razie ten temat raczkuje.
    Pojawiły się już pierwsze firmy, które dostarczają na budowę gotowe panele SIP (głównie na styropianie).
    Niestety firmy te nie posiadają odpowiednich certyfikatów/dopuszczeń wymaganych przepisami naszego prawa.
    Prawdopodobnym jest, że panele są kupowane na Ukrainie lub Łotwie albowiem tam zlokalizowałem 2 producentów paneli SIP.
    Od jednego z dostawców dostałem ofertę cenową z dokładnym wyliczeniem. Niestety bez odpowiednich "papierów".
    Tak więc ryzyko zakupu od takich firm jak dla mnie jest duże.

    Drążąc ten temat dotarłem do producenta, który funkcjonuje już w Europie Zachodniej, w Skandynawii oraz u naszych południowych sąsiadów:
    https://www.sipeurope.eu/en/
    Siedzibę i zakład produkcyjny posiadają na Słowacji a właścicielami są Słowak i Holender.
    Sprawdziłem dokładnie tę firmę i wygląda na prawdę profesjonalnie a co najważniejsze posiada wszelkie niezbędny certyfikaty/dopuszczenia.
    Niestety w Polsce jeszcze ich nie ma.
    Skontaktowałem się z nimi i dowiedziałem się, że niebawem planują oddział w Polsce.
    Nie ma jednak problemu aby dostarczyli na teren Polski wszystkie elementy systemu potrzebne do wybudowania domu.
    Obliczenia wykonują do każdego projektu.
    Z całym systemem przyjeżdża ekipa, która wykonuje szkolenie dla ekipy budowlanej.
    Sami nie prowadzą wykonawstwa, są tylko producentem ale robią szkolenia.
    Nie mam jeszcze ich cen ale jak tylko będę miał to się z Wami podzielę.
    Jeśli ktoś miał do czynienia z tym producentem to bardzo proszę o podzielenie się informacją.
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

  2. #2

    Domyślnie

    Dzięki za podzielenie się informacjami. Jestem zainteresowana budową niedużego rekreacyjnego domu z paneli SIP i niedawno zaczęłam szukać informacji o rodzajach paneli a także trwałości budynków wzniesionych w tej technologii i polskich producentach sprzedających panele z atestami. Generalnie to w tym momencie bezpieczeństwo (również nietoksyczność) paneli jest dla mnie najistotniejszą kwestią jaką biorę pod uwagę rozważając użycie tej technologii. Poza tym widzę same plusy, przynajmniej jeśli chodzi o nieduży dom weekendowy a nie siedzibę rodową na lata
    Widzę, że jesteś z Krakowa - czy orientowałeś się w kosztach dostały ze Słowacji? A czy szukałeś może producentów atestowanych paneli w Niemczech?

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    Z Niemiec nie posiadam żadnej oferty ponieważ wydawało mi się, że musi być droższa.
    Ze Słowacji do Krakowa jest na tyle blisko, że koszt transportu będzie stosunkowo niski.
    Niestety nie mam jeszcze oferty z firmy SIP Europe, ponieważ ostatnio nie miałem czasu się tym zająć.
    Postaram się niebawem wysłać im projekt na którego podstawie mają wykonać wycenę.
    Jeśli masz juz projekt to polecam abyś wysłała go do wyceny..
    Jak tylko będę miał wycenę to podzielę się z nią tutaj ze wszystkimi.
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sip Panel - Polska

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-508
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.
    To prawda, że technologia Sip Panel wchodzi bardzo mocno na rynek Polski. Natomiast są firmy, które posiadają certyfikaty, a przede wszystkim doświadczenie. W technologii Sip Panel bardzo ważne jest, aby montaż został wykonany profesjonalnie. Jedną z firm jest Sip Panel Polska www.sippanelpolska.pl
    Pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony