dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21

    Domyślnie

    Jak na grzejniki idzie Ci ciepla woda podczas grzania cwu to nie dziala Ci prawidlowo zawór przełączajacy c.o/cwu
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Jak na grzejniki idzie Ci ciepla woda podczas grzania cwu to nie dziala Ci prawidlowo zawór przełączajacy c.o/cwu
    Ja tak to sobie tłumacze, bo tak to wygląda ale czy tak jest nie wiem. Gdy spada temperatura poniżej 40 na cwu, obieg 1 i 2 robi off jakby grzało non stop tylko cwu ale gdy popatrzysz na temperature to na grzejnikach i cwu jest taka sama. Podłoga jest odłączona przez zawór mieszający w tym wypadku. Po podniesieniu temperatury powyżej 40 na cwu załączają się obiegi 1 i 2. Może ja nie jestem w stanie tego zrozumieć ale jak producent podaje że przy - 15 na zewnątrz osiąga 55 stopni na wyjsciu to ja sobie to tłumacze tak że pompa wytworzy ta temperature i na grzejniki będzie szło te 55 stopni a na podłogę 35 ( zalezy ile się ustawi) czy jestem w błędzie???? Oczywiście powinno się wspomagać grzałka i wpierniczać prądu ale temperature powinno wytworzyć nie?? Pompa poniżej 3 stopni na plusie nie wytwarza żądanej temperatury.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    To chyba jeszcze seria F bo H tcap juz ma
    Arturo wyznaje zasadę że każde dodatkowe źródło ciepła ( awaryjne ) to DRUCIARSTWO więc ma jedno. Dobrze że działa
    PS. codix -czy niżej niż wersja F były T-Cap ja nie wiem?
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 15-02-2021 o 13:36
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  4. #24

    Domyślnie

    .Arturo niech ci chodzi i 100 lat ale pamiętaj że jak coś padnie a ty załączysz coś innego np. piecyk el. to to będzie Druciarstwo. Co by to nie było czy ogrzewanie i inna dziedzina zawsze trzeba mieć wyjście awaryjne. Tak uważam i zbędne jest tu tłumaczenie ze mi w domu temp. spada 1*C /doba ale spada.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  5. #25
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    .Arturo niech ci chodzi i 100 lat ale pamiętaj że jak coś padnie a ty załączysz coś innego np. piecyk el. to to będzie Druciarstwo. Co by to nie było czy ogrzewanie i inna dziedzina zawsze trzeba mieć wyjście awaryjne. Tak uważam i zbędne jest tu tłumaczenie ze mi w domu temp. spada 1*C /doba ale spada.
    Tak ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20210215-153030_Gallery.jpg
Wyświetleń:	275
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	453123

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Tak ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20210215-153030_Gallery.jpg
Wyświetleń:	275
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	453123
    Więc po co takie głupoty w postach wcześniejszych piszesz że to--DRUCIARSTWO ? Facet jesteś z ja..mi czy smarkacz?
    Coraz więcej w twych wypowiedziach nieprawdy lub braku wiedzy. a to grzanie 24/24 to nie ma komfortu a to druciarstwo. Chłopie masz to samo w domu co większość forumowiczów nic po za tym.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 15-02-2021 o 15:14
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  7. #27
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Radek.2021

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Borowe
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bueno Zobacz post
    Witam, u mnie był ten sam problem dokładnie ten sam, tylko że pompa 6kw. Tak jak piszesz do temperatury 3 stopni i wyzej na zewnątrz było ok. Poniżej zaczynało się.... Cwu owszem zagrzana do 45stopni ale podłoga i grzejniki nie więcej niż 31 stopni. Po dłuższym czasie walki o wymianę, przyjechali i wymienili jednostek zewnętrzna na raka z czynnikiem R410A. No i to samo badziewie albo jeszcze gorzej... Poniżej 3 stopni dzieja się cyrki tzn 1 i 2 obieg robi off i grzeje już od ponad tygodnia tylko cwu i to w dodatku max 39 stopni przy 45 zadanych co ciekawe 1 i 2 obieg niby off a na grzejnikach temperatura taka jaka w cwu, czyli 39 stopni. Poprostu nie mam już siły, walcze żeby znowu przyjechali bo już nie wiem czy to instalator coś porobił czy to PC. Taka ciekawostka przy jednostce z czynnikiem r32 miałem na panelu jakby 3 działające pompki a po wymianie jednostki zewnętrznej zrobiły się 2.
    Mnie juz rece opadaja. Walcze czwarty miesiąc.Moj najnowszy pomysl to zebrac wszystkich poszkodowanych klientów. Sporo takich znalazłem. Zbierzemy sie i zrobimy mega manifestacje pod siedzibą hitachi. Powiadomie wszystkie media i zrobie szum ,Juz to planuje

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    To nie problem Hitachi a większości pomp na czynnik r32.

  9. #29
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Radek.2021

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Borowe
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    6

    Domyślnie

    1.aby otrzymać dofinansowanie .trzeba przedstawić zaswiadczenie o utylizcji pieca.
    2.Po co mi pompa ciep la ,skoro mam montować dodatkowe źródło ciepła. Gdybym chciał miec ogrzewanie elektryczne takie bym zainstalował.
    Spodziewałem się zużycia prądu na poziomie 40-60 kw/h, a nie 100 i więcej.
    3 Przed napisaniem postu, polecam czasem zasięgnąć informacji.Na wielu forach jest opisana podobna sytuacja. Masa pomp hitachi ma podobny problem, niezależnie z jaka instalacja pracuje. Producent unika tematu.

  10. #30
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Radek.2021

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Borowe
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    6

    Domyślnie

    Problem mam taki, że prawie cały dzień grzeje wodę. Jednorazowo zbiornik 200l nagrzewa do temperatury 45 stopni ok.5 godzin. Zawór sprawdzony na początku problemów

  11. #31
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radek.2021 Zobacz post
    2.Po co mi pompa ciep la ,skoro mam montować dodatkowe źródło ciepła. Gdybym chciał miec ogrzewanie elektryczne takie bym zainstalował.
    Spodziewałem się zużycia prądu na poziomie 40-60 kw/h, a nie 100 i więcej.
    Dokładnie podzielam Twoje zdanie

  12. #32

    Domyślnie

    Hej. I jak skończyło się z tą pompą? Pisze ponieważ też mamy dokładnie taki sam problem. Co było przyczyną takiego zachowania się jednostki?

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    To nie problem Hitachi a większości pomp na czynnik r32.
    Rozwiniesz wątek? Mamy taki sam problem jak opisany przez autora postu.

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Taki zawór i rozgarnięty serwisant rozwiązał by problem nie grzania.
    https://sklep.klimors.pl/3089-large_...ss-nrv-10s.jpg

  15. #35

    Domyślnie

    Czy chodzi o problem wspomniany w tym artykule ?
    https://www.forum-nts-energy.pl/pomp...oblemy-na-r32/
    Czy rzeczywiście został definitywnie rozwiązany ?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony