dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 90
  1. #41

    Domyślnie

    Dobrze kombinujesz, daj mu suchego opału i sprawdź co będzie. To nic nie kosztuje a coś może wyjaśnić.
    Miałem kiedyś podobną sytuacje. Drewno z marca albo kwietnia spalane w listopadzie. Tragedia. Dmuchawa na 100 % kręci a temperatury nie widać.
    Na suchym dmuchawa zwalnia , temperaturę przebija nawet do 89-90 stopni.

    A , trzeba sprawdzić wymiennik , bo jeśli masz rurowy taki jak kolega wyżej wstawił, to te rury muszą być czyszczone co jakiś czas.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  2. #42
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Musisz zastosować bardziej kaloryczny opał

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.269

    Domyślnie

    Miałem kiedyś podobną sytuacje. Drewno z marca albo kwietnia spalane w listopadzie.
    Dmuchawa
    Tragedia.
    Ja tu widzę dwie tragedie:
    1. Niedosuszone drewno - powyżej 20% wilgotności
    2. Dmuchawa - największe zło kotła na drewno
    trzeba sprawdzić wymiennik
    Od tego trzeba było zacząć. Założę się że po zawirowywaczach nie ma już śladu.

  4. #44
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Ja tam widzę wentylator wyciągowy nie dmuchawę

  5. #45

    Domyślnie

    Natalia95 – fajnego instalatora macie – instalacje gorącej wody w rurach ocynkowanych zrobił : ... Jednak rury ocynkowane nie nadają się do instalacji grzewczych. Trzeba pamiętać, że już temperatura powyżej 60°C niszczy właściwości ochronne cynku. ... : http://www.a-test-serwis.pl/strony/14/ocynk-zabroniony/ - kto mu papiery hydraulika dał a tym samym nic dziwnego w tym, że do posiadanych buforów w zamian HG chciał Cię na kocioł pelletowy naciągnąć.

    Jeśli o wilgotność drewna chodzi - jest na to prosty miernik za ok. 30 zł : https://www.google.com/search?q=mier...MR3dy4hCYu0HeM .

    Opisz jak rozpalasz – tak w miarę dokładnie i później jak dokładasz.

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.269

    Domyślnie

    Ja tam widzę wentylator wyciągowy nie dmuchawę
    To nie było do autorki tematu.
    Z drugiej strony za mocny ciąg kominowy również jest niedobry.

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    natalia95

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Tuszyn
    Kod pocztowy
    95-080
    Posty
    10

    Domyślnie

    Wrzucam porcję zdjęć. Komora spalania za ciekawie na zdjęciu nie wygląda, w rzeczywistości myślałam że jest lepiej
    :/ co do wymiennika- jednak dobrze myślałam, nie ma czegoś takiego jak pokazywaliscie.

    Dziś wrzuciłam pół worka brykietu, czyli ok 8 kg, + kilka szczap drewna, efekt - na piecu 72 stopnie, więc za bardzo poprawy nie ma. Na spalinach natomiast zrobiło się 280 stopni i musiałam wyłączyć wentylator wyciągowy żeby trochę spadło. Ustabilizowalo się na ok 250 stopniach . Pierwszy wkład.

    Myślicie że prędkość pompy jest dobrze ustawiona? Kiedyś ustawiłam na jakby poziom niżej, pokazywalo wtedy tylko 6W, efekt był mizerny - też podniesienie temp. o ok 2 stopnie. Zastanawiałam się jaki to ma przekład na szybkość grzania się wody, ale w końcu nie zostawiłam tego na dłuższy czas w takim ustawieniu tylko wróciłam do ustawień hydraulika.

    Zdjęcia jednak za parę minut bo nie mogę dodać bezpośrednio z telefonu :/

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    natalia95

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Tuszyn
    Kod pocztowy
    95-080
    Posty
    10

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	89lPLW.jpg
Wyświetleń:	635
Rozmiar:	53,6 KB
ID:	452340
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PB1lbt.jpg
Wyświetleń:	380
Rozmiar:	57,5 KB
ID:	452341
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gnSv4E.jpg
Wyświetleń:	507
Rozmiar:	45,6 KB
ID:	452342Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	NSp3dm.jpg
Wyświetleń:	306
Rozmiar:	41,4 KB
ID:	452343

    Zdjęcia zrobiłam po wczorajszym paleniu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6lAf6t.jpg
Wyświetleń:	153
Rozmiar:	37,8 KB
ID:	452344  

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    natalia95

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Tuszyn
    Kod pocztowy
    95-080
    Posty
    10

    Domyślnie

    Chciałam jeszzcze wstawić zdjęcia tych prętów służących do ustawiania ilości powietrza pierwotneg/wtórnego, ale coś mnie wyrzuciło. Jeden pręt jest wyraźnie krótszy, nie ma na nim zaznaczone jak daleko był wysunięty. Myślicie że ktoś mógł zapomnieć go ustawić? Czy po prostu nie zaznaczył?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	qc7GWS.jpg
Wyświetleń:	196
Rozmiar:	42,4 KB
ID:	452346 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6lAf6t.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	37,8 KB
ID:	452345

  10. #50
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał natalia95 Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	89lPLW.jpg
Wyświetleń:	635
Rozmiar:	53,6 KB
ID:	452340
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PB1lbt.jpg
Wyświetleń:	380
Rozmiar:	57,5 KB
ID:	452341
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gnSv4E.jpg
Wyświetleń:	507
Rozmiar:	45,6 KB
ID:	452342Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	NSp3dm.jpg
Wyświetleń:	306
Rozmiar:	41,4 KB
ID:	452343

    Zdjęcia zrobiłam po wczorajszym paleniu.
    Cytat Napisał natalia95 Zobacz post
    . Na spalinach natomiast zrobiło się 280 stopni i musiałam wyłączyć wentylator wyciągowy żeby trochę spadło. Ustabilizowalo się na ok 250 stopniach .
    :/
    Po co ????

    Dobrze jest, komora spalania to ta na dole. A i jak wół widać, że klapka krótkiego obiegu jest nieszczelna.

    Widzę, że to dobry kocioł jest nawet przy twojej obsłudze nie ma sadzy, jak by wprowadzić kilka modyfikacji niebieskie płomień był by cały czas, chyba sam kupię ten kocioł.
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 24-01-2021 o 15:28

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    natalia95

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Tuszyn
    Kod pocztowy
    95-080
    Posty
    10

    Domyślnie

    Chętnie o tych modyfikacjach poczytam

    Czyli temp spalin rzędu 300- 320 stopni to nic? W instrukcji piszą że powyżej 320 stopni może uszkodzić wentylator. Optymalna temp. spalin to podobno 180-220 stopni.

    Jak pale:
    Rozplalam przy użyciu malutkich kawałków drewna i rozpalki takiej kominkowej w kostkach. Otwarta jest klapka krotkiego obiegu i otwarte dolne drzwiczki. Jak już jest spory płomień dokładam troszkę większe kawałki i tak sie pali ok 10 minut , żeby żaru trochę się zrobilo. Później zamykam dół, ładuje całą komorę, zamykam klapkę i tyle. Pali się. Dokładam po ok 3.5 h, wtedy już jest powiedzmy z 10 cm żaru.

  12. #52
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał natalia95 Zobacz post
    Czyli temp spalin rzędu 300- 320 stopni to nic? W instrukcji piszą że powyżej 320 stopni może uszkodzić wentylator. Optymalna temp. spalin to podobno 180-220 stopni.
    No chyba, że tak, trochę za duża ta temperatura spalin, przydało by się włożyć tam jakieś zawirowywacze co by obniżyły tą temperaturę spalin do normlanego poziomu. I wyczyść szczotką ten wymiennik z tego popiołu, temperatura spalin powinna spaść.

    Cytat Napisał natalia95 Zobacz post
    Później zamykam dół, ładuje całą komorę, zamykam klapkę i tyle. Pali się. Dokładam po ok 3.5 h, wtedy już jest powiedzmy z 10 cm żaru.
    Jak ładujesz to drewno, staraj się układać jak najciaśniej drewno ,bez wolnych przestrzeni.

    Cytat Napisał natalia95 Zobacz post
    Chciałam jeszzcze wstawić zdjęcia tych prętów służących do ustawiania ilości powietrza pierwotneg/wtórnego, ale coś mnie wyrzuciło. Jeden pręt jest wyraźnie krótszy, nie ma na nim zaznaczone jak daleko był wysunięty. Myślicie że ktoś mógł zapomnieć go ustawić? Czy po prostu nie zaznaczył?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	qc7GWS.jpg
Wyświetleń:	196
Rozmiar:	42,4 KB
ID:	452346 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6lAf6t.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	37,8 KB
ID:	452345
    Jeden jest od powietrza pierwotnego (ilość produkcji gazu) a drugi od powietrza wtórnego.(jakość spalania gazu).
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 24-01-2021 o 17:27

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Dobrze jest, komora spalania to ta na dole. A i jak wół widać, że klapka krótkiego obiegu jest nieszczelna.
    .
    Tak, teraz jeszcze trochę pokombinować jak to dobrze uszczelnić. Czyszczenie za wiele nie pomoże. Może w jakiś sposób zwiększyć docisk. Jakieś pomysły co poradzić?
    Ostatnio edytowane przez mac_612 ; 24-01-2021 o 18:12

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.269

    Domyślnie

    Widzę, że to dobry kocioł jest nawet przy twojej obsłudze nie ma sadzy
    chyba sam kupię ten kocioł.
    Dobre, przecież tam opona nie wejdzie i na dodatek spalisz chałupę od komina.
    co do wymiennika- jednak dobrze myślałam, nie ma czegoś takiego jak pokazywaliscie.
    Szkoda że wycofał się z płomienówek - wszystko przelatuje i grzeje okolicę.
    Czyli temp spalin rzędu 300- 320 stopni to nic?
    Taka temp. spalin to masakra choć w rzeczywistości jest o wiele większa.
    Chętnie o tych modyfikacjach poczytam
    Daj sobie spokój dziecko z modyfikacjami nawiedzonej grupy AA.

    PS.
    Pokaż dokładnie tabliczkę tego kotła i cały wymiennik.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 24-01-2021 o 18:25

  15. #55
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Dobre, przecież tam opona nie wejdzie
    Co nie wejdzie jak nie wejdzie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    i na dodatek spalisz chałupę od komina.
    Jak od 550 stopni się nie spalił komin to od 300 tym bardziej się nie spali


    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post

    Daj sobie spokój dziecko z modyfikacjami nawiedzonej grupy AA.
    .
    Widzę, że zazdrość zżera ale niestety nic się nie dowiesz bo wszystko tajne

    Cytat Napisał mac_612 Zobacz post
    Tak, teraz jeszcze trochę pokombinować jak to dobrze uszczelnić. Czyszczenie za wiele nie pomoże. Może w jakiś sposób zwiększyć docisk. Jakieś pomysły co poradzić?
    Yyy nie używać.
    Z doświadczenia wiem, że takie klapki wiecznie sprawiają problemy z nieszczelnością.
    Wentylator wyciągowy powinien wyssać cały dym z komory zasypowej przy dokładaniu, w dobrze zrobionym kotle HG nie powinno być dymu w komorze zasypowej w takich ilościach, że po otwarciu drzwiczek wali na kotłownię, ale producenci jeszcze tego nie opanowali.

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Yyy nie używać.
    :
    Racja, z czasem sama powinna się uszczelnić kreozytem.
    producenci jeszcze tego nie opanowali
    Widziałem w jakimś kotle rozwiązanie w którym otwarcie drzwi załadunkowych odsłaniało kanał nad komorą, który wciągał dym. Rozwiązanie to wydawało mi się wtedy słuszne.
    Ostatnio edytowane przez mac_612 ; 24-01-2021 o 18:47

  17. #57

    Domyślnie

    Natalia95 – po tym co napisałaś i dosłałaś – od siebie napisać Ci mogę tyle że – patrząc na zdjęcia – nie widzę by drewno było wilgotne, bo nie widać ani sadzy ani smoły. Teraz jeśli o tą rzekomą nieszczelność przepustnicy chodzi – tu też niczego się nie dopatruję, bo pisałaś, że z komina dymu nie ma i do tego w jej okolicy żadnego okopcenia nie widać. Jeśli o te pręty do regulacji powietrza idzie – nie wiem jak z tym jest ale pewnie fabrycznie na mierniku tak zostały ustawione. Na zdjęciu też nie widać by wymiennik był zarośnięty z czego mogła by się brać tak wysoka temperatura spalin. Jak zakładam instrukcję obsługi dokładnie przeczytałaś i wiesz dokładnie co w DTR-ce tego kotła jest.

    Zawirowywacze spalin : https://www.google.com/search?q=Zawi...hrome&ie=UTF-8, które na pewno by ten stosunek temperatury kotła i spalin na rzecz temperatury na kotle zmieniły, to z tym ostrożnym trzeba być, bo jeśli się doświadczenia w materii palenia nie ma i są problemy z ciągiem kominowym – zawirowywacze mogą odwrotny skutek przynieść a po za tym w papierach kotła coś na ten temat powinno być albo na stronie producenta w wyposażeniu dodatkowym jeśli do kotła nie zostały dołączone.

    Ten kocioł na gwarancji jeszcze ma – do producenta pisałaś albo dzwoniłaś.

    Pisałaś też, że jak zmniejszyłaś obciążenie kotła, to temperatura na kotle do 82*C podskoczyła – a ile musisz skotłować paliwa by bufory nabić do 90*C i jaka jest relacja po między temperaturą na kotle i na buforach.

    No cholera wie ale też tak wygląda to, że kocioł na przepale idzie – bufory drą ile się da a on biedny nadążyć z produkcją ciepła nie może, bo wymiennik więcej odebrać nie jest w stanie i puszcza w komin. Tak że tak - od tej strony też trzeba na ten problem patrzyć.

    Jeszcze to : "Wysoka temperatura spalin. Podczas dokładania do pieca potrafi dojść do 300 stopni, utrzymuje się tak ok godziny lub nawet dłużej. Teraz najczęściej gdy jest ok 280 stopni wyłączam wentylator wyciągowy, co powoduje obniżenie temp spalin do ok 200 stopni, potem włączam wentylator - znowu rośnie - znowu wyłączam i tak w kółko, aż ustabilizuje się w okolicy 240-250 stopni." - Widzę ciemność, bo jak - takie skoki i różnice temperatury - z czego – skoro przepustnica spalin szczelna jest.

    Ten wentylator wyciągowy jakiejś regulacji obrotów nie ma a bez wentylatora co, że nie potrzebny jest, bo i bez niego dobrze jara w kotle się a skoro go wyłączysz, to co – temperatura spalin 200*C a ile na kotle.

    Tu o HG Defro temat masz – zajrzyj może coś wyczytasz albo podpatrzysz https://forum.muratordom.pl/search.p...rchid=32272753 . Stety niestety z powodu tego, którego debilem nazywać tu nie wolno - Adamzk – na info-ogrzewanie się przeniósł ale konto tu jeszcze ma, więc napisz do niego na priv i pogadaj z nim – nie bój się.

    Tak tak – zrozum to ale z tych zdjęć które dołączyłaś nie wiele można wyczytać zwłaszcza, że to co istotne w tym jest tego na zdjęciach nie ma.

    Dzięki za opis rozpalania ale czy przypadkiem nie jest tak, że to co żarem nazywasz, to czy raczej czerwonym popiołem to nie jest. To co czytałem na temat HG, to przepustnica spalin między innymi do tego jest - by załad rozgrzał się i by w tym czasie wilgoć z załadu została przez komin wywalona a Ty jak właściwie używasz je.

    Moderowano część niemerytoryczną.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 26-01-2021 o 16:29

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.269

    Domyślnie

    znowu Ci robią tu syf i jak myślisz - kto ma czytać to, by coś z tego wyłuskać, pojąć i znaleźć kłopotu przyczynę
    Tylko @samsung potrafi to rozwikłać.

    PS.
    Przestań wyzywać ludzi bo sam masz nie halo z elektryką.

  19. #59
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    W kwestii Defro HG to ładnie się w nim pali, ma większy wymiennik niż atmos i temperaturka spalin jest na poziomie 150-180 stopni.
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 24-01-2021 o 19:22

  20. #60

    Domyślnie

    Ciekawe czy instalacja posiada jakąś ochronę powrotu wody do kotła ?
    Ile spalasz drewna (wsadów) podczas jednego palenia ?
    Do jakich temperatur nagrzewasz te dwa zbiorniki?
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony