dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie ogrzewanie ustawienia

    Witam
    Ogrzewam od niedawna budynek 35m2 , ogrzewanie podłogowe, grzałka w wymienniku , pompa i działa.
    Mam pytanie,chcę ograniczyć zużycie prądu, jaką temperaturę na grzałce ustawić? w podłodze mam 30stopni - około 40 , 50 czy może 60 stopni? kiedy będzie najmniej prądu ciągnąć? czy jak co chwilę dogrzewa do 40 czy jak czasem do 60?
    Drugie pytanie, mam duże okna balkonowe, czy w ogrzewanym budynku jest szansa że rurki w posadzce na brzegu budynku zamarzną jeśli ogrzewanie wyłączy się np na 12 h ? czy pompa cały czas powinna chodzić na minimum aby woda nie zmarzła?
    dzięki za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    jak 60 stopni w podłogę?
    przy tyć mrozach mam 31-32 i wystarcza aby w domu było 22-23
    najtaniej w taniej taryfie, ale jak nie ma to tak aby utrzymywać najniższą temperaturę na zasilaniu która ogrzeje dom - najlepiej przez cały czas.

  3. #3

    Domyślnie

    Źle się pewnie wyraziłem, w podłodze mam 30, ile ustawić na bojlerze czy tez 30 czy np 60, jak ustawię 30, to zawor będzie otwarty na 100% i grzałka będzie chodzić non stop, jak ustawię 60, to otwiera zawor na 10% i grzałka włącza się rzadziej ale musi więcej nagrzać, pytałem co jest bardziej ekonomiczne, na razie nie używam wody do mycia tylko do grzania..
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony