dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie Solaredge API czy modbus

    Solaredge API - modbus.
    Używam API Solaredge do odczytu produkcji w danym momencie. Niestety ograniczona liczba zapytań powoduje dość dużego laga i uzależnia mnie od dostępu do internetu. Chciałbym komunikować się z falownikiem lokalnie (używam danych do sterowaniem oświetleniem, rolet, ogrzewania, chłodzenia). Starsze wersje miały local API ale producent je wyłączył w trosce o bezpieczeństwo (rzekomo).
    Ktoś mi mówił że jak się poprosi wsparcie Solaredge to są w stanie włączyć to, ale support robi wielkie oczy.
    Używam home assistant i jest nawet gotowa działająca integracja do local API.
    A jeśli nie local API to zostaje modbus. Czy moduł modbus musi zostać zainstalowany przez autoryzowany serwis? Gdzie mogę dostać taki moduł i listę registrów?

    A może po prostu wpiąć licznik za ogranicznikiem przed wejściem do mojej instalacji?
    Ostatnio edytowane przez Owczar ; 11-01-2021 o 12:25
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mibas

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Solaredge API - modbus.
    Używam API Solaredge do odczytu produkcji w danym momencie. Niestety ograniczona liczba zapytań powoduje dość dużego laga i uzależnia mnie od dostępu do internetu. Chciałbym komunikować się z falownikiem lokalnie (używam danych do sterowaniem oświetleniem, rolet, ogrzewania, chłodzenia). Starsze wersje miały local API ale producent je wyłączył w trosce o bezpieczeństwo (rzekomo).
    Ktoś mi mówił że jak się poprosi wsparcie Solaredge to są w stanie włączyć to, ale support robi wielkie oczy.
    Używam home assistant i jest nawet gotowa działająca integracja do local API.
    A jeśli nie local API to zostaje modbus. Czy moduł modbus musi zostać zainstalowany przez autoryzowany serwis? Gdzie mogę dostać taki moduł i listę registrów?

    A może po prostu wpiąć licznik za ogranicznikiem przed wejściem do mojej instalacji?
    dziwna polityka..
    we Froniusie masz standardowo dostępne bez problemu i API i modbusa TCP oraz RTU.
    A o szczegóły molestuj support.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Okazuje się, że solraedge posiada modbus TCP disabled by default. Po włączeniu znalazłem gotową integrację do HA i mam

    Działa jak złoto i daje o wiele więcej info - napięcia, prądy, moc, sprawność invertera.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PV.JPG
Wyświetleń:	395
Rozmiar:	86,0 KB
ID:	451929
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Okazuje się, że solraedge posiada modbus TCP disabled by default. Po włączeniu znalazłem gotową integrację do HA i mam

    Działa jak złoto i daje o wiele więcej info - napięcia, prądy, moc, sprawność invertera.
    Jest jeszcze temperatura falownika. Widzę, że masz próbkowanie dość rzadko, można ustawić np. co 5 sekund (mniej już nie jest zalecane). Tylko wtedy logi zaczynają rosnąć
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Widziałem temperaturę, ale falownik jest w garażu. Latem garaż jest chłodzony, więc jakoś mocno mnie ten parametr nie interesuje. Ale w sumie może warto dodać do panelu.

    Tak, ustawiłem dłuższy interwał, bo mam dość duży ruch w odczytach różnych, a częściej już nie potrzebuję. W porównaniu do API to i tak inna bajka
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  6. #6

    Domyślnie

    Też się dziwię. W Adfweb też support pomocny jak nie producent to bez problemu polski. https://consteel-electronics.com/ADFweb tu masz namiary może jakoś będą mogli Ci pomóc.

  7. #7

    Domyślnie

    Może ktoś pomóc uruchomić Modbusa ? w inwerterze uaktywniłem w HA wpisuję ip pod którym jest inwerter w mojej sieci oraz port
    ale w HA nie mam połączenia , co jeszcze trzeba zrobić ?

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Sprawdź czy działa Ci telnet na port modbus, będziesz miał pewność, że urichomiles.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Okazuje się, że solraedge posiada modbus TCP disabled by default. Po włączeniu znalazłem gotową integrację do HA i mam

    Działa jak złoto i daje o wiele więcej info - napięcia, prądy, moc, sprawność invertera.
    Możesz powiedzieć gdzie dokładnie (lub pokazać screena) się to włącza?
    Ze strony www panelu administrator na stronie solaredge nie mam takiej opcji (tylko API).
    Kupowałem falownik jakiś miesiąc temu.
    Może tylko instalator może włączyć tą opcję?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Clipboard01.jpg
Wyświetleń:	203
Rozmiar:	85,5 KB
ID:	458222

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony