dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Rekuperacja - podcięte drzwi a hałas

    Cześć,

    Zdecydowałem się na rekuperację, ba nawet panowie nie wybudowali mi już komina. Ostatnio dowiedziałem się jednak, ze to nie tylko nawiewy ale także - podcięte drzwi!?! Co w tej sytuacji z hałasem / czy w drugą stronę ciszą w pokojach. Czy to oznacza, że rekuperacja to koniec moich igraszek z żoną? Czy też będzie mnie denerwowało jak dziecko obok w pokoju ogląda TV?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Dobrze zrobiona rekuperacja nie hałasuje.
    W nocy przy otwartych drzwiach słyszę zegar z kuchni na dole. Przy zamkniętych drzwiach jest równie cicho, ale wiadomo, drzwi tłumią już dźwięk zegara.
    Podcięcia drzwi trzeba sobie pi razy drzwi przeliczyć żeby prędkość powietrza nie była zbyt duża.

    Większy problem to 2 razy gorzej działająca wentylacja po zamknięciu drzwi.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kulfi82
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-795
    Posty
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Dobrze zrobiona rekuperacja nie hałasuje.
    W nocy przy otwartych drzwiach słyszę zegar z kuchni na dole. Przy zamkniętych drzwiach jest równie cicho, ale wiadomo, drzwi tłumią już dźwięk zegara.
    Podcięcia drzwi trzeba sobie pi razy drzwi przeliczyć żeby prędkość powietrza nie była zbyt duża.

    Większy problem to 2 razy gorzej działająca wentylacja po zamknięciu drzwi.
    koledze chyba chodziło o to, że podcięcia są na tyle duże, że można głowę pod drzwi wsunąć i będzie słychać wszystko przez zamknięte drzwi.

    Zdecydowałem się na rekuperację, ba nawet panowie nie wybudowali mi już komina. Ostatnio dowiedziałem się jednak, ze to nie tylko nawiewy ale także - podcięte drzwi!?! Co w tej sytuacji z hałasem / czy w drugą stronę ciszą w pokojach. Czy to oznacza, że rekuperacja to koniec moich igraszek z żoną? Czy też będzie mnie denerwowało jak dziecko obok w pokoju ogląda TV?
    nie będziesz miał problemu z hałasem

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    No fakt, nie zrozumiałem

    Podcięcia nie powodują nadmiernego hałasu. Da się spać na górze gdy roomba na dole w trybie turbo jeździ.

    Myślę że tutaj większe znaczenie ma materiał z czego wykonane są ściany.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony