dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krisso_pl

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    24

    Domyślnie Potrzebny szacunek ilości ścieków przemysłowych

    Drodzy specjaliści, może tu mi ktoś pomoże. W budynku który wynajmuje muszę zrobić odprowadzenie ścieków przemysłowych. Na potrzeby warsztatowe musimy przemywać auta i kontenery ładunkowe w autach dostawczych. Skladam wniosek o wyrażenie zgody i proszę mnie o podanie ilości odprowadzanych ścieków z podziałem na bytowe i przemysłowe w jednostkach Qdśr (m3/d) i qs (dm3/s). Dodam, że nie ma tu projektanta i Bóg wie jakich planów. Cała instalacja w budynku to była toaleta i jedna umywalka. Aktualnie do tego po prostu dochodzi odpływ z podłogi głównego pomieszczenia i jeden zlew. Można wyjść z założenia ( i to na wyrost sądzę), że zostanie umyte jedno auto średniej wielkości dziennie. Odpływ z hali jest poprowadzony rurą setką a dwa zlewy są wpięte 50-tkami. Wszystko idzie w jeden odpływ też setką. Na zewnątrz budynku, przed studzienką inspekcyjną będziemy montować separator substancji ropopchodnych.
    Czy ktoś może mi powiedzieć jakie powinienem podać wartości żeby mi się do tego nie przyczepili i żeby to miało ręce i nogi?
    Na koniec dodam jeszcze, że w budynku oczywiście nikt nie mieszka, nie ma prysznica itd więc pytanie czy mimo to, muszę oddzielnie pisać ścieki bytowe dla jednej toalety i małej umywalki?

    Bardzo będę wdzięczny za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    na osobę pracującą przyjmuje się średnio 50l/dzień
    wszystko zależy jaką myjkę będziesz używał czy 5l/min. czy 150l/min, potem liczysz ile minut/godzin dziennie będzie pracowała i wychodzi ci wynik.
    1L=dm3, 1m3=1000L tylko nie pomyl się w obliczeniach, zaokrąglaj raczej do góry
    Ostatnio edytowane przez Arkaszka ; 12-01-2021 o 16:09
    Czasem trzeba coś robić...

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krisso_pl

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    24

    Domyślnie

    50l / dzień ?! Wow... ale to jak to jest liczone? Wydaje mi się to jakoś bardzo dużo.
    Jeśli chodzi o przemyslowke no to licząc nawet ze myjka popracuje w sumie godzinę dziennie a leje 12l/min to daje 720l dziennie. To według jednostek których wymagają daje 0.720 m3/D i 0.2 dm3/S zgadza się?

  4. #4

    Domyślnie

    pogadaj z jakąś myjnią ręczną ile im schodzi dziennie, ile mieli klientów i ci wyjdzie . Jak pomnożysz przez swoich oczekiwanych klientów

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony