dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie [Łazienka] Pomoc przy doborze i montażu brodzika

    Dzień dobry.
    Jestem w trakcie kończenia pracy remontowych w łazience. Jak to często bywa zdarzają się nieplanowane sytuacje, które i mi się przytrafiły.
    W łazience chcę zamontować brodzik prostokątny o wymiarach 70x90 cm (szerszy nie wchodzi w grę). Chciałem aby był możliwie najniższy. Niestety hydraulik stwierdził, że nie jest w stanie zrobić niżej przyłącza odpływu do brodzika. Obecnie zamontowana w ścianie jest rura odpływowa, a jej górna krawędź jest na wysokości 12 cm.
    Jako że wymiar mojego brodzika nie jest jakoś bardzo standardowy mam problem z doborem odpowiedniego dla siebie. Potrzebuję w związku z tym Waszej pomocy.
    Jaki powinienem zastosować, by nie trzeba było dawać zbyt wysokiego kroku? A może jakiś płaski z dokręcanymi nóżkami? Czy ewentualnie można je wymienić i dać dłuższe? Znalazłem też w jednym z popularnych marketów budowlanych nośnik styropianowy do brodzików. Są one o wymiarach 90x90 i 70x70. Myślałem, by kupić dwa osobne i połączyć w jeden, by podstawa pasowała pod wymiar mojego brodzika. Wtedy zamontowałbym na nim brodzik zwykły płaski (niski) i część styropianową okleił kafelkami. Czy to dobry pomysł?
    Jeszcze myślałem, by zamontować wysoki brodzik (wysoki, ale nie głęboki. Producenci mieszają pojęcia brodzików wysokich z głębokimi i nie zawsze rozumiem pojęcia) na nóżkach i wtedy przestrzeń pod brodzikiem osłonić obudową brodzika.
    Może ktoś zna brodzik, który mógłbym zastosować u siebie? Jako że już łazienka jest w zasadzie skończona i pozostał już tylko biały montaż, to chciałbym jak najmniej przeróbek, ewentualnie zastanawiałem się nad położeniem płytki pod brodzik - zyskałbym dodatkowy 1 cm, co przy doborze odpowiedniego brodzika może byłoby kluczowym czynnikiem gwarantującym powodzenie operacji montażu brodzika.
    Proszę o wszelkie porady.
    Pozdrawiam.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka_brodzik_przyłącze_2.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	452095

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Luxum
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-703
    Posty
    579
    Luxum - Wyposażenie nowoczesnych łazienek Nowoczesne wyposażenie łazienek i wnętrz według indywidualnego projektu. W DOWOLNYCH ROZMIARACH, FORMACH I KOLORACH : Umywalki Wanny Brodziki Meble łazienkowe Beton architektoniczny www.luxum.pl Cała Polska

    Domyślnie

    Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie brodzika robionego na indywidualne zamówienie.
    Dowolny rozmiar, kształt i kolorystyka, to wolność wyboru i idealne dopasowanie do potrzeb.
    Brodziki na wymiar, wytwarzane są z trwałych kompozytów takich jak Corian, Staron, Krion, GFK LUXUM lub lekkiego betonu architektonicznego.
    Każdy dopasuje odpowiedni brodzik na wymiar do własnych wymagań

    https://luxum.pl/brodziki-i-kabiny-prysznicowe/
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	brodzik i kabina na zamówienie.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	80,7 KB
ID:	452550
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7 - Brodzik na wymiar z kabiną prysznicową..jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	32,5 KB
ID:	452551
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8 - Brodzik prysznicowy na wymiar. W dowolnym kolorze..jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	22,8 KB
ID:	452552
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5-2.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	452553
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	brodzik_na_wymiar_bialy_kompozytowy.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	6,7 KB
ID:	452554
    To nie sztuka wybudować nowy dom. Sztuka sprawić by miał w sobie duszę...

    http://luxum.pl/

    Awangarda wyposażenia wnętrz

    Zajrzyj osobiście lub wirtualnie do nowego salonu w Krakowie.
    Galeria Wnętrz Kreatywnych Luxum
    https://luxum.pl/wirtualny-spacer/



Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony