dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 90
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Najlepszy HG to MPM DS który w porównaniu do tych dwóch kotłów (DEFRO i ATMOS) jest jak zegarmistrz do kowala.
    PS.
    Temp. spalin w MPM nie przekracza 140'C nawet na oponach rozdrobnionych do granulacji 0,2 mm lub płytach meblowych.
    Ale łżesz – i ty za człowieka się masz – kogo tu to czerwone pudło interesuje – co.
    Jaki związek ono z tematem ma i co do tematu wnosi – co.

    Jeśli o mpm-a chodzi, to ty najlepiej wiesz co to jest, bo na info od samego jego początku – po dziś dzień – nawalają się z nim – tak na węglu jak i na drewnie oraz za żadne skarby świata nie znaleźli i nie mogą znaleźć sposobu na niego by w większości przypadków on szedł.

    Tak/tak u mpm-a normalnym jest, że na węglu 140*C temperaturę spalin ma jaki to, że na drewnie 250*C.
    Noo i przecież ty też tam o mpm-ie pisać próbowałeś i tłumaczyłeś przecież wszem, że mpm, to jest cud a że im nie chce iść, to nie winą mpm-a jest, tylko, że użytkownicy tego pudła infantylni są.

    Jeśli do tego co napisałem w temacie coś masz – to pisz a nie robisz i tu syf i jeszcze jakieś pretensje masz, że co – ano to że tak samo jak oponiarz masz - tylko z tą różnicą, że odwrotnie.
    Na info popędzili cię z powodu moczenia majt i głupot wypisywanych o tym pudle, więc teraz tu za wszelką cenę o nim wciskasz dalej ten swój kit.
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 24-01-2021 o 22:30

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Ale łżesz – i ty za człowieka się masz
    O co ci chodzi - mam i chwalę sobie.
    że na drewnie 250*C.
    To ty teraz łżesz - jak wyjmiesz zawirowywacze bo za słaby cug to może być. Taki właśnie wymiennik bez zawirowywaczy ma autorka tematu.
    pisz a nie robisz i tu syf i jeszcze jakieś pretensje masz
    Ja robię syf to ty rzniesz jakiegoś znawcę i wyzywasz ludzi od debi.... Co wniosłeś do tematu - wielkie nic.
    więc teraz tu za wszelką cenę o nim wciskasz dalej ten swój kit.
    Piszę swoje opinie i spostrzeżenia o kotle który mam i będę go chwalił.

    PS.
    Ostatni raz odpisuje ci na twoje urojone filozoficzne brednie. Możesz pomóc to pisz i nie oceniaj innych.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 24-01-2021 o 23:38

  3. #63
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7997428

    Każdy widzi i wie , że jest to Ekopalnik, i wciska tutaj kryptoreklamę mpmu , za którą już dawno powinien dostać bana.
    I nie ma żadnego mpma tylko starego zębca, z długimi żółtymi kitami ognia https://www.youtube.com/watch?v=xbegD0xuhtU

    Nikogo twoja opina nie obchodzi piszesz sam do siebie???
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 24-01-2021 o 23:50

  4. #64
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    za którą już dawno powinien dostać bana
    Bana to powinieneś dostać ty (wy) za propagowanie palenia opon i wciskanie ludziom kitu o niebieskim płomieniu. Ja bana mogę dostać bo w przeciwieństwie do ciebie (was) żyję w realnym świecie. Gorzej z tobą możesz się załamać i stracić sens życia.
    A teraz to już wiem o co (kogo) wam chodzi. W przeciwieństwie do was to gościu pokazuje co można wyciągnąć ze starego kopciucha. Muszę się mu przyjrzeć.
    A wy co możecie pokazać - cwaniaki bez szkoły żyjący w urojonym świecie wirtualnym.

  5. #65

    Domyślnie

    Natalia95 – zgodnie z wyżej zawartym oraz rozwijając tą myśl jak i uprzedzając Twoje następne pytania z tym związane – obacz od tego : https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...comment=559719
    Kaloryczność spalanego drewna znasz i wiesz ile go spalasz. Teraz znając zapotrzebowanie na tą energię i jej pobór - to wszystko łatwo możesz sobie policzyć – zgodnie z nadmienionym i tu wklejonym – jak by do tego nie podchodzić – to tak jest, że kocioł w opisywanym przez Ciebie czasie nie daje rady.
    Wymiennik nie jest w stanie tej energii z palnika odebrać i dlatego idzie na przepale, więc nie goń go, bo i tak więcej z niego nie wyrwiesz a takim sposobem będziesz sobie tylko powiększać straty, które bezpośrednio się odbiją na ilości spalonego drewna z którego część uzyskanej energii zostaje zmarnotrawiona przez wywalenie jej kominem.

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Kaloryczność spalanego drewna znasz i wiesz ile go spalasz. Teraz znając zapotrzebowanie na tą energię i jej pobór - to wszystko łatwo możesz sobie policzyć – zgodnie z nadmienionym i tu wklejonym – jak by do tego nie podchodzić – to tak jest, że kocioł w opisywanym przez Ciebie czasie nie daje rady.
    Wymiennik nie jest w stanie tej energii z palnika odebrać i dlatego idzie na przepale, więc nie goń go, bo i tak więcej z niego nie wyrwiesz a takim sposobem będziesz sobie tylko powiększać straty, które bezpośrednio się odbiją na ilości spalonego drewna z którego część uzyskanej energii zostaje zmarnotrawiona przez wywalenie jej kominem.
    Oj chyba kolego nie tak. Nic sobie nie policzy bo ma mokre drewno.
    Przy takim zapasie w buforach nie ma opcji żeby ta instalacja nie była w stanie odebrać temperatury z kotła. Ktoś ten kocioł projektował i obliczył moc palnika do objętości wymiennika.


    Proponuję tam poprosić jakiegoś znafcę który to wszystko sprawdzi i poustawia , załadować suchego drewna i ognia.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Oj chyba kolego nie tak.
    Oj chyba kolego tak - a za nim będziemy tą myśl rozwijać pozwól, że doprecyzuję to o czym w taki sposób napisałem – ... to tak jest, że kocioł w opisywanym przez Ciebie czasie nie daje rady. / Wymiennik nie jest w stanie tej energii z palnika odebrać / z którego część uzyskanej energii zostaje zmarnotrawiona przez wywalenie jej kominem. ...

    ... Ktoś ten kocioł projektował i obliczył moc palnika do objętości wymiennika. ... To się zgadza tylko, że jak z wcześniejszego wynika – kocioł jest przesterowany i wytwarza więcej mocy niż 20kW do której został zbudowany i wymiennik nie jest w stanie w całości tej energii odebrać dlatego taka strata kominowa rzędu 250*C po mimo tego, że na kotle temperatura nie przekracza 72 stopni.
    Ale :
    ... Dopiero gdy np, wyłączymy ogrzewanie a grzejemy tylko bufory, i woda w buforach ma 70stopni, możemy na piecu uzyskać ok 80-82 stopnie. ...
    Co stanowi o tym, że kocioł jest przeciążony.

    By jeszcze bardziej to rozwinąć – wymiennik odbiera max tego co może a że ponad to więcej nie jest w stanie odebrać dlatego tą nadwyżkę przepuszcza do komina.

    ... Nic sobie nie policzy bo ma mokre drewno. ... a skąd takie założenie – zważ na to, że na brykiecie też przeprowadzane było doświadczenie i co brykiet też był mokry. Na wymiennik patrzyłeś – nie jest sadzą ani smołą zawalony a przy mokrym paliwie powinien być. Szkoda, że nie wiemy nic o tym jak wygląda to co jest w wyczystce i kominie ale skoro z komina dymu nie ma, to pewnie w kominie też smoły i kondensatu nie będzie, bo gdyby coś takiego było, to wtedy nie można by było wykluczyć tego, że paliwo jest mokre.

    ... Przy takim zapasie w buforach nie ma opcji żeby ta instalacja nie była w stanie odebrać temperatury z kotła. ... Oooo tak/tak – do dej pory zmorą były kotły przewymiarowane a tu wychodzi na to, że ten ma moc za małą w opisywanym przez @natalia95 czasie ale nic to – wraz ze wzrostem temperatury na buforze będzie rosła i temperatura na kotle - przy drugim załadzie już będzie lepiej a przy trzecim powinno być już podręcznikowo – do tego przecież ten kocioł ma sterowanie swoje, więc tylko właściwie trzeba się nim posłużyć.

    ...Proponuję tam poprosić jakiegoś znawcę który to wszystko sprawdzi i poustawia, ... a co tu ustawiać skoro w nim wszystko już jest ustawione do nominalnej macy 20 kW na zasadzie nałóż podpal i zapomnij – gdyby wymiennik był czarny w tedy można by było się nad czymś takim zastanawiać a tak to tylko jego sterowanie trzeba wykorzystać i podchodzić do zagadnienia w sposób zgodny z istotą a nie wedle tego jak by pasowało.

  8. #68
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Mokre paliwo nie oznacza od razu, że na wymienniku będzie smoła i sadza.
    Najprościej co można zrobić to włożyć baterie/ bastion zawirowywacze spalin do wymiennika, ma wentylator wyciągowy więc to uciągnie, a temperatura spalin znacznie spadnie.

  9. #69

    Domyślnie

    Samsu.
    Jeśli jest tak jak piszesz że moc jest - to tam powinno gotować wodę.
    Co to znaczy że wymiennik jest nagrzewany tylko do 70 stopni a reszta idzie w komin ?
    To że wykręca tylko 70 stopni, prawdopodobnie z braku mocy (mokre drewno).
    Druga sprawa - temperatura wody wracającej do kotła .
    Dlatego wcześniej pisałem o zaworze termoregulacyjnym lub ladomacie.

    A może jedno i drugie.

    Czy instalacja jest wykonana prawidłowo tego nie wiemy.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Samsu
    Kolego.
    Jeśli jest tak jak piszesz że moc jest - 250*C temperatura spalin.
    - to tam powinno gotować wodę. - ale z kotła obciążonego buforami i instalacją można wyciągnąć tylko 72*C, więc gdzie tu jeszcze do zagotowania wody.

    Co to znaczy że wymiennik jest nagrzewany tylko do 70 stopni a reszta idzie w komin ? - tak jak już wcześniej o tym pisałem.

    To że wykręca tylko 70 stopni, - to skąd 250*C temperatura spalin a po zdjęciu obciążenia z buforów gdy woda w buforach ma 70 stopni, można na kotle uzyskać ok 80-82 stopnie.

    - prawdopodobnie z braku mocy (mokre drewno). - jak wyżej i dlaczego tego nie widać na wymienniku oraz nad kominem a co w końcu z brykietem czy też jest mokry.

    Druga sprawa - temperatura wody wracającej do kotła. - o - dzięki za to, bo to też ma ścisły związek z zagadnieniem przez nas omawiany – tylko co by tu o tym – tu by trzeba było jeszcze przepływ wziąć pod uwagę a po za tym zaś wymiennik i niemożność nagrzania wody w kotle do wyższej temperatury niż 72*C w przytaczanym czasie.

    Dlatego wcześniej pisałem o zaworze termoregulacyjnym lub ladomacie. - na filmie i na zdjęciach nie wiele widać ale i owszem - kolor ładny czerwony i nazwa kotła dobrze widoczna. Od tej strony też na pewno można było by jeszcze coś poprawić, bo gdyby przepływ był mały, to na zimnych buforach woda w kotle by się gotowała.

    A może jedno i drugie. - też może być i trzecie oraz czwarte, bo informacji ściśle związanych z problemem jest nie wiele i po co mamy urządzać tu sobie polowanie na czarownice.

    Napisz co sądzisz o powyższym i poczekajmy na informacji ciąg dalszy.

    Czy instalacja jest wykonana prawidłowo tego nie wiemy. - czy to aż tak ogromne ma znaczenie – działa – a to jak – to się już okazało a właściwie dopiero się okaże, bo zasadniczo jesteśmy w fazie uruchamiania układu.

    Kiedyś kotły szły na grawitacji bez ochrony powrotu i co – są instalacje, które po dziś dzień tak idą i działają. To tylko od użytkownika zależy jak jemu pasuje i on chce : korozja niskotemperaturowa kotła - kondensat i smoła na wymienniku oraz w kominie - problemy z ciągiem kominowym - problemy z prowadzeniem paleniska i utrzymaniem zadanej.

    Jak układ ma wyziębiony, to tylko na naczynku przelewowym startuję a jak układ kominowo-paleniskowy ruszy i na zegarze mam 60*C, to dopiero na ful komorę załadowczą paliwem tankuję i energię na instalację puszczam.
    Na węglu z tym nie ma żadnego problemu ale np. na biopaliwie muszę uważać, bo pompka cyrkulacyjna idzie na trzecim biegu - i co z tego - jak temperatura na zegarze szybko rośnie - pomimo tego, że powrót jest zimny.
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 30-01-2021 o 10:51

  11. #71
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Kiedyś kotły szły na grawitacji bez ochrony powrotu i co – są instalacje, które po dziś dzień tak idą i działają.
    Bo to była natura i coś co mądrzy ludzie wymyślili. A teraz liczy się tylko jak okrężną drogą wyciągnąć od klienta kasę za coś co kiedyś było naturalne.
    Co to znaczy że wymiennik jest nagrzewany
    Jaki wymiennik - przecież tam nie ma żadnego wymiennika lub jest to wersja "no name". Autor tematu pokazuje wszystko tylko nie wymiennik.

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    A teraz liczy się tylko jak okrężną drogą wyciągnąć od klienta kasę za coś co kiedyś było naturalne. Jaki wymiennik - przecież tam nie ma żadnego wymiennika lub jest to wersja "no name".
    DUNIA.MD – skoroś o mnie napisał jak napisałeś – nie podając przy tym konkretnie uwag swych względem tego co : źle, błędnie lub specjalnie napisałem, by jaj sobie robić z problemu @Natalii95 lub jej coś wcisnąć na siłę – więc wiesz jak dalej chcesz tu tak pisać – to ja bardzo chętnie ci ten temat pomogę zaorać – już tyle w nim jest syfu, że nawet mi (po mimo tego, że uczestniczę w nim od początku) trudno jest zawarte w temacie informacje odnaleźć, by dalej nad problemem się pochylać.

    Tak czy inaczej ten temat dla mnie walor stracił swój, bo jak komuś z podobnym albo takim samym problemem pokazać ten syf w nadziei, że za mim szlak go trafi, to uda mu się coś odnaleźć w tym by rozwiązać problem swój.

    Piszę ci szczerze, że ja bladego pojęcia nie mam o tym coś znowu tu nabazgrał, bo dla mnie żadnego związku to nie ma z tym nad czym pochlamy się tutaj, więc co dopiero @Natalia95 ma o tym myśleć sobie i jak wedle tego postępować, by problem rozwiązać albo nauczy się jak z nim żyć.

    Proszę zaciśnij zwieracze – przynajmniej do czasu aż będziemy pewność mieć, że już ten temat jest wyczerpany, by go z czystym sumieniem do reszty zaorać i to tak by każdy o zdrowych zmysłach omijał go szerokim łukiem albo unikał tego jak diabeł święconej wody.

  13. #73
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    A wy co możecie pokazać - cwaniaki bez szkoły żyjący w urojonym świecie wirtualnym.
    Bana to powinieneś doatać ty - za wciskanie ludziom kitu o TYM :
    https://www.youtube.com/watch?v=Wxe_rPxqs6g
    gdzie szerzysz oszustwo, które udowodnił ci pod tym filmem -pewien wykształcony Gościu (mgr.inż.) - z niebieskim płomieniem w Jego komentarzach ! Były tam także - moje komentarze (uczącego się jeszcze !)...
    Cooo, tak cię drażniły - jak szkiełka w bucie te, Dowody na wzorcowy ("urojony" - w/g ciebie !) - niebieski płomień... :
    https://www.youtube.com/watch?v=nH6z7rdubwY&t=120s
    przy twoim "kicie" ze żółtym - że, musiałeś się ich pozbyć ???
    Bezwzględna Prawda - tak cię w oczka "kolała" ???
    "Wyczyścić reklamę kitu" - usunąć łącznie z twoimi odpowiedziami, czyli - kompromitacją głupoty, twojej niewiedzy o Procesie spalania ???
    Ale - my jesteśmy przezorni, wyczuliśmy twoje "zapędy", i zabezpieczyliśmy ten, twój "KIT" !!!
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Szanowni Dyskutanci - w związku z powyższym - Kto z Was zaciekawiony - tutaj, u mnie przeczytacie te, tak skrzętnie wykasowane przez tego - "Eko-Palnik" - komentarze, Dowody (gdzie mam zamieszczony kolejny Dowód na wzorcowy ("urojony" - w/g niego !) - niebieski płomień !)... :
    https://www.youtube.com/watch?v=JYoDxxFvLAg
    zapoznacie się z "wartością tak reklamowanego kitu" - pod nazwą :
    "KOCIOŁ ZGAZOWUJĄCY MPM DS!!! DREWNO - WĘGIEL !!! 5 KLASA & ECODESIGN!!!"
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    U mnie - zaczyna się od wpisu :
    Czyste Spalanie TV 1 miesiąc temu
    Oto... "Sposób"... (na Dyskusję - .../.../...
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    a... kończy "Temat" - na tym :
    Eko-Palnik 4 miesiące temu
    @Rey 112 Kolega napisał że są już produkowane i dał linka do strony https://heatmasterss.com/. Teraz już wszystko wiem, więc życzę powodzenia w dalszych pracach.
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Tak a`propos - (tych, moich opon)..,
    Rzeczywiście, rzucam wam, niektórym (pojedynczym samcom !) - tutaj, te kawałki - jako "kości" na przynetę - aby zmobilizować was do głośniejszego szczekania, "popisywania się w niewiedzy o Procesie spalania", oraz - dalszego reklamowania waszych kitów)...
    Dalej nazywajcie (i szczekajcie !) - że przedstawiane wam Dowody niebieskiego, wzorcowego płomienia - TO są Nasze urojenia, a te,
    wasze ("żółciutkie jak słoneczko" - to realne w twoim "świecie" - z samcową, "Nową, Mesjańską Nauką"...
    Mam z TEGO - fajny ubaw... cha.., cha...

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Mam z TEGO - fajny ubaw... cha.., cha...
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8018334
    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Tu masz spalanie współprądowe na rysunku ale czy w rzeczywistości też takie jest, czy może się rozpala cały zasyp?PP prze zasyp. PW pod ruszt.
    My też z tego ubaw mamy czego wisienką jest na torcie, to co jest wyżej napisane.

    Skoro z tym swoim syfem i tu się władowałeś, to może choć napisz słów kilka mądrych w temacie – ot tak dla przyzwoitości a nie z tego powodu, że zdechnąć nie możesz.

  15. #75
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Mam z TEGO - fajny ubaw... cha.., cha...
    I wszystko w temacie - czas na znoszenie kamieni do domu.

  16. #76
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    I wszystko w temacie - czas na znoszenie kamieni do domu.
    Rzeczywiście, tylko tyle potrafisz, na tyle możesz się zdobyć - po przedłożonych wyżej tu Dowodach przy reklamowania swojego "kitu" - temu, niezorientowanemu "Kowalskiemu" - aby "wydoić" od takiego - kasiorkę (przy twojej "wiedzy" o Procesie spalania !)!
    Kpij dalej z tego wzorcowego płomienia (niebieskiego !) - tylko tyle ci zostało (skoro nie potrafisz takiego osiągnąć !) - w nadziei, że uwolnisz się od tytułu - IGNORANT ! W ten sposób - kpisz tylko z tej, własnej głupoty i niewiedzy o Procesie spalania Naszych paliw !
    Jak już naznosisz tych kamieni, to powtórz sobie TO, co niegdyś robił ten, pierwotny Homo Sapiens. Obkładaj tymi kamolkami ognisko, grzej te swoje 4-ry litery i podziwiaj ten, żółciutki jak słoneczko płomień. On już wtedy wiedział, że trzeba zapalać od czubka (współprądowo !) - aby nie było widocznego dymu, palić tak, by nie zdradzać swojej obecności !
    Ty, w swoim "kicie" - odwróciłeś tylko to ognisko (do góry "nogami" -
    podstawą !) - i położyłeś na ruszcie ! Tyle nauczyłeś się (podglądając innych !) - na ten, XXI - Wiek w tym - Postępie Ludzkości...

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Rzeczywiście, tylko tyle potrafisz, na tyle możesz się zdobyć...
    Jakoś z tą oświatą waszą nie widzę was na info – też was nie widzę w tematach kotłów na groch i pellet a nawet was nie widziałem w tematach w których HG jest prezentowane.
    To co jest z wami.
    Tak przy okazji – te psie budy które żeście zaprezentowali – w jakich cenach i mocach je sprzedajecie. Jakie paliwo w nich spalać można. Macie na to certyfikaty jakieś – one muszą być do buforów podłączone. Kominy do nich muszą być systemowe czy choć koniecznie ale wkład z kwasówki wystarczy. Ktoś u nas może legalnie być posiadaczem tego.

    Tak przy okazji – coście nabudowali – pokazaliście i my to widzieliśmy : szok i ciemnogród.

    Teraz jeśli chodzi o waszą wiedzę - skoro problem macie ze spaleniem dymu, to może najpierw skupcie się na tym. Podpowiadam, że droga do spalenia dymu przez płomień jak słoneczko żółty wiedzie, więc najpierw opanujcie podstawy a później se propagujcie co se chcecie.

    Nie będzie dymu i smrodu, to i nie będzie smogu i dopiero w tedy niebieskim zacznijcie się bawić.

    Coście się DUNI.DM czepili – ON - tu : https://forum.muratordom.pl/showthre...Ku-przestrodze jak człowiek napisał a wy napisaliście jak bandyci. Tak-tak – tylko nie próbujcie się sianem wykręcać, to że jakiś ciul posty usuną i dalej usuwa, to nie znaczy, że ich nie było i że z waszych tylko tyle zostało.

  18. #78
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Rzeczywiście, tylko tyle potrafisz
    W ilu żeście ten teks wymyślali?.
    Człowieku o czym ty mówisz. W prawidłowym procesie spalania najważniejsze są szczególiki a nie coś o czym wszyscy wiedzą od lat. Ważniejsze od spalania jest prawidłowe odprowadzenie spalin tak by strata kominowa była jak najmniejsza. Taki niebieski płomień to każdy potrafi uzyskać mając suche drewno i mocną dmuchawę. Spalanie to wiele aspektów które mają ogromny wpływ na czystość i ekonomię. Wy patrzycie tylko na czystość "niebieski płomień" nie licząc sie z poniesionymi kosztami takiej fanaberii.

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Wy patrzycie tylko na czystość "niebieski płomień" nie licząc sie z poniesionymi kosztami takiej fanaberii.
    No wybacz ale nie kumam o czy piszesz – niebieski jest z przemiany termochemicznej do której nie potrzeba - ani nie wiadomo jakiej technologi - ani nie wiadomo jakiego paliwa.
    Mi z płomienia - czy żółtego jak słoneczko - czy niebieskiego – czy tzw. bezpłomieniowego – taka sama para z komina leci i żadnego smrodu przy tym nie ma - a - jeśli o czystość spalania chodzi – to jest z tym dokładnie tak samo jak w TLUD-zie.
    Najpierw na żółtym się musi wstępnie odgazować – później jak żar już się zawiąże – trzeba trochę do reszty paliwa powietrza podawać, by się tliło czyli by tzw. czad powstawał ( CO – tlenek węgla ) no i do tego tlenku węgla koniecznie trzeba jeszcze dodatkowe powietrze podać i gotowe.
    Ps.
    Po co z ciemniakami gadasz – po co ciemniakom się tłumaczysz i przed ciemniakami się opowiadasz – no po co.
    Se piszą – se utrzymują i niech se im będzie.
    Napisać o tym nie mogą, bo pojęcia o tym nie mają – pokazać tez tego nie mogą, bo też tego nie mają i o czym tu z nimi gadać.

  20. #80
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    , napisz słów kilka mądrych w temacie – ot tak dla przyzwoitości a nie z tego powodu, że zdechnąć nie możesz.
    Szanowni Komentatorzy..,
    osobnik, który pełni funkcję "Naczelnego Troll`a" Internetu - w bezsilnym poszukiwaniu tych - "zwolenników swoich" (tak kiedyś ich nazwał !) - ciągle zaciemnia kolejne, białe strony pól tekstowych - swoimi, tasiemcowymi bełkotami (w miotaniu się dla pozyskania chociaż jednego, takiego - jakiegokolwiek !).
    Dlatego - przenoszę z samcowego, jego wcześniejszego, "tasiemcowego" Wątku - tę rymowankę :

    Troll... "tasiemce" znów wydala.!
    Wściek + piana ... (z żółcią kala.!)
    Własny ogon gryzie ... s a m i e c -
    kręcąc w kółko... (taki... - "taniec").!

    Dawaj samiec... (bo... "TO"... mało.!).!
    Ubaw mamy... (szczekaj...- śmiało.!).!
    Śmiech powszechny... (na bełkoty -
    antidotum.!) - n a ... - k ł o p o t y..!!!

    Informuję jeszcze - ten, kolejny ignorant w Temacie - Proces spalania Naszych paliw - jak nędzny tchórz uciekł (z podkulonym ogonem !) - od zadanego jemu pytania dot. absolutnej Podstawy w tej Wiedzy.
    Chodziło o dokładne wytłumaczenie Procesu z trudnościami spalania samej sadzy - tutaj, zobaczcie, poczytajcie :
    https://forum.muratordom.pl/showthre...19#post7992619
    Uciekając do innych Wątków (przed odpowiedzią !) - myśli, ze się "wywinie" z tymi, kolejnymi "tasiemcami"... cha.., cha...
    Samiec, niedoczekanie twoje (kolejny raz pisze tutaj - w Murator`ze - z nadzieją o moim - cyt. - "zdechnięciu" !) -
    będę z tym pytaniem dla ciebie - twoim... "przekleństwem"...
    cha.., cha...

    A`propos - nawet zaszczepię się na ten COVID -
    (abyś miał pewność !)...

    Postscriptum,
    Zobaczcie wcześniejsze wpisy obu ignorantów. Najpierw wzajemnie zwalczali się w ich rywalizacji o pozyskanie tych, "aportujących" im, potulnych - "zwolenników swoich",
    a teraz ??? Mam zasługę, bo... zjednoczyłem obu, których w tym bełkocie z głupotą (o Procesie spalania !) - zalewa ich ta, własna "żółć".., cha.., cha...

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony