dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie Nieużywana klimatyzacja split w zimie

    To moja pierwsza zima z klimą na ścianie, raz na miesiąc od października odpalam ją na godzinę żeby sobie podmuchała i się przesmarowała ale nie w tym rzecz. W nowy rok robiłem spis liczników i podliczników, dziś przypadkiem zajrzałem, a na podliczniku klimy 50kWh więcej. Gdzieś kiedyś mignęło mi przed oczami coś o nazwie "ogrzewanie tacy ociekowej" i być może zostało to aktywowane przez styczniowe temperatury ujemne. Dobrze kombinuję?

    Pytanie czy ma sens trzymać jednostkę pod zasilaniem non stop jak się wie że nie będzie używana, bo np. jest to dla niej zdrowsze? Jeżeli tak to nie ma tematu. Jeżeli natomiast nie ma to znaczenia i wystarczy godzinę przed planowanym odpaleniem przełączyć bezpiecznik aby taca się rozmroziła to lepiej o tym wiedzieć dziś niż za 10 lat

    Zachodzą tam jakieś inne procesy kontrolno-serwisowe czy tylko to ogrzewanie tacy?
    Prosta bryła z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem, 230m2. 180m2 podłogówka + grzejniki garaż i kotłownia. Ocieplenie: 20cm EPS pod wylewką, ściany 10+10 grafit na zakładkę, dach 30-40cm Profitmata. Oknoplast Winergetic Premium z ciepłym montażem, Thessla Green 400V, Beretta Exclusive Green 25 + Connect Mix (2 obiegi); Cooper&Hunter Veritas R32 7kW; 8,1kWp Huawei + SunPro

  2. #2

    Domyślnie

    Zapewne pracuje grzałka karteru albo grzeje uzwojeniem na sprężarce. Mam marketowego klona haier tundra plus, w stanie czuwania pobiera prawie 40W przy aktualnej temperaturze na zewnątrz -5. Używam inteligentnego gniazdka żeby mieć możliwość ewentualnego zdalnego uruchomienia klimatyzatora, normalnie jest całkowicie odcięty.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Pytanie czy ta praca jest niezbędna dla zachowania dobrej kondycji jednostki czy daje jedynie komfort gotowości do działania w dowolnym momencie.
    Prosta bryła z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem, 230m2. 180m2 podłogówka + grzejniki garaż i kotłownia. Ocieplenie: 20cm EPS pod wylewką, ściany 10+10 grafit na zakładkę, dach 30-40cm Profitmata. Oknoplast Winergetic Premium z ciepłym montażem, Thessla Green 400V, Beretta Exclusive Green 25 + Connect Mix (2 obiegi); Cooper&Hunter Veritas R32 7kW; 8,1kWp Huawei + SunPro

  4. #4

    Domyślnie

    Witam, Mam pytanie, gdy wykonuje się instalacje klimatyzacji (same rurki) to czemu instalacje się lutuje, nabija azotem i tak zostawia do czasu montażu urządzeń? Jest jaki konkretny powód który to nakazuje, czy tj bardziej kwestia pewności podczas montażu instalacji, że rurki nie są uszkodzone a sam proces prozniowamia jest szybszy.? Dzięki

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał klima14 Zobacz post
    Witam, Mam pytanie, gdy wykonuje się instalacje klimatyzacji (same rurki) to czemu instalacje się lutuje, nabija azotem i tak zostawia do czasu montażu urządzeń? Jest jaki konkretny powód który to nakazuje, czy tj bardziej kwestia pewności podczas montażu instalacji, że rurki nie są uszkodzone a sam proces prozniowamia jest szybszy.? Dzięki
    a skąd pomysł że rurki wypełnia się azotem wiem za się zagniata żeby nie wpadły zanieczyszczenia

  6. #6

    Domyślnie

    Spotklem się już parę razy z taką sytuacją. Instalacja jest zrobiona, zalutowana i w środku azot. I tak sobie czeka spokojnie na montaż urządzeń w przyszłości. Zastanawiałem się czemu tak jest. Bo samo w sobie nie wiem jakby go miało wpływać na rurki.

  7. #7

    Domyślnie

    Azot pozwala zweryfikować czy instalacja nie została uszkodzona w czasie prac wykończeniowych.Przed montażem urządzenia instalator uwalnia azot i słyszy czy nikt nie przewiercił przypadkowo rur.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony