dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 16
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 316
  1. #281
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Jeszcze nie zaczęliście a już problemy
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  2. #282
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Co nie zaczęliśmy i jakie problemy?

  3. #283
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Jeszcze na dobrze nie zaczęliście a już problemy w planowaniu
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  4. #284
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    To nie są problemy. Pierwsze mieszkanie wynajmuję na umowę najmu okazjonalnego, drugie kupiłem z myślą o Ukraińcach. No i dyskutujemy z Sativum o optymalnej umowie z takimi obcokrajowcami.

  5. #285
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Warto przemyśleć każdą decyzję niż potem płakać. Ja się nie zdecydowałem wynajmować mieszkania obcokrajowcom, choć wiem że robi tonostwo ludzi. Teraz nie ma bezpiecznego wynajmu - jeśli ktoś zdecyduje że nie płaci, to max co można zrobić, to pozwać i gonić komornikiem...

  6. #286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Warto przemyśleć każdą decyzję niż potem płakać. Ja się nie zdecydowałem wynajmować mieszkania obcokrajowcom, choć wiem że robi tonostwo ludzi. Teraz nie ma bezpiecznego wynajmu - jeśli ktoś zdecyduje że nie płaci, to max co można zrobić, to pozwać i gonić komornikiem...
    A co z mediami? Czy jestem w stanie jako właściciel umowy np. załatwić by Tauron i PGNiG wyłączyli prąd i gaz?
    Wiem, że efekty mogą być straszne (jakiś "szwagier kolegi" tak wykurzył lokatorów a Ci w podzięce zostawili mu pełną lodówkę na miesiąc)

  7. #287
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Tak, można odłączyć prad, ale nie powinien tego robić.
    Zmieniono prawo budowlane i teraz jest tak , że najemcaoze zgłosić brak dostaw mediów do administratora, on ma chyba 3 dni by przywrócić dostawy mediów. Jak nie to grzywna administracyjna od PNIB.

    To tyle teorii, w praktyce myślę,że jest to najskuteczniejsza metoda pozbycia się osób nielegalnie zajmujących lokal.

    Ciekawi mnie tylko jak niby wyegzekwować przywrócenie mediów, jeśli np. właściciel - z braku wpłat od najemcy - nie regulował należności. Montaż liczników przedpłacowych. - warto rozważyć

  8. #288

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniel_P Zobacz post
    A co z mediami? Czy jestem w stanie jako właściciel umowy np. załatwić by Tauron i PGNiG wyłączyli prąd i gaz?
    Wiem, że efekty mogą być straszne (jakiś "szwagier kolegi" tak wykurzył lokatorów a Ci w podzięce zostawili mu pełną lodówkę na miesiąc)
    Jak to? Zawsze jak wynajmowałem, to media przepisywaliśmy na lokatora (na podstawie umowy wynajmu). I mnie nie obchodzi czy on płaci czy nie. To jest sprawa pomiędzy Tauronem/PGNiG, a lokatorem. Wody się nie dało, bo podliczniki są rozliczana ze Wspólnotą Mieszkaniową, a umowę z MPWiK ma Wpólnota na jeden centralny licznik.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  9. #289
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    Jak to? Zawsze jak wynajmowałem, to media przepisywaliśmy na lokatora (na podstawie umowy wynajmu). I mnie nie obchodzi czy on płaci czy nie. To jest sprawa pomiędzy Tauronem/PGNiG, a lokatorem. Wody się nie dało, bo podliczniki są rozliczana ze Wspólnotą Mieszkaniową, a umowę z MPWiK ma Wpólnota na jeden centralny licznik.
    To jest dobre rozwiązanie.
    Nie ma problemu przepisywać liczniki co pół roku / rok? Czy dostawcy pobierają za to $ ? Czy nie ma przestoju w dostawach?

  10. #290
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Olesnko

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    32-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    super link

  11. #291

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    To jest dobre rozwiązanie.
    Nie ma problemu przepisywać liczniki co pół roku / rok? Czy dostawcy pobierają za to $ ? Czy nie ma przestoju w dostawach?
    No nie wiem czy takie super. Czyli jak ktoś nie będzie płacił mi wynajmu ale będzie sobie opłacał te 100 zł za prąd to może sobie bezpiecznie bytować?
    Nie zrozumcie mnie źle, nie jestem człowiekiem, który chciałby drugiego do ostatniego grosza wycyckać. Po prostu mam niską tolerancję na oszukiwanie drugiego człowieka.

  12. #292
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Smutne jest gdy człowiek musi się tłumaczyć z tego że nie chce być oszukiwany....

    Przepisując liczniki na najemcę odchodzi Ci problem z mediami i potencjalnym zadłużeniem.
    A kwestia bezprawnego zajmowania lokalu pozostaje wciąż otwarta.

  13. #293
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Nie wiem jak ZE podchodzi do zadłużenia - ja płacę swoje zobowiązania widziałem że przez jakiś czas tolerują opóźnienie, naliczając odsetki. Potem zapewne miękka windykacja, a po 2-3 m-cach zapewne odłączenie prądu.

  14. #294
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Kiedyś kupiłem garaż, poprzedni właściciel nie przepisał na mnie umowy z PGE i zapadł się pod ziemię. Sam bez jego obecności, nawet mając akt notarialny, nie mogłem "przenieść" na siebie tej umowy lub podpisać nowej. Po jakiś 6 miesiącach odcięli mi prąd, musiałem występować o nowe warunki przyłącza i czekać kolejne 2 miesiące na ponowne podłączenie.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 18-01-2022 o 11:32

  15. #295

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniel_P Zobacz post
    No nie wiem czy takie super. Czyli jak ktoś nie będzie płacił mi wynajmu ale będzie sobie opłacał te 100 zł za prąd to może sobie bezpiecznie bytować?
    Nie zrozumcie mnie źle, nie jestem człowiekiem, który chciałby drugiego do ostatniego grosza wycyckać. Po prostu mam niską tolerancję na oszukiwanie drugiego człowieka.
    Nie rozumiem w czym nie przepisanie licznika miałoby Cię (właściciela) chronić? Wręcz przeciwnie: w wypadku braku opłat (przy pozostawieniu licznika na właściciela) to Ty masz problem. Opłata za media nie ma nic wspólnego z opłatą za wynajem.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  16. #296

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    Nie rozumiem w czym nie przepisanie licznika miałoby Cię (właściciela) chronić? Wręcz przeciwnie: w wypadku braku opłat (przy pozostawieniu licznika na właściciela) to Ty masz problem. Opłata za media nie ma nic wspólnego z opłatą za wynajem.
    W tym, że mam kontrolę nad podstawowym medium i mogę (a przynajmniej tak mi się wydaje) i mógłbym tym próbować wykurzyć lokatorów którzy nie płacą.

  17. #297
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Też tak myślę, jak lokator nie będzie płacił czynszu to właściciel w ramach rewanżu może przestać płacić rachunki licząc że dostawca odetnie media, jak w przypadku mojego garażu. Chyba że w przypadku mieszkań to tak nie działa to znaczy rośnie dług, a mediów nie odcinają.

  18. #298

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Też tak myślę, jak lokator nie będzie płacił czynszu to właściciel w ramach rewanżu może przestać płacić rachunki licząc że dostawca odetnie media, jak w przypadku mojego garażu. Chyba że w przypadku mieszkań to tak nie działa to znaczy rośnie dług, a mediów nie odcinają.
    Tak. Dostawca najpierw będzie słał upomnienia, straszył windykacją, naliczy odsetki, a potem odetnie. Przy czy przy odcięciu lub za ponowne podpięcie jest specjalna opłata karna. Oczywiście odsetki i opłata karna obciążają Ciebie (właściciela), a nie lokatora. Miałem przypadek odwrotny: licznik był na lokatora i on nie płacił gazu (ale mnie płacił). Jemu odcięli gaz (w moim wynajętym mieszkaniu). Potem zakończył się wynajem. Najpierw Pani z BOK coś kręciła, że ja też ponoszę odpowiedzialność za brak opłat i powinienem opłacić i opłata karna za ponowne podłączenie licznika. To ja mówię: to proszę mi podać jaki jest dług. A ona, że nie może bo "dane osobowe". To mówię, no to jak ja mam płacić, a Państwo mi nie chcecie powiedzieć jaki jest dług? "Zaraz pójdę się spytać kierownika". I spytała kierownika: "Nic pan nie płaci. My sobie sami dług ściągamy od tamtego lokatora. Pana to nie interesuje".
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  19. #299

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Też tak myślę, jak lokator nie będzie płacił czynszu to właściciel w ramach rewanżu może przestać płacić rachunki licząc że dostawca odetnie media, jak w przypadku mojego garażu. Chyba że w przypadku mieszkań to tak nie działa to znaczy rośnie dług, a mediów nie odcinają.
    Jak chcesz w ten sposób, a media są na Ciebie, to legalnie zgłaszasz zakończenie umowy dostawy mediów (gazu, prądu, czy tam czego innego). Wtedy przychodzą, legalnie odłączają licznik. Nie płacisz odsetek, nie płacisz opłat karnych.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  20. #300
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Nie chcę, mam nadzieję, że nie będę nigdy musiał z tego skorzystać, ale dobrze wiedzieć, że jest taka możliwość .
    Rozumiem, że lokator może mnie pozwać za rozwiązanie umowy z dostawcami mediów?

Strona 15 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony