Witam. Mamy taką nieoczywistą sprawę ponieważ kończymy budowę, na której został postawiony mały garaż blaszany. Zgodnie z prawem taki garaż nie wymaga pozwolenia na budowę ani zgłoszenia, jeśli na działce wznoszony jest budynek mieszkalny. W związku z tym, że chcielibyśmy po zakończeniu budowy pozostawić ten garaż i korzystać z niego jak z szopy ogrodowej, jak to najlepiej załatwić? Nigdzie nie umiem znaleźć opisanej podobnej sytuacji, a to co wiem to że budowę garażu blaszanego należy zgłosić na 30 dni przed planowaną budową. Problem w tym że ten garaż już stoi więc takie zgłoszenie wydaje mi się nielogiczne.

Tutaj cytat jaki znalazłem w internecie:
"Pozwolenie oraz zgłoszenie garażu blaszanego nie są wymagane, jeśli obiekt będzie postawiony na działce, na której wznoszony jest budynek mieszkalny. Dopiero po zakończeniu prac budowlanych garaż będzie musiał zostać zgłoszony."

Nigdzie jednak nie jest wspomniane o jakie zgłoszenie chodzi bo jedyne zgłoszenie odnośnie garażu blaszanego, to to o planowanej budowie. Być może prawo jest tak nielogiczne, że powinienem zgłosić planowaną budowę i "teoretycznie" rozebrać garaż, a za 30 dni postawić go znowu... Chciałbym jednak żeby miało to ręce i nogi i dlatego szukam logiki w tej procedurze...

Z góry dziękuję za odpowiedzi!