dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Jak działa poprawnie kocioł na pellet ? głośny "wiatrak" ? 20kw to za mało ?

    Witajcie !!

    Jestem tu Nowy !! i przychodze popytać starych wyjadaczy pelletowych o kilka kwestii !!

    Jakie informacje potrzebujecie aby w dostatczny sposób odpowiedzieć na moje pytania ?

    Dom jednorodzinny z poddaszem uzytkowym,

    wewnątrz - juz po malowaniu, panelach...zaraz kuchnia i drzwi we. i czas na wporawdzke,

    z zewnątrz wciąż nie ocieplony (planowane na marzec/kwiecien 2021)

    kocioł na pellet 20kw - sterownik jeden w piecu drugi w salonie(gdzie zadaje mu temperature jaką ma osiągnąć np 18 stopnii)

    Okna dwa duze tarasowe, dwa mniejsze(kuchnia i pokoj) nowe 3szybowe, na gorze 10 dachowych tez 3 szybowe,

    góra i dół grzana "podłogówką" całość (kotłownia, tzw spizarnia nie są ogrzewane) w garazu jest tez podłogówka ale duzo mniej rurek niz w reszscie w domu(chodziło o to aby w tym garazu bylo torche grzane)

    obecnie palę pelletem 6mm

    CWU jeszcze nie jest urochomione (mozliwosc grzania wody "grzałką")

    instalacja obok pieca to pompa kotłowa WITA go.future 2 40/60 led działajaca w trybie "ogrzewanie podłogowe"

    rozdzielacz góra i dół maja pompy wilo para ustawione w tryb "ogrzewanie podłogowe"

    do tego mam zawór mieszający AFRISO

    powierzchnia domu(nie wiem ktora będzie potrzebna wiec podam wszystkie):

    zabudowy budynku 171m

    powierzchnia uzytkowa 150m

    powierzchnia w poziomie podłogi 263m

    aha dach kopertowy jak cos, wentylacja grawitacyjna, styropian w posadzce0,38 lambda)EPS 100 10cm, wełna na górze 20cm (niska lambda 0,33)

    palnik mam KIPI jak cos,


    Okej to teraz moje pytania:

    1. Czy moc kotła jest optymalna czy nie jest za mały ? (obecnie bede tam mieszkac 3 osoby, CWU jeszcze nie działa) 20kw

    2. Jak powinien działać taki kocioł(to moja pierwsza stycznosci z takim kotłem itd) ? obecnie rozpala sie, grzeje sie do 60stopni(temp. zadana) i wchodzi w nadzor, wygasza sie, czysci i po chwili sie rozpala bo np. nie osiagnał temp zadanej na termostacie w salonie czy tak to powinno wyglądać ? Czy jednak powinien sie rozpalić i tak długo palić się na 60 stopni(temp zadana) az w salonie na termostacie nie uzyska 18 stopni(obecnie taka temp. zadana) ?

    3. Jak powinny byc ustawione pompy ? na jaki tryb ? moze mam zle ustawione ? (wszytskie trzy)

    4.temp na rozdzielaczach jest obecnie 30 stopni, zmniejszyc ? propolem jest w tym, ze kociol ma problem osiagnac taka temp powiedzmy w 6 godzin, a moze to potrzebuje wiecej ? prosze o podpowiedz (w domu są prawie same panele, płytki są tylko w pralnii i w łazience)

    5. "wiatrak" dmuchawa w piecu jak pracuje jest moim zdaniem głosna 56 decybeli czy to normlane ? mozena to jakos wyciszyc ? problem ze obecnie słychac ją nawet na górze(drzwi wew. mam tylko między kotłownia a garazem, reszta domu nie ma)

    6. przepalam własnie 3 paletę pelletu, grzeje od pazdziernik/listopad czy to normlane spalanie ? mamy mały zasobnik bo tylko 8 worków-15kg a palę pelletem bukowym o ile pamięc mnie myli


    wiele moich pytan motywuje głownie przeswiedczeniem ze moim zdaniem to nie jest normalne ale moze kotły na pellet tak mają(i ich praca tak wygląda) więc proszę o ewentualne sprostowanie bo nie mam zielonego pojecia

    Bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi, słowa krytyki czy podpowiedzi, rady napewno przeczytam,

    jesli nie dałem jakis danych to uzupełnie, proszę napisać tylko jakich brakuje

  2. #2
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Coraz głupsze te pytania
    Jak przeskadza za głośny wiatrak to trzeba było nie kupować kotła na pelet.

    Przepał masz duży bo masz nieocieplony wilgotny (ściany wilgotne po budowie) dom.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Coraz głupsze te pytania
    Jak przeskadza za głośny wiatrak to trzeba było nie kupować kotła na pelet.
    O matuchno a ten jak zwykle, że też go jeszcze w tym roku święta ziemia nosi.

    Cytat Napisał pilar90 Zobacz post
    Witajcie !! Jestem tu Nowy !! i przychodze popytać starych wyjadaczy pelletowych o kilka kwestii !!
    @pilar90 tu w tym dziale „Kotły na paliwa stałe” masz kilka tematów poświęconych właśnie kotłom pelletowym – luknij a w między czasie – obacz : https://cieplowlasciwie.pl/ i do tego też zajrzyj : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7778678

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    O matuchno a ten jak zwykle, że też go jeszcze w tym roku święta ziemia nosi.

    @pilar90 tu w tym dziale „Kotły na paliwa stałe” masz kilka tematów poświęconych właśnie kotłom pelletowym – luknij a w między czasie – obacz : https://cieplowlasciwie.pl/ i do tego też zajrzyj : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7778678
    Hej, dziękuje za przywitanie i pierwsze porady,

    ciepłowłaściwe juz sprawdziłem i obecnie potrzebuje 23kw kocioł aby grało natomiast jak ocieple to juz tylko 14kw więc do kwietnia musze przeboleć,

    własnie szukam odpowiedzi na resztę pytań plus czekam czy tu na forum ktos jeszce cos napisze ciekawego,

    pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony