dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Usytuowanie działki względem stron świata

    Dzień Dobry wszystkim,

    Mam pytanie do tych którzy już maja swoje wymarzone domki i podzielą się opinią czy usytuowanie działki względem stron świata ma aż
    takie znaczenie jak się powszechnie pisze w rożnych artykułach w internecie (taras tylko na południe itp).

    Zastanawiam sie nad zakupem działki (zdj poniżej) o wymiarach 20x30 i jej położenie to wjazd od południowego wschodu.
    Zależy mi na tym aby salon (tył domu) był dobrze doświetlony i martwi mnie trochę to położenie, działka jeszcze nie kupiona
    wiec będę wdzięczna za podpowiedzi !
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kierunki.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	68,9 KB
ID:	452205  

  2. #2

    Domyślnie

    Taras i salon tam gdzie jest najładniejszy widok (najspokojniej). Niezależnie od stron świata, słońca, księżyca itp. Jeśli od północy czy wschodu masz widok na las po przeciwnej stronie masz drogę to niezależnie od tego dajesz salon i taras od tej spokojniejszej strony.
    Ja w tej chwili mam taras od południowego zachodu - jest jasno ale latem nie można tam wysiedzieć.
    W drugim domu będę budował taras od wschodu lub północnego wschodu.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    taras nie musi być powiązany z salonem. Równie dobrze sprawdza się wyjście z kuchni.
    Gorącym latem na południowym tarasie nie wysiedzisz, ale wiosną i jesienią, czy w chłodne lato będzie tam przyjemnie.
    Dlatego najlepiej jakby taras był z dwóch stron budynku - tak aby część była w cieniu domu a część w słońcu

    Skoro salon ma być dobrze oświetlony, będzie musiał być od południa.
    Sąsiad, który zbuduje ci dom na sąsiedniej działce, zacieni ci zimą okna.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony