dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Vitodens 050 piec się zawiesza

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Przemeklo

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    22

    Domyślnie Vitodens 050 piec się zawiesza

    Dzień dobry.

    Posiadam piec vitodens 050 + vitotrol 100 ot + czujnik temperatury zewnętrznej. (bez mieszacza)

    Ustawiłem temperaturę na 16 stopni i krzywa 0,4. ( wpływ temp. na pomieszczenie 1, przesunięcie 0,5)


    Zauważyłem, że piec co jakiś czas się zawiesza i pomieszczenie się wychładza. Na sterowniku np. jest napisane temperatura zadana na zasilaniu 24 stopnie a mimo to temperatura na zasilaniu spada nawet do 19 stopni (napisane na sterowniku) i piec się nie włącza. Po wyłączeniu i włączeniu piec startuje i zaczyna grzać.

    Co może być przyczyną ?

    Jak ustawić prawidłowo piec na sterowniku w całym domu podłogówka ?

    najniższy punk - 20 stopni
    najwyższy 38 stopni
    temp. max - 38. stopni
    wpływ pomieszczenia - 1
    przesunięcie - 0,5

    projekt domu https://www.archon.pl/projekty-domow...m12922b4c86afe
    Ostatnio edytowane przez Przemeklo ; 13-01-2021 o 13:11

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Proszę o kontakt z serwisem celem dokonania weryfikacji przy urządzeniu.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Przemeklo

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    22

    Domyślnie

    Nie wiem czy dobrze rozumuje działanie sterownika.

    Zadana temperatura na sterowniku powinna się równać temperaturze na zasilaniu ?

    A u mnie tak nie jest raz jest niższa a czasem jak piec się obudzi to dużo wyższa.

    Np. Zadana to 30 a na zasilaniu jest 24 po jakimś czasie piec się budzi i grzeje 35 na zasilaniu A zadana dalej jest 30.


    Zadana:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210117-144632.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	35,0 KB
ID:	452083

    Na zasilaniu

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210117-144653.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	27,3 KB
ID:	452084
    Ostatnio edytowane przez Przemeklo ; 17-01-2021 o 14:51

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    kocioł ma pewną moc minimalną, jeżeli zapotrzebowanie budynku na moc jest mniejsze niż moc minimalna kotła to temepratura na kotle wzrasta powyżej wymaganej. Po osiagnieciu górnej granicy histereze palnik jest wyłączany a kocioł sie schładza. Po osiągnięciu dolnej granicy następuje pownowny start. Zatem opisana praca wygląda na jak najbardziej prawidłową.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Przemeklo

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    22

    Domyślnie

    Aha czyli piec działa prawidłowo.

    Dla ciekawości odłączylem vitotrola i czujnik temperatury zewnętrznej wyłączyłem piec i włączyłem i teraz mogę tylko maksymalnie podłogówkę wybrać do 28 stopni A wodę użytkową 60. Podłączyłem znowu vitotrola ( zresetowalem go ) ustawiłem na 60 temperature maksymalna ale po chwili wskakuje temperatura 28 maksymalna. Dlaczego tak się dzieje ?

    P.s Zauważyłem, że jak podlącze sam czujnik temperatury zewnętrznej i ustawie jakaś wysoką krzywą to palnik pracuje tylko z jedną kreską maksymalnie.

    Jak przytrzymam mode + strzałka w górę i 2 powinno być 0. A u mnie są wartości od 21:74 ?
    Ostatnio edytowane przez Przemeklo ; 19-01-2021 o 11:06

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    niestety bez wizyty przy urządzeniu niepotrafiię pomóc
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony