dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Dwie kratki wentylacyjne w kuchni / jaki rodzaj wentylacji?

    Witam,

    W mieszkaniu w stanie deweloperskim w kuchni są dwie kratki wentylacyjne. Zastanawiam się, dlaczego aż dwie, czy służą do czegoś innego? I jaki rodzaj wentylacji zastosowany jest w bloku, czy da się to w ogóle ocenić na podstawie tego zdjęcia? Możliwe, że nie..
    Jest to najwyższe piętro w 4kondygnacyjnym budynku.
    Zapomniałem o to spytać podczas oględzin, może będziecie potrafili pomóc.
    No i problemem z tymi kratkami jest też to, że ich ulokowanie blokuje ewentualną zabudowę kuchenną pod sufit..

    Załączam zdjęcie.
    Dziękuję z góry!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	140083581_690975834907047_6545514007721650415_n.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	28,8 KB
ID:	452138  

  2. #2

    Domyślnie

    Może jedna to za mało? Ja mam np. w garażu dwie.
    A może jedna z nich powinna być połączona rurą z okapem nad kuchenką?

  3. #3

    Domyślnie

    W bloku jest wentylacja grawitacyjna zamontowana. Teraz nie wiem, czy pod jedną kratkę można podłączyć rurę od okapu, czy jednak obie kratki powinny być odsłonięte.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Oby to nie było tak jak widać (ostatnie piętro skosy) a wentylacja to pionowe rury w stropie i poprowadzone przez dach zakończone daszkami.
    Chociaż, wtedy można podłączyć do tego co się chce, i przynajmniej nie istnieje możliwość zasysania powietrza od sąsiadów w pięter poniżej. W sumie nie wiem co byłoby lepsze czy indywidualne "kominy" czy podłączenie do wspólnej instalacji wentylacyjnej w kominie systemowym?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    Generalnie nie wiem do końca jak to jest rozwiązane. Na zdjęciu, które załączam widać, że jest komin, pod który jak podejrzewam podłączone są mieszkania pod tym (parter i dwa piętra). W tym mieszkaniu kratki wentylacyjne w kuchni zaznaczyłem na rysunku ramką, jak widać, nie są one w kominie z pozostałymi mieszkaniami, tylko osobno.. Pytanie, czy to dobrze?
    Dodatkowo podobno pod jedną kratkę można podłączyć wyciąg pod okap, tylko pytanie pod którą, ma to znaczenie?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	72,1 KB
ID:	452389  

  6. #6

    Domyślnie

    Najbardziej nurtuje mnie, czy jeżeli w bloku jest wentylacja grawitacyjna, to czy rzeczywiście można pod jedną kratkę podłączyć okap. Wiem, że gdyby była jedna kratka to prawdopodobnie nie, ale jak to wygląda w takiej sytuacji? Ktoś się orientuje, ktoś wie jak się upewnić/sprawdzić?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony