dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Rady dot. styropianu EPS i wylewki

    Cześć,

    Jestem przed wyborem styropianu na podłogi do domu. Dom piętrowy z poddaszem użytkowym.W całym domu zastosować chciałbym ogrzewanie podłogowe połączone z kotłem gazowym. Obecnie stoję przed wyborem styropianu na podłogi. Wg projektu na podłodze na parterze należy zastosować 15cm styropianu EPS100 a na piętrze 5 cm EPS T.

    I teraz moje pytania:
    1) Co do pomieszczeń użytkowych to chcę zastosować wylewkę anhydrytową, a do garażu, kotłowni i łazienki na górze cementową - czy tak jest dobrze? Jakie minimalne grubości wylewek żeby nie pękało? Konieczna jest dylatacja, nie?
    2) Czy do garażu lepiej zastosować styropian EPS150 (w 3 warstwach po 5cm), a może zmniejszyć grubość styropianu aby dodać grubości wylewki cementowej?
    3) Czy na piętrze zmienić EPS T na EPS100? Komfort akustyczny spadnie znacząco?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Ad 1) Dla bezpieczeństwa wylewka anhydrytowa z ogrzewaniem to 5cm, bo 4cm to już tak na ryzyko.
    Dylatacje przy ścianach i innych przeszkodach, ewentualnie w progach.
    Ad 2) Tak, do garażu lepiej EPS150. A jaką masz zaprojektowaną grubość wylewki w garażu?
    Ad 3) Sam chciałbym to wiedzieć, bo też nie wiem co dać na strop nad parterem.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Ad 1) Dla bezpieczeństwa wylewka anhydrytowa z ogrzewaniem to 5cm, bo 4cm to już tak na ryzyko.
    Dylatacje przy ścianach i innych przeszkodach, ewentualnie w progach.
    Ad 2) Tak, do garażu lepiej EPS150. A jaką masz zaprojektowaną grubość wylewki w garażu?
    Ad 3) Sam chciałbym to wiedzieć, bo też nie wiem co dać na strop nad parterem.
    Grubosc wylewki na calym parterze 7cm. Majster od podlogowki mowi zeby w garazu zwiekszyc do 10cm i odchudzic styropian z 15 do 12

  4. #4

    Domyślnie

    Podłączę się bo jestem właśnie po rozmowie z wylewkarzem i część moich pytań zahacza mi o powyżej poruszone. Wylewkarz mi różne rzeczy opowiadał i chciałbym się dowiedzieć na ile sensowne to były opowieści. Stąd mam poniższe pytania:

    1. Mi też wylewkarz zaproponował w garażu 10cm wylewki cementowej. W projekcie miałem 8cm styro + 7 cm wylewki. Planuję położyć 10cm styro. Ma rację wylewkarz, że chce 10cm wylewki?

    2. Też myślałem by część domu zrobić w wylewce cementowej, a część w anhydrytowej. Nawet pomyślałem sobie, że jak zrobię obie technologie, to będę mógł porównać na własnej skórze jakie są różnice. Myślałem o miksokrecie na parter i do łazienek na górze, ze względu na większą ilość pomieszczeń mokrych i z płytkami, a do sypialni anhydryt, żeby mieć rzekomą większość sterowalność
    Wylewkarz twierdzi, że wsadzanie posadzki cementowej do domu z ogrzewaniem podłogowym zasilanym z pompy ciepła, to nieporozumienie. Czytałem na forum parę wątków z burzliwymi dyskusjami porównującymi anhydryt i cement i wydaje mi się, że wnioski przeważające są takie, że anhydryt wcale nie ma lepszych parametrów przekazywania ciepła do domu niż wylewka z miksokreta, a różnica w akumulacyjności i "szybkości reakcji" wynika jedynie z minimalnej grubości wylewki. Czy takie są nadal ustalenia forumowiczów, czy coś się zmieniło (nie chcę tu rozpętywać dyskusji, a jedynie potwierdzić, że czytałem odpowiednie wątki i nic nowszego się nie wydarzyło na forum w tym temacie)?
    Czy też uważacie, że pompa+OP+miksokret to nieporozumienie?

    3. Wylewkarz twierdzi, że anhydryt dobrej jakości, który on stosuje (którego składnikiem jest coś zaczynające się na gif... bodajże), nie wymaga usuwania mleczka, a jedynie pozamiatania lub ewentualnie przetarcia papierem ściernym i odkurzenia tuż przed klejeniem płytek. On stosuje Lafarge lub jakieś inne wymienił, natomiast twierdzi, że znana firma na K to gówniany produkt ma, który właśnie pełno mleczka wydziela. Dobrze prawi wylewkarz?

    4. Czy przy anhydrycie nie są wskazane dylatacje na progach między pomieszczeniami? Jedna kondygnacja ma około 120m.kw. Robinson74 napisałeś powyżej "ewentualnie na progach" - są tu jakieś zalecenia?

    5. Co do sytro akustycznego na piętro - czytałem, że musi to być jedna warstwa na całą powierzchnię. A co jak mam rury na stropie? Czy nie mogę wówczas położyć bezpośrednio na stropie akustycznego, bo będzie miał "przerwę" na rury i wtedy nie spełni swojej funkcji izolacji akustycznej?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony