dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 56 z 56
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Zobacz do czego doprowadza taki mały przyrost temp. ciała
    Tak, tak to prawdziwy koszmar, ale po 3-dniowej walce dałeś rade.
    Niech żyje paracetamol i rurinoscorbin
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #42
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Tak, tak to prawdziwy koszmar, ale po 3-dniowej walce dałeś rade.
    Niech żyje paracetamol i rurinoscorbin
    Jesteś koszmarny i mało pojętny i z trudem przyswajasz konkretne zagadnienia ale fajnie było pogadać .
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 06-03-2021 o 12:17 Powód: trudny

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Zobacz do czego doprowadza taki mały przyrost temp. ciała .Ja pisze ,że to nie ja ,a Ty wciskasz kit ,że jednak ja skoro podałem przykład .Brniesz w głupotę bo śmieszne to już nie jest .Serio , to prawda co o tobie piszą i bez żadnych memów .Twój Internet zwyciężył.
    fotohobby, słusznie piszę.
    Nie wiem ile masz lat ani czy skończyłeś jakieś szkoły.
    Taki przyrost temperatury nie doprowadza do niczego, tak jak było tam to cytowane - to jest reakcja, obrona organizmu. Nic złego jeszcze nie oznacza.
    ale skoro Ty w tych "trudnych" czasach już się boisz i panikujesz... to cóż inni mogą poradzić.
    Ja wiem, wirus covid dogadał się z innymi wirusami i bakteriami, tamte zrobiły sobie urlop a on pracuje.

  4. #44
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Rozumiem ,że bez znaczenia jest i dla ciebie stan podgorączkowy 37.7 stC . który jak to interpretujesz z mojego cytatu pokazuje ,że organizm się broni. To już dzieci wiedza na poziomie podstawówki . Tak ich uczą .Owa pandemia czyli zakażanie drobnoustrojem zakaźnym to nie gdybanie czy nagły wzrost temp. ciała powyżej 37.7 stC już czegoś nie sygnalizuje .Ty jak widać i z tym sobie poradziłeś jak fotohobby .
    emperatura ciała-stan podgorączkowy i gorączka.

    Człowiek, przedstawiciel gromady ssaków jest organizmem stałocieplnym.

    Nasz organizm zawsze będzie posiadał temperaturę ciała i przyjmuje się, że wartość 36,6 ºC jest średnią temperaturą ciała.

    Gorączka zaś to termin ściśle powiązany z podwyższoną temperatura ciała, powyżej wartości 38 ºC.

    Gorączka jest zazwyczaj objawem alarmującym, iż coś niepokojącego dzieje się w organizmie.

    Gorączka może być reakcją obronną organizmu:


    • na infekcję bakteryjną, wirusową i grzybiczyą,
    • informacją o przegrzaniu organizmu np. na skutek długotrwałego przebywania na słońcu
    • objawem nadczynności tarczycy
    • przedawkowania wybranych leków

    Powszechnie w społeczeństwie uważa się, że każda wartość temperatury powyżej 36,6 ºC to gorączka.Bardzo często jeśli tylko na termometrze zobaczymy 37 ºC wpadamy w przerażanie i sięgamy po dostępne środki przeciwgorączkowe, to zbyt szybkie działanie.
    Nieznacznie podwyższona temperatura, o kilka stopni ponad normę, niekoniecznie będzie oznaczać chorobę. W wielu przypadkach jest fizjologiczną odpowiedzią organizmu na dobowy rytm temperatury. Dlatego też kiedy nasz termometr wskaże wartość ok. 37 ºC nie warto sięgać od razu po leki.
    Wyjątkiem są osoby starsze, chore na nowotwory oraz inne schorzenia neurogenne (choroby układu nerwowego).Warto pamiętać, iż u dzieci, z powodu podwyższonego metabolizmu, wartości powyżej 36,6 ºC są bardzo często spotykane.




    https://novama.pl/porady/temperatura-ciala-stan-podgoraczkowy-goraczka

    Podwyższona temperatura ciała świadczy nie musi świadczyć o gorączce. Zawsze należy brać pod uwagę dobowe wahania ciepłoty ciała, które jednak nie powinny przekraczać zamiany o 1,3 st. C. Za stan podgorączkowy uznaje się temperaturę ciała nie wyższą niż 38 st. C, ale przekraczającą wartość zazwyczaj obserwowaną u danej osoby. Należy tu podkreślić, że wartości podawane oficjalnie są uśrednione. Dla niektórych osób naturalna temperatura w stanie zdrowie wynosi ok. 35 st. C, dla innych ok. 37 st. C.

    O
    gorączce mówi się najczęściej w sytuacji, gdy wynik pomiaru przekracza 38 st. C. Za wysoką gorączkę można uznać wynik sięgający 40 st. C. Jeżeli temperatura ciała przekroczy 40,5 st. C, pojawiają się zaburzenia, takie jak utrata orientacji oraz majaczenie. Jeszcze większy wzrost temperatury (ok. 41–42 st. C) może doprowadzić do nieodwracalnych zmian w organizmie.


    Jest ta syfiasta pandemia to dmucham na zimne , ty i fotohobby możecie to bagatelizować.
    Gdyby temp .ciała podniosła się o trzy kreski do 38.0 stC to byś dopiero się rozpisał. Zapewne też byś nie panikował bo nie wierzysz w to co się dzieje .Życie .
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 07-03-2021 o 07:42

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Rozumiem ,że bez znaczenia jest i dla ciebie stan podgorączkowy 37.7 stC . który jak to interpretujesz z mojego cytatu pokazuje ,że organizm się broni. To już dzieci wiedza na poziomie podstawówki . Tak ich uczą .Owa pandemia czyli zakażanie drobnoustrojem zakaźnym to nie gdybanie czy nagły wzrost temp. ciała powyżej 37.7 stC już czegoś nie sygnalizuje .Ty jak widać i z tym sobie poradziłeś jak fotohobby .

    https://novama.pl/porady/temperatura-ciala-stan-podgoraczkowy-goraczka



    Jest ta syfiasta pandemia to dmucham na zimne , ty i fotohobby możecie to bagatelizować.
    Gdyby temp .ciała podniosła się o trzy kreski do 38.0 stC to byś dopiero się rozpisał. Zapewne też byś nie panikował bo nie wierzysz w to co się dzieje .Życie .
    jeśli każdy objaw chcesz traktować jak wyrok... no to czego od forum oczekujesz.
    Od ponad roku, tym tokiem miał bym z 10 infekcji covidowych. Gdybym każdym objawiem miał się przejmować to zamiast na covid zszedł bym na zawał.
    Chociaż w karcie może i covid by było, bo i tak się zdarza.
    Wirus istnieje i potrafi być niebezpieczny. Ale rok wcześniej też tak mogło być! Mogłeś dostać zapalenia płuc i tak samo skończyć jak po ostrzym przejsciu covid.
    Ale wtedy jakoś nikt nie paniikował - było to normalne. A teraz szajba niektórym odbija.

  6. #46
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    jeśli każdy objaw chcesz traktować jak wyrok... no to czego od forum oczekujesz.
    Od ponad roku, tym tokiem miał bym z 10 infekcji covidowych. Gdybym każdym objawiem miał się przejmować to zamiast na covid zszedł bym na zawał.
    Chociaż w karcie może i covid by było, bo i tak się zdarza.
    Wirus istnieje i potrafi być niebezpieczny. Ale rok wcześniej też tak mogło być! Mogłeś dostać zapalenia płuc i tak samo skończyć jak po ostrzym przejsciu covid.
    Ale wtedy jakoś nikt nie paniikował - było to normalne. A teraz szajba niektórym odbija.
    Szajba mi nie odbija bo wiem co mogłoby się stać z chorym którego objawy opisałem i co mogłoby się np. stać gdyby przy temp. ciała 37.7 stC olał i zbagatelizował. Po twojemu miałby czekać na powyżej 38 stC . Ciekawe co byś zrobił ? Zapewne nic bo masz to przecież gdzieś i nie chcesz by szajba cię dopadła . Nie wiem do jakiej granicy dopuszczasz stan szajby i co jest jej wyznacznikiem to jednak w moim rozumowaniu i konkretnie w tej syfiastej pandemii owa temp. i szybkie zadziałanie nie sprowokowało drobnoustroju zakaźnego .

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    . A teraz szajba niektórym odbija.
    Uszanuj go, przeżył koszmar...

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    w moim rozumowaniu i konkretnie w tej syfiastej pandemii owa temp. i szybkie zadziałanie nie sprowokowało drobnoustroju zakaźnego .
    No jasne, rutinoscorbin go zabił

  9. #49
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No jasne, rutinoscorbin go zabił
    Drwij sobie bo wiem ,że pozorantem w temacie o drobnoustroju zakaźnym byłeś i jesteś .Naśmiewaj się bo jest z tym ci lepiej . Ja tam pozostanę przy swojej wersji . Teraz zawsze macha na gębie , odległość od takich jak fotohobby min. 1.5 metra ,Łapy odkażone by w razie czego mnie dotknął . Piszesz co chcesz i jest ci z tym łatwiej . Ty przecież wszystko o pandemii już wiesz i twoja rodzina także .

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Przeczuwam, że zafundujesz nam wesołą niedzielę
    Pisz dalej...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #51
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Przeczuwam, że zafundujesz nam wesołą niedzielę
    Pisz dalej...
    Z dala o takich choć pisałem wyżej ,że się porozmawiało . Wybacz myliłem się . Wam trzeba tej niedzielnej witaminy .Bez niej nie istniejesz . D D i słowo klucz .Pandemia wzrasta z udziałem takich jak ty.

  12. #52
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Z dala o takich choć pisałem wyżej ,że się porozmawiało . Wybacz myliłem się . Wam trzeba tej niedzielnej witaminy .Bez niej nie istniejesz . D D i słowo klucz .Pandemia wzrasta z udziałem takich jak ty.
    mam dla Ciebie złotą radę, nieco sarkastyczną ale z ziarnem prawdy i sensu. Jeśli na prawdę to traktujesz tak jak piszesz, wykup sobie polise na życie.
    Odetchniesz może.
    A tak w ogóle dowiedz się nieco o sobie - swoim ciele, bo to wspaniały organizm. Wiele potrafi Ci powiedzieć oczywiście jeśli wiesz jak słuchać samego siebie. I jeszcze ogarnij temat hipochondrii bo to dość poważne mimo, że śmieszne - warto wiedzieć.
    Wtedy nieco inaczej popatrzysz na to co przechodzisz.

  13. #53
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    mam dla Ciebie złotą radę, nieco sarkastyczną ale z ziarnem prawdy i sensu. Jeśli na prawdę to traktujesz tak jak piszesz, wykup sobie polise na życie.
    Odetchniesz może.
    A tak w ogóle dowiedz się nieco o sobie - swoim ciele, bo to wspaniały organizm. Wiele potrafi Ci powiedzieć oczywiście jeśli wiesz jak słuchać samego siebie. I jeszcze ogarnij temat hipochondrii bo to dość poważne mimo, że śmieszne - warto wiedzieć.
    Wtedy nieco inaczej popatrzysz na to co przechodzisz.
    W tym sarkazmie ileż pięknych epitetów .Nie dziwi mnie już nic ale zastanawia twoje lustro i to jak się podglądasz w nim . Ja tego póki co nie robię .Dla równowagi ogarnij w umiarkowanym stopniu temat dysmorfii i percepcji w połączeniu dadzą wynik pozytywny jak będziesz chciał poznać swoje ciało dosadniej .Wiesz ,ze podglądanie swojego organizmu - ciała może mieć początek w zmianach w mózgu . Wtedy zupełnie inaczej będziesz widział świat pandemii.

  14. #54

  15. #55
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Takie tam mało znaczące prawie zakażanie .Jadę w pandemii windą (mogłem to olać i wysiąść ) , wsiadają dwie starsze Panie bez masek mam to w dupie bo ja mam na gębie .Kichają i prychają przez ten krótki zjazd .Mam machę to mnie może nie zakażą. Wysiadamy na parterze , a jedna z nich mi mówi ,że po co mi ta macha .

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    tak sobie czytam to boksowanie slowne czyzby to kolejny wirus taki sam jak cowid
    ktorego jeszcze nie wyizolowano i nikt go jeszcze nie widzial a mowia ze jest
    jak go Qrwa zobacze to uwierze a to kolejna grypa ino ze ciezka =amaltadyna daje rade !!!
    tylko na plandemii doi sie kase!
    Maseczki to z tego co mnie mowily panie to sa z ogorka i miodu a to co kazali nosic
    to kagance !!! zeby ludzie nie gadali tylko siedzieli cicho!
    teraz biore garsc igiel z sosny swiezych !zagotuje odczekam jak wystygnie wypieje po malutku
    i srowida ma w du.............pie
    tak wiec nie ma co sobie skakac do oczu
    bo przestepcy i psychopaci u wladzy!
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony