dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Oknoplast vs Petecki vs Ekookna

    Mam wycenę z tych 3 firm. Są różnice w cenie, osobiście jestem skłonny dołożyć do oknoplastu, ale może macie inne opinie albo jesteście użytkownikami tych modeli okien?

    Petecki Future Line 82
    Profil Veka, okucie Roto NT głębokość 82mm 7 komór, 3 szyby wycena 22 500

    Ekookna Blue Evolution 82
    Profil Salamander, okucia Maco Multi Matic, głębokość 82mm, 6 komór, 3 szyby wycena 23 tys

    Oknoplast Winergetic Standard, Profil Veka, okucia Winkhaus ProLight, głębokość 82mm, 6komor, 3 szyby. Wycena 28 tys

    Jeśli chodzi o jakość montażu to w ekookna i Oknoplast na tym samym dobrym poziomie, Petecki niżej ale bez jakiejś partaniny, opinie też raczej dobre. Może jeszcze jakieś szczegóły techniczne powinienem wziąć pod uwagę? Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Z tych trzech marek Oknoplast ma zdecydowanie najlepsze noty. Dodałbym za to max +10% do ceny standardu.
    Ty masz więcej niż 20 % różnicy. Przy teoretycznie porównywalnym zestawieniu produktu to raczej niemożliwe.

    Zakładam, że Oknoplast wycenił wyższy standard (dodatki w postaci ciepłych ramek, listew, montażu) a być może zastosował także inne rodzaje konstrukcji (inną przesuwkę? fixy w ramie a nie skrzydle) itp.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odzew. Sprzedawca oknoplastu sam sugerował mi, że stosują montaż tzw. ciepły na taśmy i jest to wyższy koszt niż w stosunku do pianki. Pozostałe firmy standardowo na pianke( nie wspominali o innym sposobie montażu więc uznałem, że nie mają z nim doświadczenia)

  4. #4

    Domyślnie

    Przepraszam za post pod postem, nie widzę opcji edycji.

    Okno tarasowe jeden ze sprzedawców namawiał mnie na podzielone na 3 części, z dwiema otwieranymi częściami ze słupkiem ruchomym. Dwóch pozostałych na PSK bądź HST w zależności od budżetu. Czy ta opcja z 3 częściami mane ogóle rację bytu?

  5. #5
    Banned
    crashz

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    łomża
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Polecam skontaktować się z . Producent okien aluminiowych. Odeślą do swojego partnera. Bardzo solidne i dobre okna. Wiem bo montowałem u siebie. I nie nie mam nic za polecenie.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 31-01-2021 o 12:32

  6. #6

    Domyślnie

    W przypadku okien najważniejsza jest ekipa montująca. Najlepsze okna słabo zamontowane będą duzo gorsze niż przeciętne zamontowane dobrze.
    Popytaj się sąsiadów, znajomych kto im okna montował i czy nie mają z nimi problemów.

    Okna należy wybierać z perspektywy ekipy monterskiej, a nie okuć, pakietów szybowych czy (najgłupsze kryterium decyzyjne) profili...
    Różnicy między Veką o Salamandrem nie ma praktycznie żadnych.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony