dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Zbrojenie stropu

    Witam mam problem z odczytaniem zbrojenia są 3 płyty i 2 rodzaje. Jak ktoś ma chwilę niech zerknie.P1 Dwuprzęsłowa płyta jednokierunkowo zbrojona na rysunku są tylko druty w jedną stronę nie ma tych drutów jak w płycie P2 i P3 np. drut średnicy 8 co 16cm. Nie wiem czemu ale w płycie P1 nie ma zestawienia stali w P2 i P3 jest. Jak ktoś chętny by mi rysunek podesłał jak to mniej więcej wygląda.

















  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Na pierwszym rysunku masz w uwagach an dole napisane "zbrojenie rozdzielcze w płytach jednokierunkowych fi6 co 20.

  3. #3

    Domyślnie

    Takie coś jak narysowałem? a jak z zakładami co zaznaczyłem kolorem wyginać je do wieńca i belek?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Kierunek dobry, zakłady daj koło 30cm będzie dobrze. Odginanie na końcach 6 nie ma sensu. Powinny być prety górą (czego nie masz w projekcie) ale jak już to daj tam #12. To co zaznaczyłeś na zielono ta #12 to zbrojenie górne nad podporą. Tam dajesz też te rozdzielcze fi6 w drugiej siatce górą. Te 6 pod tymi 12. Na dole odwrotnie główne na dole potem rozdzielcze.

  5. #5

    Domyślnie

    Dobrze rozumiem jak narysowałem te dodatkowe rozdzielacze? żółtym kolorem? W projekcie nie ma tych rozdzielaczy pod fi 12 a nawet w wykazie stali jest tylko 432m fi6. Na fioletowo zaznaczyłem drut fi12 kładziony na belce B1 tam też rozdzielacze na płycie Poz.P1 a co na płycie Poz.P2?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Nie rozdzielacze a zbrojenie rozdzielcze. Dobrze to wrysowałeś i opisałeś. Przy tym zbrojeniu na flotowo też się powinny pojawić pręty rozdzielcze, w płytach P2, P3 dołem masz kratkę wiec tam nic nie dokładasz, ale górą do prętów #12 co20 rysowanych przerywaną już dokładasz. Brakuje w tym projekcie zbrojenie podporowego - do okoła budynku. Dziwnie te zbrojenie ktoś poukładał masz miejscami #12 co 5 cm a na drugiej płycie #8 co 18. No ale skoro tak dobrał tak trzeba robić.

  7. #7

    Domyślnie

    Ogółem ten projekt taki dziwny u szwagra wszystko pokazane elegancko w rysunkach tutaj trzeba wszystkiego szukać. W opisie technicznym jest o zakotwieniu płyty do wieńca i belek. Oparcie na ścianach zrealizowane jest przez wieńce, w których kotwione jest zbrojenie płyt. Zakotwienie należy również zastosować przy oparciu płyty na belkach. To zbrojenie podporowe na wieńcu jakiej długości na rysunku tak powinno to wyglądać?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Może być taki kształt, ale nie ma potrzeby zaginania w 'U" tego końca na stropie, wystarczy pion

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki sporo pomogłeś A mam pytanie jeszcze Chciałbym skasować te 2 kominy ten w większym kwadracie to kominek jest taka możliwość? Zamiast słupa ceramicznego i komina zrobić jednolity słup żelbetowy z słupem Poz.1
    I jeszcze jedno pytanie czy jest taka opcja zmiana stropu na Teriva?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Ech. Nie wiem co autor projektu rozumie przez słup ceramiczny wskazując na komin. Komin powinien być oddylatowany od stropu nie ważne z jakiego materiału jest wykonany. Konstrukcyjnie bez problemu słup żelbetowy zastąpi komin. Malo tego tak na pierwszy rzut oka to jak to co jest S1+komin wymurujesz pewnie też przeniesie obciążania. Jak wywalasz kominki i kominy to wiąże się ze zmiana wentylacji na mechaniczną.
    Monolit na terivę? Nie znam obciążeń jakie tu masz ale są miejsca gdzie sa spore, tak wnioskuje np. po #12 co 5cm. Może np 3 belki obok siebie by to przeniosły , a może nie do tego część stropu krzyżowo zbrojona - to wszystko powoduje że nad tym ktoś powinien się pochylić , sprawdzić czy się da i czy poniżej belki, ściany i ławy przeniosą nowy sposób obciążeń.
    Dobrze wykonany monolit jest lepszy od Terivy.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Jak wywalasz kominki i kominy to wiąże się ze zmiana wentylacji na mechaniczną..
    Tak będzie rekuperator. Odnośnie zmiany na terive dlaczego z powodu na długi czas pracy i trudność jego wykonania ja jestem za monolitem i mam czas ale ten domek będą znajomi stawiać stawka godzinowa i tłumaczą że nie lubią robić lanych bo długo się schodzi heh. Zostawiłbym tylko komin pod piec. Jeszcze nie wiem jaki piec zamontuje ale myślę pompę ciepła i fotowoltaike lub gazowy ale nie mam przyłącza i raczej nie będę miał więc tylko butla. Ciekawy jestem koszta monolita a terivy. Jeden plus że całe drewno na szalunki i dach będę miał ze swojego lasu.
    Ostatnio edytowane przez Giacamix2 ; 12-01-2021 o 02:35

  12. #12

    Domyślnie

    Jeszcze mam pytanko odnośnie ław w projekcie oczywiście nic nie ma wymiarów strzemion otóż tak mam napisane tylko 2 druty fi12 dołem i górą strzemiona fi 6 gładkie co 25cm. W wykazie stali mam 1.18m. 1 strzemiono więc jaki przyjąć wymiar ława ma 60szer. na 30 wys. Odnośnie drutu fi6 zbrojenie rozdzielcze na płycie jednokierunkowej też gładkie pręty?

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    20x20 do ~22x~22cm powinno być OK. Zazwyczaj się robi z gładkich, powinna być podana klasa stali dla gładkich.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony