dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Question Wiercenie w stropie na ostatnim piętrze.

    Witam wszystkich.
    Jest to mój pierwszy post na tym forum i chciałem Was prosić o pomoc i rade.
    Kupiłem sobie drążek treningowy do zamontowania na suficie i muszę go przymocować na 10 kołków. Kołki 12x8. Wywierciłem już 5 otworów z większymi lub mniejszymi problemami, ale przy 6 trafiłem na pręt zbrojeniowy i tu pojawiają się moje pytania.
    1. Czy na pewno montaż takiego drążka będzie bezpieczny? Ważę ponad 90 kilo i podczas jakiegoś treningu na pewno będzie spore obciążenie na strop w tym miejscu. Mieszkam na ostatnim piętrze w nowym budownictwie. Nie mam pojęcia jaką grubość może mieć strop i jak głęboko można wiercić. Wiem, ze powinienem się nad tym zastanowić zanim zacząłem ale czasu nie cofnę...
    2 jeżeli mogę jednak dalej wiercić i zamontować drążek to co zrobić z tym prętem. Czytałem o wiertłach do prętów zbrojeniowych, ale martwię się czy na pewno mogę tak sobie beztrosko wiercić i się na tym wieszać.
    Nie chciałbym się pewnego dnia obudzić kałużą w pokoju lub oknem dachowym
    Poradźcie coś laikowi w temacie. Z góry dziękuje za każdą pomoc

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Strop skoro trafiłeś na zbrojenie jest na pewno lany i zbrojony więc ma swoją wytrzymałość i utrzyma te 100kg.

    Pręt da się ominąć tzn wiercić pod kątem.
    Zapewne nie możesz wiercić zbyt głęboko bo możesz zrobić otwór na wylot tzn do warstwy izolacji/izolacji termicznej.

    Ostatecznie jeśli jest już ten strop żelbetonowy to zastosował bym kotwę chemiczną.
    Ostatnio edytowane przez CityMatic ; 14-01-2021 o 18:47
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki, a jaka może być grubość takiego stropu i czy mogę wiercić przez pręty?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Około 24cm i więcej.
    Możesz, tylko po co?skoro i tak możesz ominąć i wkręcić pod pewnym kątem.

  5. #5

    Domyślnie

    Ok. Dziękuję za pomoc

  6. #6

    Domyślnie

    Nie rozpędzaj się, stropy w mieszkaniówce, najmniejszy wymiar jaki miałem to 18 cm.
    Przez pręt przewiercisz tylko wiertło dobre na straty, mi udawało się kosztem wiertła ( nie z marketu) dwa pręty fi 10.
    Jeden pręt możesz...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony