dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    daro.s, tak rozumiem co pisałeś. Chce się upewnić zwyczajnie. Na niektórych forach pisali, że przewymiarowany kocioł w niczym nie przeszkadza. Ale mniejsza o to.

    Na cieplowlasciwe.pl wpisałem wszystkie dokładne dane domu. Z wyliczeń wynika, że maksymalna potrzebna moc grzewcza przy temperaturze -20 to 7,4 kw + na CWU 4kw. Czy dobrze rozumiem, że przy temperaturze - 20 kocioł bez problemu bedzie bez problemu grzał równocześnie CWU i dom?

    Strona podaje przeciętną moc grzewczą 3,7kw przy średniej temperaturze zimą ok 1 st.

    Jeżeli obliczenia tej strony są wiarygodne to kocioł (12kw) Immergas VICTRIX 12 X TT 2 ERP będzie idealny.

    Teraz inne pytanie. Czy w przypadku 70 m2 podłogówki na dole i grzejnikach na górze potrzebne będzie sprzęgło hydrauliczne i jakieś dodatkowe pompy ? Chce się przygotować na rozmowę z instalatorem, żeby mnie niczym nie zaskoczył.
    125 m2 ; 15cm styropian ; 25 cm wełna ; 60 m2 podłogówki ; Dach - Ruukki Classic

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    daro.s

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablomoc Zobacz post

    Teraz inne pytanie. Czy w przypadku 70 m2 podłogówki na dole i grzejnikach na górze potrzebne będzie sprzęgło hydrauliczne i jakieś dodatkowe pompy ? Chce się przygotować na rozmowę z instalatorem, żeby mnie niczym nie zaskoczył.
    Sądzę,że tak. Ze względu na różne temperatury którymi zasilane są grzejniki i podłogówka. U mnie do Immergasa jest podłączony DIM ze sprzęgłem i rozdziałem na dwa obiegi. Zajrzyj do https://forum.muratordom.pl/showthre...porady/page192 , tam ostatnio koledzy wypowiadali się o instalacjach z obiegami o różnych temperaturach.

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał daro.s Zobacz post
    Sądzę,że tak. Ze względu na różne temperatury którymi zasilane są grzejniki i podłogówka. U mnie do Immergasa jest podłączony DIM ze sprzęgłem i rozdziałem na dwa obiegi. Zajrzyj do https://forum.muratordom.pl/showthre...porady/page192 , tam ostatnio koledzy wypowiadali się o instalacjach z obiegami o różnych temperaturach.
    Był u mnie instalator i poruszony był temat DIM. Mówił że można to zrobić bez montażu DIM tańszym kosztem. Wiecie może jakim sposobem można uniknąć kupowania DIMa za 4000 zł z immergasa ? Nie wiem czy dobrze zrozumiałem jak to ma wyglądać.
    125 m2 ; 15cm styropian ; 25 cm wełna ; 60 m2 podłogówki ; Dach - Ruukki Classic

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    daro.s

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablomoc Zobacz post
    Wiecie może jakim sposobem można uniknąć kupowania DIMa za 4000 zł z immergasa ? Nie wiem czy dobrze zrozumiałem jak to ma wyglądać.
    W tym poście znajdziesz propozycję https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8014237

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Tak, czytałem ten temat. Jest tam wiele propozycji z tego co widzę. Pytanie czy jest sen na tym oszczędzać. Na necie znalazłem w jednym ze sklepów DIM z immergasa za 3200 zł. Nadal to sporo ale jeżeli złożenie czegoś na wzór DIMa będzie kosztowało dajmy na to 2000zł lub 2500zł to czy jest sens robić taką oszczędność. Czy to wogóle będzie działało tak efektywnie jak DIM ?
    125 m2 ; 15cm styropian ; 25 cm wełna ; 60 m2 podłogówki ; Dach - Ruukki Classic

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony