dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie izolacja przeciwwilgociowa na plycie fundamentowej czy to ma sens?

    cześć
    płyta fundamentowa o przekroju od dołu: chudy beton ~10 cm/ 2x5 cm xps / folia budowlana / 30 cm płyta fundamentowa z betonu B25 W8.
    Pytanie czy zdaniem szanownego grona pod styropian na ogrzewanie należy położyć folię budowlaną i połączyć z izolacją poziomą scian parteru jak to się robi przy klasycznym posadowieniu z podłogą na gruncie?
    Słysze bardzo różne opinie i jestem ciekaw waszej opinii.

  2. #2

    Domyślnie

    nikt nic? jak mieliście projektowane płyty fundamentowe? z folia pod styropianem czy bez?

  3. #3

    Domyślnie

    Folia pod płytą to żadna izolacja (zapewne jest już podziurawiona) a beton nawet W8 i tak kapilarnie podciąga tylko mniej.
    Jeśli chcesz dobrze to porządna hydroizolacja wewnątrz- np. szlam cementowo polimerowy typu flex.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  4. #4

    Domyślnie

    Skoro ma być beton podkładowy (brawo dla projektanta), to wykorzystaj go i daj tam porządną hydroizolację, czyli np. szlam, jak pisze przedmówca, a dopiero na to XPS.
    Jeszcze lepiej jest skorzystać z tego betonu i umieścić w nim także uziom. Ja tego nie zrobiłem i trochę żałuję.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Folia pod płytą to żadna izolacja (zapewne jest już podziurawiona) a beton nawet W8 i tak kapilarnie podciąga tylko mniej.
    Jeśli chcesz dobrze to porządna hydroizolacja wewnątrz- np. szlam cementowo polimerowy typu flex.
    ok czyli albo coś konkretnego typu szlam 2 razy lub całkowicie zrezygnować z pseudo hydroizolacji typu folia? Tez mam wrażenie ze folia to żadna izolacja ale jest jeszcze 10 cm xps-a a pod tym wszystkim 2 metry piachu. więc skąd tam woda?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Skoro ma być beton podkładowy (brawo dla projektanta), to wykorzystaj go i daj tam porządną hydroizolację, czyli np. szlam, jak pisze przedmówca, a dopiero na to XPS.
    Jeszcze lepiej jest skorzystać z tego betonu i umieścić w nim także uziom. Ja tego nie zrobiłem i trochę żałuję.
    na szlam pod plyta już za późno bo płyta już jest. teraz kwestja tylko tego czy na płyte dawać jakąś folię i łączyć z izolacja pozioma ścian czy to juz nie ma za bardzo sensu bo folia jak to folia szczelna nie będzie.
    Też nie dałem bednarki w chudziaka niestety.

  7. #7

    Domyślnie

    Nie folia, tylko normalna hydroizolacja, chociażby szlam, do połączenia z hydroizolacją pionową.

  8. #8

    Domyślnie

    Daj wewnątrz szlam polimerowy pod styropian zamiast folii i będzie dobrze.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  9. #9

    Domyślnie

    Gość się pyta o folię pod posadzką ogrzewaną, a wy mu o izolacji pod płytą piszecie

  10. #10

    Domyślnie

    Ja od początku o tym co ma dać pod styropian przed wylewkami.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  11. #11

    Domyślnie

    dokladnie chodzi o izolacje przeciwwilgociową pod posadzka grzewczą.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Nie folia, tylko normalna hydroizolacja, chociażby szlam, do połączenia z hydroizolacją pionową.
    jak połaczyć izolacje posdadzkiz izolacja pionowa bo chyba cos nie czaje?!

  13. #13

    Domyślnie

    Miałem na myśli połączenie hydroizolacji na betonie podkładowym z hydroizolacją ściany zewnętrznej. Dokładnie tak mam zrobione.
    Ale najwidoczniej na to już u Ciebie za późno.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony