dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Instalacja FV nieogrzewany budynek

    Witam ,
    Chce założyć panele FV na budynku gospodarczym , mam tam gniazdo siłowe połączone grubym kablem od domu wiec powinno się dać to tam zamontować . Pytanie mam do jakich temperatur jest w stanie wytrzymać instalacja , a co najważniejsze falownik czyli najdroższy element ? Zima taka jak teraz mam tam obecnie 0 stopni , ale w miarę mrozów będzie pewnie spadała .
    Czekam na odpowiedz , z gory dzięki za pomoc .

  2. #2

    Domyślnie

    Większość falowników jest przystosowana do pracy na zewnątrz i nie straszne im są temperatury -20, -30 stopni C.Bardziej niebezpieczne są wysokie temperatury.
    Ostatnio edytowane przez tom.pk ; 17-01-2021 o 20:18
    PV Panele 6.2kWp inwerter Growatt 5000tl3-s

  3. #3

    Domyślnie

    O to dobra wiadomość , wysoka raczej tam nie grozi co najwyżej latem 26 stopni .

  4. #4

    Domyślnie

    U mnie instalacja na stodole, a falownik w środku.
    W stodole temperatura taka jak na zewnątrz i nie ma żadnego problemu.

  5. #5

    Domyślnie

    Cześć, nie masz się czym przejmować. Falowniki w większości są przystosowane do pracy na zewnątrz, część z nich bez żadnego zadaszenia. Temperatury nie są problemem. Jak już to sprawdziłbym rezystancję izolacji tego przewodu do gniazda siłowego (jeśli kabel jest stary to izolacja może być już niewystarczająca), ale tu też nie powinno być problemu. No i trzeba też sprawdzić przekrój przewodów kabla do gniazda siłowego.

    Podsumowując nie powinno być żadnych problemów, ale lepiej się upewnić.

  6. #6

    Domyślnie

    Kabel gruby chyba kilkanaście żył . Aktualnie zrobiona tam nowa skrzynka rozdzielcza z 3 fazami gotowymi pod podłączenie FV . Teraz muszę poczytać jakiej firmy falownik będzie dobry oraz jakich paneli unikać .

  7. #7

    Domyślnie

    Kilkanaście żył? to może sterowniczy, przekrój żyły jest ważny

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony