dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Drzwi sosnowe jak malować surowe drzwi, help!

    Forumowicze,
    Jestem na etapie remontu dwupiętrowego domu.
    Wstawiono drzwi sosnowe (bardzo podoba mi się surowy kolor drewna). Dokładnie model z leroy Genewa z szybkami. Zakupiłam po poleceniu lakier zewnetrzny vidaron bezbarwny w połysk (różowa puszka)
    Problem jest tutaj taki, że jak maluję drzwi i mam zaklejone szybki to ten lakier podcieka mi na szybki i rozpuszcza warstwę (biała powłoką) na, szybie robiącą efekty mlecznej szyby. Jak rozpuści, robi się przezroczysta szyba. No koszmar.
    Tutaj pytanie: jak i czym malować te drzwi aby nie zmieniać efektu pięknego drewna (enetualnie wzmocnić kolor) ale żeby je zabezpieczyć no i przede wszystkim nie zmywać koloru z tych szybek.
    Nie chcialabym żeby była to farba za 100 zł za puszkę (nie zjedzcie mnie hehe) bo do malowania mam 12 drzwi.

    PS. Drzwi z płyty mdf się nie sprawdziły. Miałam w łazience i tak duża wilgotnosc powodowała że drzwi pęcznialy.
    Oczekuję pomocy, a nie hejtu

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Witam Koleżankę - ale gdybym robił to ja to po prostu wyjął bym te szybki i pomalował surową ramę, a po wyschnięciu zamontował ponownie. Oklejanie to też i czas(obustronnie) oraz pieniądze za dobrą taśmę ( niebieską lub pomarańczową)
    Wtedy pomalowanie drzwi będą dokładnie i estetycznie, a powierzchnia szkła nie ulegnie zabrudzeniu.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Może kluczowa być użyta taśma malarska. Nie bez powodu są pozornie takie same taśmy za 5 i 25zł.

    A może lakier zbyt płynny, może za grubo kładziony, może trzeba malować na leżącym skrzydle.

    Mam wrażenie że szukasz cudownej metody: tanio, prosto. Nie znam,ale chętnie poobserwuję wątek i się sam doszkolę.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Przejrzałem konstrukcję tych drzwi - one są klejone, a szyby wsuwane w ramiak więc wyjęcie nie wchodzi w grę
    Trzeba zastosować jak najlepszą taśmę malarską - jak wspomniałem powyżej.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	skrzydlo-drzwiowe-drewniane-pokojowe-genewa-80-prawe-radex,main.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	54,3 KB
ID:	451888
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Przejrzałem konstrukcję tych drzwi - one są klejone, a szyby wsuwane w ramiak więc wyjęcie nie wchodzi w grę
    Trzeba zastosować jak najlepszą taśmę malarską - jak wspomniałem powyżej.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	skrzydlo-drzwiowe-drewniane-pokojowe-genewa-80-prawe-radex,main.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	54,3 KB
ID:	451888
    Tak dokładnie, ale bardzo dziekuje za cenne rady

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Może kluczowa być użyta taśma malarska. Nie bez powodu są pozornie takie same taśmy za 5 i 25zł.

    A może lakier zbyt płynny, może za grubo kładziony, może trzeba malować na leżącym skrzydle.

    Mam wrażenie że szukasz cudownej metody: tanio, prosto. Nie znam,ale chętnie poobserwuję wątek i się sam doszkolę.
    Spróbuję zastosować. Tak może i jest ze trochę szukam złotego środka. Dzięki za rady

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Może prościej będzie takie drzwi po prostu zaolejować. Tego nie da się zepsuć. Nawet jak wyjedziesz na szybę to ścierasz szmatką olej i później jak podeschnie płynem do garnków przemywasz i tyle. Byle nie następnego dnia.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.383

    Domyślnie

    1. Zdaje się, że to lakier olejny (rozpuszczalnikowy), więc może dość agresywnie reagować z powłokami. To dobry trwały lakier, ale dlatego przeznaczony na zewnątrz. Do wewnątrz powinien wystarczyć lakier wodny (akrylowy).
    2. Dobra taśma to podstawa. Ewentualnie można spróbować np. masę klejącą typu patefix. Co prawda używam tego w modelarstwie przy malowaniu farbkami akrylowymi - idealnie maskuje, później odkleja się bez śladów... co prawda przy większych powierzchniach może być upierdliwe.
    3. Olejowanie też fajna metoda. Ale pytanie w jakiej technologii są te szybki zrobione mleczne. Jeśli jest malowana lub folia barwna to olej się usunie. Ale jeśli szybka jest pokryta strukturą matującą (np. przez piaskowanie) to olej może wniknąć w strukturę, będzie trudny do usunięcia i też popsuje efekt optyczny. Być może też ten lakier nie tyle rozpuścił powłokę co zalał strukturę przez co nie ma już efektu rozpraszania i szybka robi się przeźroczysta.

    Jeśli drzwi z mdf pęcznieją to ten budynek ma dużo poważniejszy problem niż zabezpieczenie drewna.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony