dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Łączenie ścian ytong z porotherm

    Mam ściany nośne porotherm ale chcę zrobić działówki już z ytonga. Czy można łączyć na wpust te dwa materiały klejem do ytonga ?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie, alergicznie reagują ze sobą wzajemnym wstrętem

    A jak masz w projekcie, co ci kiero powiedział ?

    Osobiście, mimo wszystko, nie mam przeciwskazań. Trzeba tylko odczynić alergię inwestor z ekipa muszą odtańczyć taniec zbratania . Po cztery piwa na łeb wypiwszy najpierw trzeba głośno z deklamacją odczytać co tam na workach z klejem napisano i z laptopa karty produktu tych bloczków i klejów odczytać. A potem przy odp. temperaturze przystąpić do pracy z poważaniem słowa pisanego
    Ostatnio edytowane przez gnago ; 16-01-2021 o 22:06

  3. #3

    Domyślnie

    W projekcie jest porotherm ale zmieniłem na ytong ze względu na cieńsze spoiny i to że są równiejsze. W ścianie zewnętrznej mam wykute wpusty i teraz nie wiem czy inną metodą połączyć te dwa materiały.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Zmieniasz na gorszy akustycznie materiał?
    Dla cienkich spoin ?

    Nie zamierzasz tynkować ścian ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #5

    Domyślnie

    akustycznie będzie słabo
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dokładnie - jeśli autorowi z jakiś przyczyn zależy na cienkiej spoinie , to lepiej murować silikatem

  7. #7

    Domyślnie

    Możesz łączyć. Najlepiej bruzdę w nośnej zrobić, bo masz inne wymiary wysokości

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Zmieniasz na gorszy akustycznie materiał?
    Niby BK jest gorszy akustycznie od pudelek rezonansowych porothermu?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    O ile dobrze pamiętam Porothrm 11,5 ma dość dobre parametry akustyczne

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Niby BK jest gorszy akustycznie od pudelek rezonansowych porothermu?
    sprawdź karty techniczne produktów
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  11. #11

    Domyślnie

    W internecie są różne opinie, który materiał jest lepszy w akustyce... Ytong dodatkowo jest droższym materiałem ale wybrałem go ze względu na to, że można go ułożyć równiutko i wtedy tynki są równe .Porotherm jest krzywy jak cholera bo też trzeba trafić partię .

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    sprawdź karty techniczne produktów
    Masz na myśli to? Gdzie podają parametry ściany dwustronnie otynkowanej tynkiem CW albo "Izolacyjność akustyczna ściany podwójnej z tynkiem gipsowym (Porotherm 25 P+W + 20 mm wełna mineralna + 10 mm pustka powietrzna + Porotherm 25 P+W) "? Nawet wstydzą się podać izolacyjności muru z samego porothermu. I jak to porównać z "gołym" BK?
    Ale mieszkałem w bloku gdzie wypełnienie konstrukcji było z porothermu. Nigdy więcej. Rezonowało radio włączone dwa piętra niżej.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał KUBEK1978 Zobacz post
    W internecie są różne opinie, który materiał jest lepszy w akustyce... Ytong dodatkowo jest droższym materiałem ale wybrałem go ze względu na to, że można go ułożyć równiutko i wtedy tynki są równe .Porotherm jest krzywy jak cholera bo też trzeba trafić partię .
    No to to wybierz silikaty, są równe a izolacja akustyczna o niebo lepsza. Dla mnie gazobeton nadaje się na ściany zewnętrzne bo dobrze izoluje termicznie, ale to ostatni materiał, który zastosowałbym na działówki

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Masz na myśli to? Gdzie podają parametry ściany dwustronnie otynkowanej tynkiem CW albo "Izolacyjność akustyczna ściany podwójnej z tynkiem gipsowym (Porotherm 25 P+W + 20 mm wełna mineralna + 10 mm pustka powietrzna + Porotherm 25 P+W) "? Nawet wstydzą się podać izolacyjności muru z samego porothermu. I jak to porównać z "gołym" BK?
    Ale mieszkałem w bloku gdzie wypełnienie konstrukcji było z porothermu. Nigdy więcej. Rezonowało radio włączone dwa piętra niżej.
    H+H podaje wartości z obustronnym tynkiem tynkiem. Dla BK i dla silikatów
    https://www.hplush.pl/akustyka

    Tu Porotherm:
    https://www.wienerberger.pl/produkty...porotherm.html

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    H+H podaje wartości z obustronnym tynkiem tynkiem. Dla BK i dla silikatów
    https://www.hplush.pl/akustyka

    Tu Porotherm:
    https://www.wienerberger.pl/produkty...porotherm.html
    Co te teksty marketingowe mają wspólnego z rzeczywiście budowanymi ścianami (tynk cw albo gipsowy z jednej i ETICS z drugiej strony) i z zaglądaniem do kart technicznych?
    Do tego te teksty też porównują przy różnych grubościach tynku - więc nawet tak nie da się porównać.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Co te teksty marketingowe mają wspólnego z rzeczywiście budowanymi ścianami (tynk cw albo gipsowy z jednej i ETICS z drugiej strony) i z zaglądaniem do kart technicznych?
    Do tego te teksty też porównują przy różnych grubościach tynku - więc nawet tak nie da się porównać.
    Jeśli różnica 5mm tynku robi różnicę kilku dB to oczywiście masz rację

    Nie wiem, co ma ETICS do tego tematu, w którym piszemy o zasadności zastosowania BK na ściany wewnętrzne
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 18-01-2021 o 11:21

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał KUBEK1978 Zobacz post
    W projekcie jest porotherm ale zmieniłem na ytong ze względu na cieńsze spoiny i to że są równiejsze. W ścianie zewnętrznej mam wykute wpusty i teraz nie wiem czy inną metodą połączyć te dwa materiały.
    To parter z podłogą na gruncie (bez piwnicy)? Jeśli tak to w ten sposób nie można łączyć działówek z nośnymi.
    Fundament i podłoga są zdylatowane i zupełnie inaczej pracują, więc takie sztywne połączenie na "wpust" będzie pękać. Tutaj ściany działowe z nośnymi stabilizujemy np. blaszkami (łącznik do murów). https://cdn.galleries.smcloud.net/t/...4x0-nocrop.jpg
    Te wykute wpusty trzeba byłoby zaklajstrować jakąś masą dobraną parametrami do wytrzymałości porothermu i zatopić w to blaszkę wygiętą w "L" tak aby wystająca część wypadała mniej więcej w spoinie bloczka ściany działowej. Jeśli to BK to łatwo można wyfrezować miejsce na blachę, zalać klejem do równego i lecieć normalnie z kolejną warstwą BK. Takie blaszki mocować co drugą warstwę.

    Jeśli działówki na stropie to nie ma problemu z łączeniem na "wpusty", bo cały układ pracuje solidarnie.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  18. #18

    Domyślnie

    mieszkałem kilka lat w domu z BK i nigdy wiecej. Słychać przez ściany wszystko jakby z dykty były.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  19. #19

    Domyślnie

    Wszystkich dźwięków się nie pozbędziesz, ściana musiała by być podwójna i wypełniona w środku najlepiej wełną, tak jak się wycisza pionowe spusty kanalizacyjne.
    To jest dom nie hotel i tak będzie słychać wszystko.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony