dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Question Okno nie dociska do końca gdy klamka w położeniu zamkniętym

    Cześć!

    Mam problem z jednym oknem balkonowym (Drutex, Maco). Gdy przekręcę klamkę w pozycję zamkniętą, okno nie jest całkowicie dociśnięte (po szumie z zewnątrz słychać że jest gdzieś mała nieszczelność). Żeby je do końca zaryglować muszę klamkę trochę "przegwałcić" za pozycję zamkniętą. Wtedy słychać, że okucie jeszcze trochę się poruszy i okno jest idealnie szczelne. Załączam krótki filmik (przepraszam za vertical video) -> https://streamable.com/tc9i1y

    Czy da się to jakoś wyregulować? Mi to aż tak nie przeszkadza, ale żonie sprawia trudności.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Prawdopodobnie zaczepy na ramie są w niewłaściwych miejscach.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Najczęstsze wg mnie dwie przyczyny:
    Poza tym, że /bardzo/ ciężko się przekręca, to chyba płynnie.. a to by wskazywało, że rygiel natrafia na zaczep i klamką musimy prostować opór skrzydła..

    Druga opcja - może to zaczep górny - wtedy lekkie podniesienie skrzydła od razu przekładałoby się na lżejszy ruch klamki. Wówczas zostaje podnieść skrzydło na górnym zawiasie (najważniejsza regulacja).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony