dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    misiomis

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    72-200
    Posty
    3

    Domyślnie Problem - Zapomniany wieniec stropowy

    Witam szanownych użytkowników,

    jest problem, chodzi o budynek na zgłoszenie wiec odsyłanie mnie do mojego kierownica budowy lub projektanta proszę sobie darować. Zapomniany został wieniec stropowy. Planowany strop jest stropem drewnianym z belkami 8 x16, podłoga deska 32 mm, rozstaw belek co 60 cm. Zdaje sobie sprawę, ze brak wieńca to może być dość poważny problem jednak zanim się zorientowałem po wylaniu nadproży, było już wymurowane parę warstw bloczków i nie chciałem niszczyć wykonanej pracy teścia i mojego ojca. Tak oto na dzisiaj mam stan jak na zdjęciach.
    Kilka faktów technicznych:
    Nadproża zbrojone góra prętem fi12 sztuk 2, zbrojenie dołem fi 12 sztuk 3, strzemiona z pręta fi 6 10x12 rozstaw co 25 cm - beton b25 / b30.

    Wieniec wykonany pod murłatę do okolą prętem fi 12 - 2 dołem, 2 góra - beton b25 - jak na zdjęciach.

    Ściany to solbet 500, grubość 18 cm

    Moje pytania są następujące, jakie kroki mogę poczynić na obecnym etapie aby zapobiec ewentualnemu pękaniu ścian przez nacisk stropu, jakie inne problemy wynikają z braku wieńca stropowego?

    Moje propozycje:
    Wykonanie stężeń miedzy belkami stropowymi w celu spięcia wszystkiego i rozłożenia sil.
    Bruzdowanie w solbecie i wklejenie prętów tam gdzie nie ma nadprozy - nie wiem czy w solbecie to cokolwiek da..
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	83,2 KB
ID:	451897   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.JPG
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	451898   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.JPG
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	74,1 KB
ID:	451899   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.JPG
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	50,6 KB
ID:	451900  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony