dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32
  1. #1

    Domyślnie Oświetlenie przed domem

    Witam. Mieszkam w domu jednorodzinnym i mam problem z oświetleniem zewnętrznym nad wejściem do domu, obecnie mam lampę z czujnikiem ruchu, jednak nie jestem zadowolony z tego rozwiązania, myślałem nad zmianą lampy na światło stałe, niestety wtedy przy wyjściu z domu i powrocie po kilku godzinach światło cały musiałoby być włączona. Mam pytanie czy coś takiego mogłoby rozwiązać problem? Oto link:


    https://allegro.pl/oferta/przekaznik...uya-9567926913

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Tak, to normalny WiFi przekaźnik sterowany ze smartfona poprzez apkę i zainstalowany program pod androida.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Pewnie jak ktoś ma takie upodobania by komórką wył/wl światło Ma resztę z tych zabawek i IP przez które dostanie się z zewnątrz.
    Ostatnio edytowane przez Remiks ; 13-01-2021 o 23:11
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  4. #4

    Domyślnie

    Sterować lampą na dworze poprzez telefon?
    No ciekawe rozwiązanie dla geeka, ale lepsze, prostsze i skuteczniejsze rozwiązanie to czujnik zmierzchu.
    ***** ***

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał damianwalczak87 Zobacz post
    Witam. Mieszkam w domu jednorodzinnym i mam problem z oświetleniem zewnętrznym nad wejściem do domu, obecnie mam lampę z czujnikiem ruchu, jednak nie jestem zadowolony z tego rozwiązania, myślałem nad zmianą lampy na światło stałe, niestety wtedy przy wyjściu z domu i powrocie po kilku godzinach światło cały musiałoby być włączona. Mam pytanie czy coś takiego mogłoby rozwiązać problem? Oto link:


    https://allegro.pl/oferta/przekaznik...uya-9567926913
    Może cóś więcej, dlaczego nie jestem zadowolony z tego rozwiązania ?

  6. #6

    Domyślnie

    Zależy jaka interesuje Cię moc lampy.
    Jeżeli 3-4 waty -to lepiej włączyć światło na stałe niż inwestować w czujniki i elektronikę która może brać więcej prądu niż sama żarówka świecąca 24h.
    Jeżeli mocniejsza -to można pomyśleć o czujniku zmierzchowym.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Może jemu nie odpowiada temperatura barwy światła? Na ten przykład ma 6500K zamiast 4000K lub odwrotnie?

  8. #8

    Domyślnie

    Mieszkam w miejscu gdzie jeszcze brak latarni więc lampa zewnętrzna musi dawać odpowiednią ilość światła czyli w granicach 15-18 W i ilość lumenów z 1500 dlatego nie chcę żeby światło na marnę nie świeciło pod moją nieobecność.
    Często wychodzę z domu gdy jest jeszcze jasno a wracam po zmroku dlatego zostawiając na cały czas włączone światło jest marnowaniem energii a jeśli chodzi o lampy z czujnikiem ruchu to po prostu włączają się gdy tylko auto przejedzie lub kot przejdzie przy ogrodzeniu dlatego pomyślałem o takim przekaźniku więc pytam o opinię na ten temat

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Jak dziecko we mgle.

    Montujesz kawałek estetycznej blachy, tak aby czujka z mlecznymi szybkami "nie widziała" auta na drodze. I po ptokach = problemie.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    W Twoim przypadku sterowanie zewnętrznym oświetleniem ze smartphona jest b. dobrym rozwiązaniem. Po zmroku zbliżając się do furtki apką włączasz sobie oświetlenie. Warto mieć też łącznik ręczny. Polecam naświetlacz LED Ledvance 20W. Natomiast na łącznik zmierzchowy musi być lampa numerowa.

  11. #11

    Domyślnie

    Dajesz czujnik zmierzchowy i lampa świeci całą noc albo
    Zostawiasz tak jak jest z czujnikiem ruchu,
    Przestawiasz lampę albo czujnik ruchu w takie miejsce aby nie widział samochodów.
    Jeżeli lampa właczy się 100x w ciągu nocy na 1minutę to i tak koszt jej świecenia w ciągu miesiąca wyniesie poniżej 1zł.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał domsat Zobacz post
    ... sterowanie zewnętrznym oświetleniem ze smartphona jest b. dobrym rozwiązaniem. ....
    Taaa, chyba dla gimbazy.
    Za każdym razem wyciągać z kieszeni telefon, odblokowywać, szukać apki, ręcznie włączać... no po prostu super.

    Tobie potrzeba coś takiego:
    https://allegro.pl/oferta/czujnik-zm...2-ab0ce8b1f471
    lub
    https://allegro.pl/oferta/czujnik-zm...a-8a7fbef0cc18
    ***** ***

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Przecież większość lamp czy oświetlaczy ma zintegrowany czujnik ruchu i zmierzchowy, wystarczy uważnie zamawiać.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Autorze tematu - Twój pomysł jest naprawdę dobry. Instalowałem takie rozwiązania klientom, którzy wcześniej dobrze zastanawiali się jak wygląda obsługa i im to odpowiadało. Natomiast Bertha, Tolo74, mistalova to grupa dyżurnych odpowiadaczy każdemu i na każdy temat, byle wtrącić swoje 3 grosze.

  15. #15

    Domyślnie

    Czyli z uporem maniaka twierdzisz, że lepiej cyt. "Za każdym razem wyciągać z kieszeni telefon, odblokowywać, szukać apki, ręcznie włączać" niż zostawić to automatowi i nic nie robić?
    Wow... logika godna gimnazjalisty.
    ***** ***

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    No cóż - kolejne 3 grosze. Tobie nie odpowiada sterowanie ze smartphona - to jest Twoja sprawa, pewnie masz wyobraźnię gimnazjalisty. Ocenę wygody tego lub innego rozwiązania pozostaw autorowi tematu.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał domsat Zobacz post
    No cóż - kolejne 3 grosze. Tobie nie odpowiada sterowanie ze smartphona - to jest Twoja sprawa, pewnie masz wyobraźnię gimnazjalisty. Ocenę wygody tego lub innego rozwiązania pozostaw autorowi tematu.
    Dziękuje wszystkim za włączenie się w dyskusje i zrozumienie, dobrze, że osoby typu mistalova nie decydują za wszystkich bo ludzkość nadal by w jaskini siedziała. Dla mnie obsługa telefonu, aplikacji to prosta sprawa i żaden problem. Nie widziałem że nowatorskie rozwiązania to gimbaza.

  18. #18

    Domyślnie

    Czyli jednak "Za każdym razem wyciągać z kieszeni telefon, odblokowywać, szukać apki, ręcznie włączać" jest wygodniejsze niż zostawić to automatowi i nic nie robić... A myślałem, że postęp ma ułatwiać życie a nie utrudniać...
    ***** ***

  19. #19

    Domyślnie

    Jeszcze dać dostęp do apki listonoszowi, ratownikom, gościom i w ogóle powiesić na kartce informację podświetloną w nocy aby nie zabili się na wejściu.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Po co robić ręcznie coś co można zautomatyzować? Chyba że kierowca nie ma nic innego do roboty, bo Tesla jedzie sama.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony