dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    natalia.tatarkiewicz

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-040
    Posty
    2

    Domyślnie Okna z wewnętrzną okleiną od dewelopera – jak zmienić brązowy kolor na biały?

    Dzień dobry,

    zakupiłam mieszkanie od dewelopera i dowiedziałam się, że będą tam okna, które od wewnątrz będą miały brązową okleinę. Deweloper nie zgodził się na zmianę okien w mieszkaniu (pewnie ma zamówione i mu się nie opłaca zamawiać dla jednego mieszkania... ). Całe wnętrze planuję biało-czarno-szare i ten brązowy absolutnie zupełnie mi nie pasuje. Jak mogę to zmienić, gdy już odbiorę mieszkanie? Czy uda mi się samej zetrzeć, zmatowić okna i profile i pomalować na biało? Czy może zamówić fachowców, którzy nałożą białą okleinę na tę drewnopodobną...? Pomóżcie! Jestem załamana

    Dodam, że zewnętrzna okleina w ogole mnie nie obchodzi i nie chce jej zmieniać.

    I bardzo proszę o porady, jak to usunąć, a nie "przyzwyczaj się" lub "zaakceptuj to".

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Drewniane okna fachowiec przemaluje bez problemu.
    Plastikowe - podobno są farby do oklein. Musisz pytać ekipy wykończeniowe.
    Albo reklamowe, specjalizujące się w oklejaniu witryn sklepowych..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    natalia.tatarkiewicz

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-040
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Drewniane okna fachowiec przemaluje bez problemu.
    Plastikowe - podobno są farby do oklein. Musisz pytać ekipy wykończeniowe.
    Albo reklamowe, specjalizujące się w oklejaniu witryn sklepowych..
    Dzięki za odpowiedź. Okna będą plastikowe a na nie będzie okleina drewnopodobna. Pytanie, czy trzeba będzie demontować okna, żeby pomalować też profile czy da się bez zdejmowania? Zastanawiałam się czy sama dam radę. Najpierw papierem ściernym zetrzeć trochę okleinę, żeby zmatowiała, a potem dobry podkład i dobra farba.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał natalia.tatarkiewicz Zobacz post
    zakupiłam mieszkanie od dewelopera i dowiedziałam się, że będą tam okna,.
    Ten fragment postu zdaje się świadczyć, że budynek, jak i "zakupione mieszkanie" jeszcze nie istnieją. W takim przypadku najprostsze rozwiązanie, to wyłączenie okien z umowy, zmiana jej wartości i samodzielny zakup stolarki wraz z montażem.
    PRO QUALITY

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał natalia.tatarkiewicz Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź. Okna będą plastikowe a na nie będzie okleina drewnopodobna. Pytanie, czy trzeba będzie demontować okna, żeby pomalować też profile czy da się bez zdejmowania? Zastanawiałam się czy sama dam radę. Najpierw papierem ściernym zetrzeć trochę okleinę, żeby zmatowiała, a potem dobry podkład i dobra farba.
    Zdzieranie (nawet trochę) okleiny wydaje się być fatalnym pomysłem. Tak samo jak malowanie na własną rękę, bo to skończy się wymianą okien. Tylko doświadczone ekipy które będą mogły pokazać efekty swoich wcześniejszych prac, bo ja mam poważne wątpliwości czy to jest w ogóle możliwe do wykonania. Tyle co czasem poczytuję przechwałki w internecie.

    Najlepszą radę dał wyżej Oknotest. Wykonanie okien we własnym zakresie (nawet u tego samego producenta) pozwoli nie tylko na dopasowanie koloru, ale i doposażenie okien do standardu normalnego, a nie deweloperskiego.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony