dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Wilgoć w domu

    Witam, mam taki problem. W sierpniu miałem zrobione tynki maszynowe gipsowe, we wrześniu wylewki cementowe, na początku listopada zostało uruchomione ogrzewanie podłogowe. Wygrzewałem posadzki więc w domu było już ponad 25-27 stopni. Teraz ustawione jest 16. Wełna na dachu już jest, a ściany jeszcze nie są ocieplone styropianem. I teraz moje pytanie, ponieważ na tynkach dalej widać mokre miejsca. Szczególnie na rogach skrajnych pokoi. Co zrobić żeby pozbyć się tej wilgoci ? Remont dobiega końca chciałbym malować ściany ale póki są mokre jest to niemożliwe. Wynajmować osuszacz? Kupować wentylator? Czy nie ma sensu skoro jest ogrzewanie, tylko może je podkręcić ? Dodam jeszcze, że na dzień otwieram okna.
    Ostatnio edytowane przez qwerty15 ; 13-01-2021 o 16:37

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak nie ocieplisz, to będzie się skraplało.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Uparty

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Nakieruj dmuchawy na te trudne miejsca i powinno pomóc, do pełnego wyschnięcia jednak trzeba wygrzać mur z drugiej strony ew. ocieplić.

  4. #4

    Domyślnie

    ocieplany budynek będzie dopiero w marcu ;/ teraz wynająłem osuszacz, zobaczymy po tygodniu bo codziennie cały pojemnik wody wylewam

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    nie widze sensu ani ekonomicznego ani budowlanego z grzaniem lub osuszaniem budynku bez izolacji i ocieplenia zewnetrznego. pierwszy lepszy zacinajacy deszcz zmoczy ponownie ściany. i wyjda mokre plamy. para w gwizdek. lepiej poczekac do zrobienia izolacji lub suchej wiosny, zalezy co bedzie wczesniej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony