dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Wyłaczenie z produkcji rolnej drogi wewn.

    Witam,
    chciałbym spytac o mozliwosci wyjscia z sytuacji w jakiej się znalazłem. 1,5 roku temu kupiłem działkę z przeznaczeniem pod budowe domu jednorodzinnego. Dzialka byla w taki sposob rowniez wystawiana na portalu z ogloszeniami. Dzialka posiada dostep do drogi publicznej poprzez inna dzialke ktorej jestem wspolwlascicielem i jest przeznaczona w MPZP pod drogę wewnetrzna. Są to dzialki rolne. Dzialke budowlana ktora byla rola udalo mi sie wylaczyc z produkcji rolnej. Po zlozeniu wniosku o PnB Starostwo wydało postanowienie aby uzupelnic wniosek o wylaczenie z produkcji rolnej dzialki ktora sluzy nam za droge wewnetrzna. Problem z tym ze wspolwlasciciel ktory jest rolnikiem i uprawia na przewazajacym obszarze tej dzialki role nie jest zainteresowany wylaczeniem jej z produkcji rolnej ze wzgledu na koszty. I tutaj niestety troche jestem zaskoczony bo z kazda rozmowa z nim mial tego swiadomosc, wyrazil zgode (jako jeden z wielu wspolwlascicieli) na wybudowanie sieci wodociagowej, uzbrojenie dzialki drogowej w siec energytyczna, wpisanie sluzebnosci wodociagow w dzialke. I teraz w tym momencie, wiedzac ze sprzedaje po budowe domu, nie wyraza zgody na wylaczenie jej z produkcji rolnej. Oczywiscie moj blad ze nie zabezpieczylem sie na taka ewentualnsco przy podpisywaniu aktu, ale to juz moje doswiadczenie. Natomiast z zwiazku z moim obecnym problemem mam pytania:

    1. Czy napewo Starostwo moze wymagac na mnie wylaczenie dzialki drogowej z produkcji rolnej jesli nie zamierzam zmieniac jej nawierzchni ani dodatkowo utwardzac (nadal bedzie dzialka gruntowa, jej nosnosc jest dla mnie i pojazdow potrzebnych dla budowy odpowiednia), i nadal bedzie wykorzystywana przez wspolwlasciciela w celach rolniczych? Tutaj praktycznie sie nic nie zmienia z nia oprocz mojego dojazdu pojazdem ktory nie jest maszyna rolnicza.
    2. W urzedzie dostalem informacje ze moje wylaczyc z produkcji rolnej tylko czesc dzialki co jest dla mnie odpowiednie. Niestety nie moge tego zrobic ja jako sam zgodnie z udzialami i tylko za nie poniesc koszty, wylaczajac z tego wspolwlascicieli. W zwiazku z czym mogbym ewentualnie pokryc koszty przez problematycznego wspolwlasciciela ale chcialbym sie zabezpieczyc jakos aby np w przypadku sprzedazy nastepnej dzialki z przeznaczeniem pod budowe byl zobowiazany splacic poniesione koszty ? Nie wiem np moglbym sie zabezpieczyc jakim roszczeniem na dzialce budowlanej ?

    Oczywiscie osobna droga probujemy dojsc jakosc do ugody ale narazie nie rozmowy nie przyblizaja nas do okreslonego celu.

  2. #2

    Domyślnie

    Teraz pokryj w całości koszty wyłączenia z produkcji rolnej. Jesteś współwłaścicielem tej drogi. Jak ktokolwiek nowy będzie chciał np. prowadzić media przez tę drogę, to wtedy się odkujesz. Bo jak współwłaściciel drogi nie wyrazisz zgody dopóki nie spłacą Ci poniesionych kosztów wyłączenia. Dobrzy, aby kolejny właściciel podpięty do tej drogi wiedział o tym koszcie przed kupnem, aby mógł o tym powiedzieć temu pierwotnemu sprzedającemu. Nie zablokujesz mediów, tylko będzie żądał rekompensaty.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony