dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaromkv

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    155

    Domyślnie Wymiana pokrycia w starym domu

    Witam
    Chcę wymienić pokrycie w starym domu z lat 60-tych. Aktualnie jest stara, wypłukana już dachówka betonowa która się rozlatuje. Dach dwuspadowy, poddasze nieużytkowe. Pod dachem jest strop, nic więcej. Brak jakiejkolwiek membrany itd.

    Więźba i łatki są ok, dlatego nie chciałbym ich wymieniać że względu na koszty między innymi. Chciałbym założyć blachę trapezową i teraz mam pytania.

    1. Czy trzeba koniecznie dawać membranę ? Czy można poprostu założyć blachę, zrobić odpowiednią wentylację dachu. Na poddaszu na 100% nic nie będzie. Strop będzie tylko ocieplony, wyłożony styropianem.

    2. Ewentualnie widziałem blachodachówki z filcem, powłoką antyskropleniową - ktoś ma jakieś doświadczenia ?

    3. Nie zrywać starych łatek, na nie dać membranę i nowe łatki pod trapez.

    Czy da się to ogarnąć bez zrywania starych łat, chodzi również o aspekt czasowy takiej pracy.

    Z góry dzięki za rady
    Ostatnio edytowane przez jaromkv ; 12-01-2021 o 15:57

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Albo aspekt czasowy albo poprawnie wykonany dach? Masz zgodę na pokrycie dachu blachą trapezową? Natomiast wracając do Twoich pytań:
    ad.1. Możesz nic nie dawać ale pamiętaj, że wystąpi tzw. "roszenie blachy" (może kapać) i do kolejnej zmiany pokrycia nie będzie możliwości adaptacji tego strychu na pomieszczenie mieszkalne.
    ad.2. Montując blachodachówkę musi być zachowany rozstaw ław wymagany przez producenta czyli można pozostawić stare łaty i bić nowe (muszą być co najmniej takiej wysokości jak stare łaty) a w przypadku kolizji usunąć starą, kolidującą łatę. Do kolejnej zmiany pokrycia nie ma możliwości adaptacji strychu na pomieszczenie mieszkalne.
    ad.3. Na stare łaty membrana na nią kontrłata, dopiero nowa łata i pokrycie.
    Reasumując: w ostateczności da się to ogarnąć bez zrywania starych łat. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaromkv

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    155

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.
    Co masz na myśli jeśli chodzi o pozwolenie na blachę ?
    Z tego co się orientowałem wymiana pokrycia dachu bez ingerencji w więźbę to remont i nie trzeba żadnego pozwolenia, tym bardziej, że poszycie blachą jest o wiele lżejsze aniżeli dachówką.
    Natomiast jeśli chodzi o MPZP to wokoło pełno dachów pokrytych blachą.

    Poddasze na 100% nie będzie adoptowane na mieszkalne.

  4. #4
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    A ja od mądrego gościa budowlańca słyszałem taką opinię że na stare dachy nie daje się blachy bo nie ma murłaty i jak zawieje Xsawery to zrywa dach ten blaszany bez murłaty , nie wiem na 100 proc czy to prawda ale wg niego tylko ciężkie pokrycie typu dachówka która notabene jest tańsza od blachy oczywiście betonowa przynajmniej mnie tak wyszło ,mieli mi dawać blachę po ponad 25zł/m2 5 lat temu a ja kupiłem dachówki betonowe po ok 18zł/m2/

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    W MPZP może być zapis o kryciu dachu blachą trapezową czyli zakaz stosowania. Pozwolenia nie trzeba, lecz zgłoszenie o remoncie dachu - wymienić jakie prace będą prowadzone.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Uparty

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    120

    Domyślnie

    To jeśli chcesz oszczędzić to może wykorzystaj stare łaty? Choć to dużo pracy.
    Ja dałbym membranę.

  7. #7

    Domyślnie

    Mam blachę z filcem . Można montować na stare łaty . Nic nie kapie , szybka robota . Polecam .

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaromkv Zobacz post
    ...Z tego co się orientowałem wymiana pokrycia dachu bez ingerencji w więźbę to remont i nie trzeba żadnego pozwolenia, tym bardziej, że poszycie blachą jest o wiele lżejsze aniżeli dachówką....
    Lekkość pokrycia nie ma tu nic do rzeczy. Ty zmieniasz rodzaj pokrycia i powinieneś się dowiedzieć czy to jest możliwe? Zgłoszenie remontu to obowiązek. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaromkv Zobacz post
    Witam
    Chcę wymienić pokrycie w starym domu z lat 60-tych. Aktualnie jest stara, wypłukana już dachówka betonowa która się rozlatuje. Dach dwuspadowy, poddasze nieużytkowe. Pod dachem jest strop, nic więcej. Brak jakiejkolwiek membrany itd.

    Więźba i łatki są ok, dlatego nie chciałbym ich wymieniać że względu na koszty między innymi. Chciałbym założyć blachę trapezową i teraz mam pytania.

    1. Czy trzeba koniecznie dawać membranę ? Czy można poprostu założyć blachę, zrobić odpowiednią wentylację dachu. Na poddaszu na 100% nic nie będzie. Strop będzie tylko ocieplony, wyłożony styropianem.

    2. Ewentualnie widziałem blachodachówki z filcem, powłoką antyskropleniową - ktoś ma jakieś doświadczenia ?

    3. Nie zrywać starych łatek, na nie dać membranę i nowe łatki pod trapez.

    Czy da się to ogarnąć bez zrywania starych łat, chodzi również o aspekt czasowy takiej pracy.

    Z góry dzięki za rady

    Hej, ja też mam przy okazji pytanie. Na jakie blachodachówki się zdecydowałeś? Pytam, bo sam będę się na nie decydować i rozważam różne opcje. Na razie najbliżej mi chyba do Regametu. Znajomi bardzo polecają i są mega zadowoleni. W sumie się nie dziwię, bo są nie tylko estetyczne, ale też wykonane z dobrego materiału. Widzę, że ofertę też mają szeroką, więc warto rozważyć… Pozdrawiam i powodzenia!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony