dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 90
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Po to masz regulację, żeby odpowiednio ustawić do rodzaju opału jakiego używasz.


    Ponieważ, sosna ma dużo żywic wyższa zawartość węgla w stosunku do wodoru. Albo żałujesz powietrza wtórnego albo taka konstrukcja kotła. https://www.youtube.com/watch?v=hhSoNcjDbSk&t=4s

    A takiego nie masz na brzozie?
    Dlaczego rozpowszechniasz mój filmik?

    Natalia - wysłałem Ci PW

  2. #82
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    W celach edukacyjnych.

  3. #83
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    natalia95

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Tuszyn
    Kod pocztowy
    95-080
    Posty
    10

    Domyślnie

    Czesc, przepraszam za dluzsza nieobecmosc.

    Mamy ochronę powrotu - zawór do którego idzie odnalezienie rury z ciepła woda wychodząca z pieca i rura z całej instalacji. Jest na nim znaczek 60 stopni. I tak myślę... jak instalacja jest zimna i dopóki na buforach nie ma tych 60 stopni to rura idąca do tego zaworu jest zimna. Wtedy na piecu 72 maks. Jak bufor się rozgrzeje, tą rura zaczyna robić się ciepła. Jak na buforach było 68 to na piecu 80. Mam wrażenie ze po prostu piec grzeje powrót o ok 10 stopni. Jak wpada do niego 60 to wychodzi 70, itd. To możliwe żeby tylko tyle był w stanie ogrzać?

    Żeby nagrzać bufory do 60 stopni potrzebne prawie 3 wkłady. Do 70 cztery praktycznie. Duzo według mnie.

    Patrzyłam jak są ustawione wajchy te od powietrza pierwotnego i wtornego. Od wtornego jest na maksa wyciągnięta. Tak jakby jakas klapka dotykala zewnętrznej sciany pieca od wewnatrz. Tak jest dobrze? Nie mogę sobie tego kompletnie wyobrazić, jak to powinno być.

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał natalia95 Zobacz post

    Mamy ochronę powrotu - zawór do którego idzie odnalezienie rury z ciepła woda wychodząca z pieca i rura z całej instalacji. Jest na nim znaczek 60 stopni. I tak myślę... jak instalacja jest zimna i dopóki na buforach nie ma tych 60 stopni to rura idąca do tego zaworu jest zimna. Wtedy na piecu 72 maks. Jak bufor się rozgrzeje, tą rura zaczyna robić się ciepła. Jak na buforach było 68 to na piecu 80. Mam wrażenie ze po prostu piec grzeje powrót o ok 10 stopni. Jak wpada do niego 60 to wychodzi 70, itd. To możliwe żeby tylko tyle był w stanie ogrzać? .
    To ma działać na zasadzie małego i dużego obiegu. Dopóki z buforów nie będzie wracać do kotła woda o odpowiedniej temperaturze , ten zawór ma za zadanie chronić kocioł i nie dopuścić do sytuacji że zimna woda wraca do kotła. Jeśli piszesz że wraca zimna zanim bufor się rozgrzeje, to nie dziwię się że kocioł nie może osiągnąć temperatury.

    Cytat Napisał natalia95 Zobacz post
    Żeby nagrzać bufory do 60 stopni potrzebne prawie 3 wkłady. Do 70 cztery praktycznie. Duzo według mnie.
    Sama pisałaś że drewno sezonowało się pół roku. Nie dziw się że nie ma z niego mocy. Takie drewno (twarde liściaste) powinno sezonować się 3 lata w warunkach naturalnych. (u wujka w suszarni szybciej . Tracisz naprawdę dużo energii przez to. Nie jest to miarodajne aby oceniać czy spalasz dużo drewna czy mało.


    Co do ustawień powietrza , zwróć się do serwisu Atmosa aby wytłumaczyli Ci jakie są ustawienia fabryczne , i od takich zacznij jeśli masz inaczej.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Bana to powinieneś doatać ty - za wciskanie ludziom kitu o TYM :
    https://www.youtube.com/watch?v=Wxe_rPxqs6g
    gdzie szerzysz oszustwo, które udowodnił ci pod tym filmem -pewien wykształcony Gościu (mgr.inż.) - z niebieskim płomieniem w Jego komentarzach ! Były tam także - moje komentarze (uczącego się jeszcze !)...
    Cooo, tak cię drażniły - jak szkiełka w bucie te, Dowody na wzorcowy ("urojony" - w/g ciebie !) - niebieski płomień... :
    https://www.youtube.com/watch?v=nH6z7rdubwY&t=120s
    przy twoim "kicie" ze żółtym - że, musiałeś się ich pozbyć ???
    Bezwzględna Prawda - tak cię w oczka "kolała" ???
    "Wyczyścić reklamę kitu" - usunąć łącznie z twoimi odpowiedziami, czyli - kompromitacją głupoty, twojej niewiedzy o Procesie spalania ???
    Ale - my jesteśmy przezorni, wyczuliśmy twoje "zapędy", i zabezpieczyliśmy ten, twój "KIT" !!!
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Szanowni Dyskutanci - w związku z powyższym - Kto z Was zaciekawiony - tutaj, u mnie przeczytacie te, tak skrzętnie wykasowane przez tego - "Eko-Palnik" - komentarze, Dowody (gdzie mam zamieszczony kolejny Dowód na wzorcowy ("urojony" - w/g niego !) - niebieski płomień !)... :
    https://www.youtube.com/watch?v=JYoDxxFvLAg
    zapoznacie się z "wartością tak reklamowanego kitu" - pod nazwą :
    "KOCIOŁ ZGAZOWUJĄCY MPM DS!!! DREWNO - WĘGIEL !!! 5 KLASA & ECODESIGN!!!"
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    U mnie - zaczyna się od wpisu :
    Czyste Spalanie TV 1 miesiąc temu
    Oto... "Sposób"... (na Dyskusję - .../.../...
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    a... kończy "Temat" - na tym :
    Eko-Palnik 4 miesiące temu
    @Rey 112 Kolega napisał że są już produkowane i dał linka do strony https://heatmasterss.com/. Teraz już wszystko wiem, więc życzę powodzenia w dalszych pracach.
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Tak a`propos - (tych, moich opon)..,
    Rzeczywiście, rzucam wam, niektórym (pojedynczym samcom !) - tutaj, te kawałki - jako "kości" na przynetę - aby zmobilizować was do głośniejszego szczekania, "popisywania się w niewiedzy o Procesie spalania", oraz - dalszego reklamowania waszych kitów)...
    Dalej nazywajcie (i szczekajcie !) - że przedstawiane wam Dowody niebieskiego, wzorcowego płomienia - TO są Nasze urojenia, a te,
    wasze ("żółciutkie jak słoneczko" - to realne w twoim "świecie" - z samcową, "Nową, Mesjańską Nauką"...
    Mam z TEGO - fajny ubaw... cha.., cha...
    Zabezpieczam.

  6. #86
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    K.Walk

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Sierakowice
    Kod pocztowy
    83-340
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam. Poczytałem krótko o twoim problemie, ale wydaje mi się, ten zawór termostatyczny jest źle zainstalowany. Powinno to działać w ten sposób bufor nagrzewa się warstwowo od góry. Zawór ten otwiera się jak temperatura powrotu do kotła osiągnie 60 stopni i wtedy bufor jest ładowany gorącą wodą z kotła.

  7. #87

    Domyślnie

    Mam pytanie. Mam Atmosa bez bufora, po prostu od czasu do czasu chce w nim zapalić żeby podbić temperature w domu. Ale nie mogę dojść do optymalnych ustawień. Instalator ustawił go pod typowe zgazowywanie ale piec strasznie się rozpędzał do 95 stopni.

    Chciałbym go ustawić żeby pracował w okolicach 80.

    Udało mi się wyregulować miarkownik żeby przy 80 klapka z tyłu się domykała opierając o fabryczna śrubę dystansowa.

    W instrukcji pisze że termostat na piecu musi być ustawiony 5 stopni niżej niż miarkownik z tyłu pieca.

    Więc po wcześniejszej regulacji ustawiam miarkownik na 85 stopni a pokrętło termostatu na minimum czyli 80. Dobrze to wszystko zrobiłem ?
    Ostatnio edytowane przez Omega_WS ; 16-10-2021 o 12:33

  8. #88

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Pani Natalią mam identyczny piec jak w temacie i byrykam się z tym samym problem. Ciekawi mnie czy rozwiązała Pani ten problem bądź nie. W każdym bądź razie proszę o kontakt na nr 511-244-110

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luk23lukas Zobacz post
    Witam wszystkich
    Pani Natalią mam identyczny piec jak w temacie i byrykam się z tym samym problem. Ciekawi mnie czy rozwiązała Pani ten problem bądź nie. W każdym bądź razie proszę o kontakt ...
    Takie sprawy, to się przez pocztę załatwia (priv). Jeśli kursorem najedziesz na użytkownika i klikniesz - otworzy Ci się panel w którym między innymi jest : Prywatna wiadomość – gdy skorzystasz z tego, to @Natalia na pocztę domowa dostanie z FM-u powiadomienie, że na poczcie FM-u ma prywatna wiadomość. Szanse marne, by swój tema subskrybowała i śledziła co w jej temacie się dzieje – co zresztą widać - @Natalia była ale już jej nima. Post zedytuj – i nr. telefonu profilaktycznie usuń.

  10. #90

    Domyślnie

    Tu masz o Atmosie tematów kilka - https://forum.info-ogrzewanie.pl/for...%82y-zasypowe/ - nóż widelec może coś wyczytasz lub się do tematu przyłączysz, by go rozwinąć – też nowy temat założyć możesz i z poczty priv skorzystać.

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony