dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Budowa domu SSO przez firmę z materiałem czy bez?

    Drodzy Forumowicze, jakie jest Wasze danie.

    Są 2 możliwości - brać firmę, która wybuduje SSO z materiałem lub bez (tylko robocizna).


    Argumenty za opcją "z materiałem":
    * część firm buduje tylko z materiałem
    * nie marnujemy czasu na wybór i kupno
    * nie interesuje nas wzrost cen (a może jednak powinno)

    Argumenty za opcją "bez materiału:
    * nie oszukujmy się, wykonawca "magiczne" upusty w hurtowni bierze dla siebie, efekt jest taki, że czasem taniej jest kupić materiał z 23% VAT niż z 8% na usługę
    * przy kwotach na materiał rzędu 150-250 tyś, zawsze jest pokusa wykonawcy, że narzuci jakąś "marżę", chyba, że płacimy za materiał na podstawie FV ( podobno część firm sztucznie pompuje FV)
    * mamy wpływ na wybór materiału

    Zachęcam do dyskusji i podzielenie się swoimi przemyśleniami.
    Ostatnio edytowane przez ConstantM ; 18-01-2021 o 20:09 Powód: lepsza czytelność

  2. #2

    Domyślnie

    Jak masz czas to jeździj i dzwoń za materiałami. Jak nie to dołóż 10.000 I masz święty spokój.

  3. #3

    Domyślnie

    Tylko i wyłącznie bez materiałów!!!

    Bo raz, że będziesz miał na wszystkim przycięte tj. od jakości przez ilość, dwa w praktyce może wyjść drożej nawet i o 50%.

    Ogarniasz hurtownie w okolicy i wszystko Ci dowodził przez całą budowę. O nic się nie martwica i maszyn nad wszystkimi kontrolę.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ConstantM Zobacz post
    Są 2 możliwości - brać firmę, która wybuduje SSO z materiałem lub bez (tylko robocizna).


    Argumenty za opcją "z materiałem":
    * część firm buduje tylko z materiałem
    * nie marnujemy czasu na wybór i kupno
    * nie interesuje nas wzrost cen (a może jednak powinno)

    Argumenty za opcją "bez materiału:
    * nie oszukujmy się, wykonawca "magiczne" upusty w hurtowni bierze dla siebie, efekt jest taki, że czasem taniej jest kupić materiał z 23% VAT niż z 8% na usługę
    * przy kwotach na materiał rzędu 150-250 tyś, zawsze jest pokusa wykonawcy, że narzuci jakąś "marżę", chyba, że płacimy za materiał na podstawie FV
    * mamy wpływ na wybór materiału

    Zachęcam do dyskusji i podzielenie się swoimi przemyśleniami.
    + opcja pośrednia: umowa tylko na robociznę (Ty wybierasz materiał i dostawce), ale materiał "idzie" przez wykonawcę - on zamawia co wybrałeś, dba o logistykę - co kiedy gdzie ma być dostarczone i rozlicza się z Toba z materiału FV 8% za okazaniem FV dostawcy materiału. Sam biorę pod uwagę ta opcje i jestem ciekawy czy ma to jakieś ukryte wady i czy na cos trzeba uważać.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał gryziciel Zobacz post
    + opcja pośrednia: umowa tylko na robociznę (Ty wybierasz materiał i dostawce), ale materiał "idzie" przez wykonawcę - on zamawia co wybrałeś, dba o logistykę - co kiedy gdzie ma być dostarczone i rozlicza się z Toba z materiału FV 8% za okazaniem FV dostawcy materiału. Sam biorę pod uwagę ta opcje i jestem ciekawy czy ma to jakieś ukryte wady i czy na cos trzeba uważać.
    Ma ukryte wady i na wile rzeczy powinieneś uważać.

    Ale to i tak plus, że jesteś świadomym

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Ma ukryte wady i na wile rzeczy powinieneś uważać.
    poprosze o 3 najwazniejsze

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał gryziciel Zobacz post
    + opcja pośrednia: umowa tylko na robociznę (Ty wybierasz materiał i dostawce), ale materiał "idzie" przez wykonawcę - on zamawia co wybrałeś, dba o logistykę - co kiedy gdzie ma być dostarczone i rozlicza się z Toba z materiału FV 8% za okazaniem FV dostawcy materiału. Sam biorę pod uwagę ta opcje i jestem ciekawy czy ma to jakieś ukryte wady i czy na cos trzeba uważać.
    Wydaje mi się, że żadna firma nie będzie zainteresowana takim układem - że sprzeda materiał po takiej samej cenie netto, za jaką kupiła, a jedynie doda 8% VAT(który musi odprowadzić), jednocześnie musząc odzyskać 23% VAT od fiskusa. Firma musi mieć z tego jakiś zysk, a nie tylko ryzyko niepotrzebnej kontroli zwrotu VAT. Taki układ jest korzystny, ale tylko dla mnie (15%), nie dla firmy. A może się mylę? Są na rynku takie firmy?
    Ostatnio edytowane przez ConstantM ; 18-01-2021 o 22:24

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał ConstantM Zobacz post
    Wydaje mi się, że żadna firma nie będzie zainteresowana takim układem - że sprzeda materiał po takiej samej cenie netto, za jaką kupiła, a jedynie doda 8% VAT(który musi odprowadzić), jednocześnie musząc odzyskać 23% VAT od fiskusa. Firma musi mieć z tego jakiś zysk, a nie tylko ryzyko niepotrzebnej kontroli zwrotu VAT. Taki układ jest korzystny, ale tylko dla mnie (15%), nie dla firmy. A może się mylę? Są na rynku takie firmy?
    pomysl sprzedal mi inny uzytkownik FM w watku ktory pare dni temu aktualizowalem. Sam jestem ciekaw prakycznej realizacji. Co do Twoich obiekcji to tez sie zastanawialem, czy nie ma jakichs formalnych wymagan fiskusa co do umow o roboty budowlane, ktore by trzeba bylo wtedy uwzglednic zeby wykonawca nie poplynal na VAT. Poza tym to oczywisicie wykonawca jezeli sie na to zgodzi, to sobie odbije na wyzszej robociznie taki uklad.
    Ostatnio edytowane przez gryziciel ; 18-01-2021 o 23:50

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony